آزمایشی FTC: نزدیک به 1 میلیون سند نتوانستند ایکس باکس را دریافت کنند و گفتند که آن را انحصاری Call of Duty می کند

امروز، قاضی ژاکلین اسکات کورلی تصمیم خود را در مورد اقدام کمیسیون تجارت فدرال برای صدور حکم اولیه در مورد ادغام صادر کرد، که باعث می‌شد آن را طبق برنامه هفته آینده تکمیل نکند تا زمانی که در ماه آگوست به جلسه استماع ارائه شود. و در آن حکم، او فاش کرد که ایکس‌باکس به‌طور قابل‌توجهی، حتی در داخل، در مورد برنامه‌های Call of Duty سازگار است:

قاضی کورلی حکم درخواستی FTC را رد کرد و راه را برای انجام معامله Xbox-Activision در هفته آینده باز کرد. جلسه استماع همچنان در ماه آگوست برگزار خواهد شد، اما FTC با نبرد چالش برانگیزتری برای مبارزه با ادغام مواجه است، زیرا اکنون احتمالاً باید شرکتی را که قبلاً ادغام شده است، در صورتی که معامله را ضد رقابتی تشخیص دهد، لغو کند. در همین حال، در بریتانیا، به نظر می رسد که سازمان رقابت و بازار آماده دستیابی به توافقی با مایکروسافت است که نگرانی های خود را در مورد بازی های ابری برطرف کند.

ماه گذشته، هر دو طرف به دادگاه رفتند، دادگاه چهار روز به طول انجامید و چندین افشاگری انجام شد. از اسناد دادگاه که فهرست کوتاهی از توسعه‌دهندگان بازی را نشان می‌دهد که ایکس‌باکس علاقه‌مند به خرید برای پر کردن شکاف‌های محتوایی بود تا جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن که اعتراف کرد که استارفیلد بودن یک کنسول انحصاری ایکس‌باکس را «ضد رقابت» نمی‌داند، و ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، گفت که « هیچ عشقی به کنسول های انحصاری ندارد.

اگر می خواهید در طول دوره آزمایشی چهار روزه در مورد چه زمانی فعال است بیشتر بدانید. خلاصه کامل جلسه را بررسی کنید. اگر می‌خواهید به تفکیک هر روز جداگانه بپردازید، قطعات تجزیه و تحلیل ما را بررسی کنید، جایی که ما هر روز آزمایش را تشریح می‌کنیم.

بخوانید:   Game Pass bonanza: The Crew 2، UFC 4، Super Mega Baseball 4 و MLB The Show 23 این آخر هفته رایگان هستند

ربکا ولنتاین گزارشگر ارشد IGN است. می توانید او را در توییتر پیدا کنید @duckvalentine.

منبع: https://www.ign.com/articles/ftc-trial-nearly-1-million-documents-couldnt-catch-xbox-saying-it-would-make-call-of-duty-exclusive

نمایندگان ایکس باکس در انظار عمومی بر این موضوع تاکید داشتند، فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس تا آنجا پیش رفت که ماه گذشته با سوگند شهادت داد که Call of Duty را از پلی‌استیشن دور نخواهد کرد. اما اغلب، شرکت‌ها یک چیز را به صورت عمومی و چیز دیگری را خصوصی می‌گویند، بنابراین جای تعجب است که در نزدیک به یک میلیون سند داخلی (از جمله ایمیل‌ها و چت‌های داخلی) که از نظر قانونی باید برای این پرونده به دادگاه تحویل داده می‌شد، یک بار هم این کار را انجام ندادند. هر مدیر ایکس باکس چیزی می گوید که می توانست به عنوان برنامه ای برای گرفتن انحصار Call of Duty تعبیر شود. این به احتمال زیاد توضیح می‌دهد که چرا جیم رایان، رئیس سرگرمی‌های تعاملی سونی آنقدر به ارتباطات داخلی خود اطمینان داشت که «ما برای سال‌های آینده شاهد Call of Duty در پلی‌استیشن خواهیم بود».

در قلب چالش‌های حقوقی متعددی که برای خرید اکتیویژن بلیزارد توسط ایکس‌باکس وجود دارد، یک موضوع اصلی بارها و بارها ظاهر می‌شود: آیا در صورت انجام معامله، ایکس‌باکس Call of Duty را انحصاری خواهد کرد؟ ایکس باکس مکرراً به صورت شفاهی و کتبی پاسخ منفی داده است، و به گفته یک قاضی در دادگاه اخیر FTC علیه مایکروسافت، این نگرش حتی در محرمانه ترین اسناد داخلی مایکروسافت نیز ثابت بوده است.

در بخشی از این حکم آمده است: «(T) هیچ سند داخلی، ایمیل یا چت مغایر با قصد اعلام شده مایکروسافت مبنی بر عدم انحصار Call of Duty برای کنسول های ایکس باکس وجود ندارد. “علیرغم تکمیل اکتشافات گسترده در روند اداری FTC، از جمله تولید نزدیک به 1 میلیون سند و 30 واریز، FTC هیچ سندی را شناسایی نکرده است که با تعهد عمومی مایکروسافت برای در دسترس قرار دادن Call of Duty در پلی استیشن (و نینتندو) مغایرت داشته باشد. تعویض).”

بخوانید:   Shardpunk: Verminfall ترکیبی از Darkest Dungeon، XCOM و Skaven است.