اتحادیه اروپا می گوید کنسول های دستی باید از سال 2027 باتری های قابل تعویض داشته باشند

این تغییر به عنوان بخشی از تغییر اتحادیه اروپا به سمت پایداری است. ترزا ریبرا، وزیر انتقال زیست محیطی اسپانیا، گفت: «باتری‌ها برای فرآیند کربن‌زدایی و تغییر اتحادیه اروپا به سمت روش‌های حمل‌ونقل بدون آلایندگی کلیدی هستند».

همچنین توضیح مختصری از این که این برای بازیکنان بازی‌های ویدیویی چگونه به نظر می‌رسد را به اشتراک گذاشته است: «یک باتری قابل حمل باید به راحتی توسط کاربر نهایی قابل جابجایی در نظر گرفته شود، جایی که می‌تواند با استفاده از ابزارهای تجاری موجود، بدون نیاز به استفاده از ابزارهای تخصصی، مگر اینکه به صورت رایگان همراه با محصول ارائه شود.”

مشخص نیست که نینتندو چه زمانی کنسول بعدی خود را عرضه می کند یا این تغییرات مقررات روی جدول زمانی تأثیر می گذارد، اما جانشین سوییچ حداقل برای یک سال دیگر اتفاق نمی افتد.

Steam Deck بسیار جدیدتر منتشر شده است، با این حال، به این معنی که Valve به احتمال زیاد به رونمایی از دستگاه دستی بعدی خود نزدیک نیست (اگر اصلا باشد). چندین شرکت دیگر نیز در حال ورود به بازار دستی هستند، از جمله سونی که در حال توسعه دستگاه پخش پلی استیشن 5 به نام Project Q است.

کنسول فعلی نینتندو، مشابه Steam Deck و سایر دستگاه‌های موجود، احتمالاً تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت، اما این مقررات می‌تواند بر توسعه سیستم‌های نسل بعدی مانند جانشین سوییچ تأثیر بگذارد. در حالی که شرکت‌ها می‌توانند از این مقررات عقب‌نشینی کنند، اتحادیه اروپا گفت: بازه زمانی 2027 به اپراتورها زمان کافی می‌دهد تا طراحی محصولات خود را با این نیاز تطبیق دهند.

بخوانید:   کدهای ریل ستاره Honkai برای بازخرید - می 2023

در عین حال، باتری‌های پایان عمر حاوی منابع ارزشمند زیادی هستند و ما باید بتوانیم به جای تکیه بر کشورهای ثالث برای تامین، از آن مواد خام حیاتی استفاده مجدد کنیم.

نسخه‌های بعدی Nintendo Switch و Steam Deck به لطف مقررات جدید اتحادیه اروپا می‌توانند با باتری‌های قابل تعویض عرضه شوند.

همانطور که توسط یوروگیمرشورای اتحادیه اروپا از مقررات جدیدی رونمایی کرده است که بر اساس آن تمامی دستگاه ها، از جمله کنسول های بازی دستی، تا سال 2027 با باتری های قابل تعویض عرضه می شوند.

Ryan Dinsdale یک خبرنگار مستقل IGN است. او تمام روز در مورد The Witcher صحبت خواهد کرد.

منبع: https://www.ign.com/articles/eu-says-handheld-consoles-must-have-replaceable-batteries-starting-2027