آزمایشی JRPG Live A Live بالاخره پس از 29 سال روی رایانه شخصی عرضه شد

Live A Live ابتدا در سال 1994 منتشر شد، اما فقط در SNES و فقط در ژاپن. از آن زمان به اندازه JRPG های اسکوئر انیکس کوتاه بود، اما از این نظر منحصر به فرد بود که دارای 8 داستان بهم پیوسته در 8 دوره زمانی بود.

سال گذشته، یک بازسازی، بازی را به نینتندو سوییچ آورد و از امروز روی استیم نیز در دسترس است.

در اینجا یک تریلر معرفی شده است که حس خوبی از تنوع ویژگی های آن ارائه می دهد:


Live A Live اولین کارگردانی تاکاشی توکیتا بود که سال بعد آن را با Chrono Trigger شناخته شده و بسیار محبوب دنبال کرد. بازسازی آن نیز تا حدی از موفقیت مدرن Octopath Traveler و سبک هنری “HD-2D” آن الهام گرفته شده است.

هشت داستان در اینجا شما را از “پیش تاریخ” غارنشینان به چین امپراتوری، ادو ژاپن، غرب وحشی، روز مدرن و به آینده دور و نزدیک می برد. سپس یک فصل پایانی وجود دارد که قهرمانان را از هر دوره زمانی با هم به یک زمان می کشاند، که در آن بازیکنان می توانند انتخاب کنند که کدام شخصیت را کنترل کنند. در حالی که هر یک از این فصل‌ها دارای سیستم‌های پایه یکسانی هستند – نبردهای نوبتی و غیره – هر کدام پیچش‌هایی را نیز ارائه می‌دهند. فصلی با سیستم های مخفی کاری، فصلی بدون هیچ جنگی و غیره وجود دارد.

همه اینها آن را برای زمان خود آزمایشی می کند – و صادقانه بگویم، برای یک JRPG 2 بعدی حتی در سال 2023 بسیار آزمایشی است.

نسخه ی نمایشی موجود است در استیم اگر می خواهید آن را امتحان کنید اگر بخواهید آن را بخرید، 32 پوند / 40 دلار با تخفیف 20 درصدی راه اندازی آن برای شما هزینه خواهد داشت.

بخوانید:   1 ترابایت WD SN850x، بهترین SSD PCIe 4.0 ما، به قیمت باورنکردنی 64.99 پوند در آمازون کاهش یافته است.

منبع: https://www.rockpapershotgun.com/experimental-jrpg-live-a-live-finally-arrives-on-pc-after-29-years