ابررایانه هوش مصنوعی Cambridge-1 دسترسی را از طریق ابر افزایش می دهد

کمبریج-1یک ابررایانه NVIDIA که در طول همه‌گیری همه‌گیر در بریتانیا راه‌اندازی شد، اکتشافات برخی از محققان برتر مراقبت‌های بهداشتی این کشور را فراهم کرده است. این سیستم در حال تبدیل شدن به بخشی از NVIDIA DGX Cloud برای سرعت بخشیدن به سرعت نوآوری و کشف علمی – تقریباً در هر صنعت.

محققین علمی به منابع محاسباتی عظیمی نیاز دارند که بتوانند از اکتشاف در هر کجا که اتفاق بیفتد پشتیبانی کنند. خواه آنها در حال انجام تحقیقات دارویی پیشگامانه، کاوش منابع انرژی جایگزین یا کشف راه‌های جدید برای جلوگیری از کلاهبرداری مالی باشند، منابع محاسباتی پیشرفته هوش مصنوعی در دسترس، کلید ایجاد نوآوری هستند. این مدل جدید محاسبات می تواند چالش های هوش مصنوعی مولد را حل کند و موج بعدی نوآوری را تقویت کند.

DGX Cloud یک سرویس آموزشی هوش مصنوعی چند گره است که دسترسی به منابع ابر محاسباتی پیشرو از یک مرورگر را برای هر سازمانی امکان پذیر می کند. زیرساخت اصلی Cambridge-1 شامل 80 سیستم NVIDIA DGX بود. اکنون به DGX Cloud ملحق خواهد شد تا به مشتریان امکان دسترسی به زیرساخت های کلاس جهانی را بدهد.

تاریخچه بینش مراقبت های بهداشتی

به عنوان یک منبع مبتنی بر ابر، دسترسی به ابررایانه‌های هوش مصنوعی را برای محققان علوم آب و هوا، ماشین‌های خودمختار، ایمنی کارگران و سایر زمینه‌ها گسترش می‌دهد، که با سادگی و سرعت ابر ارائه می‌شود، که در موقعیت ایده‌آل برای دسترسی بریتانیا و اروپا قرار دارد.

دانشگاه‌ها، استارت‌آپ‌ها و اکوسیستم بزرگ داروسازی بریتانیا از منبع ابررایانه کمبریج-1 برای تسریع تحقیقات و طراحی رویکردهای جدید برای کشف دارو، ژنومیک و تصویربرداری پزشکی با هوش مصنوعی مولد به روش‌های زیر استفاده کردند:

  • InstaDeep با همکاری NVIDIA و آزمایشگاه دانشگاه فنی مونیخ، یک LLM با 2.5 میلیارد پارامتر برای ژنومیک در Cambridge-1 ایجاد کرد. این پروژه با هدف ایجاد یک مدل دقیق تر برای پیش بینی خواص توالی های DNA انجام شد.
  • کینگز کالج لندن از کمبریج-1 برای ایجاد 100000 تصویر مصنوعی مغز استفاده کرد – و آنها را به صورت رایگان در اختیار محققان مراقبت های بهداشتی قرار داد. با استفاده از پلتفرم تصویربرداری AI منبع باز مونایمحققان کینگ تصاویر سه بعدی واقع گرایانه و با وضوح بالا از مغز انسان ایجاد کردند که در هفته ها در مقابل ماه ها آموزش می بینند.
  • Oxford Nanopore از Cambridge-1 برای توسعه سریع مدل‌های بسیار دقیق و کارآمد برای فراخوانی پایه در توالی‌یابی DNA استفاده کرد. این شرکت همچنین از این ابر رایانه برای پشتیبانی از استنتاج برای پروژه ORG.one استفاده کرد که هدف آن فعال کردن توالی DNA گونه‌های به شدت در معرض انقراض است.
  • پپتون، با همکاری یک شریک دارویی، از کمبریج-1 برای اجرای شبیه‌سازی‌های مبتنی بر فیزیک برای ارزیابی تأثیر جهش‌ها بر پویایی پروتئین با هدف درک بهتر این که چرا آنتی‌بادی‌های خاص کارآمد هستند، استفاده کرد. این تحقیق می تواند توسعه آنتی بادی و کشف بیولوژیک را بهبود بخشد.
  • Relation Therapeutics یک مدل زبان بزرگ ایجاد کرد که DNA را برای درک بهتر ژن ها می خواند، که گامی کلیدی برای ایجاد داروهای جدید است. تحقیقات آنها ما را یک قدم به درک چگونگی کنترل ژن ها در برخی بیماری ها نزدیک تر می کند.
بخوانید:   طالبان: داعشی مهاجم به سفارت پاکستان را دستگیر کردیم

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/18/cambridge-1-ai-supercomputer-expands-via-dgx-cloud/