احمقانه ترین مبارزه جامعه مودبانه از یک فیلم ترسناک گروتسک الهام گرفته شده است

منظور به Polygon می گوید: «این یکی از صحنه های مورد علاقه من برای فیلمبرداری بود. نوشتن همه چیز با این دو خواهر به طرز باورنکردنی لذت بخش بود.

ریا (پریا کانسارا)، بدلکار مشتاق نوجوان، ستاره جامعه مودب، وقتی خانواده اش ترتیب ازدواج بین خواهر بزرگتر محبوبش لنا (ریتو آریا) و مردی متین را ترتیب می دهند، واکنش معقولی نشان می دهد: ریا می خواهد نامزدی را خنثی کند و آن مرد را کتک بزند.

این ممکن است مانند یک واکنش هذلولی به دردهای فزاینده به نظر برسد، زیرا ریا ترس خود از از دست دادن لنا را به بهانه ای برای مبارزه به سبک ماتریکس تبدیل می کند. اما نامزد مرموز لنا، سلیم (آکشای خانا) و مادر با ابهت او راحیله (نیمرا بوچا) در واقع به نظر می رسد که دست به چیز بدی می زنند و ریا و دوستان وفادارش تنها افرادی هستند که می توانند لنا را از شر او نجات دهند. ندای منظور، کارگردان، همه این‌ها را در یک کمدی اکشن بافته می‌کند که به همان اندازه در مورد دست و پنجه نرم کردن با تغییرات بزرگ زندگی است.

«(کارانو) دارای جسمانی واقعی است که اغلب ما نمی بینیم که زنان به عنوان قهرمانان اکشن انتخاب می شوند. آنها همیشه احساس نمی کنند که قدرت بدنی لازم برای انجام کارهایی که انجام می دهند را دارند. “من از آن الهام گرفتم. دوست داشتم بازیگرانم تا آنجایی که خودشان می توانند بدلکاری را انجام دهند. من می‌خواستم آن‌ها به طور کامل آن سکانس‌های مبارزه را تجسم کنند و آن را برای اجراکننده احساس کنند. این برای من مهم بود.»

بخوانید:   مرکز DoE می گوید GPU ها در بهره وری انرژی پیشرو هستند

جامعه مودب اکنون در سینماها است

منبع: https://www.polygon.com/23699375/polite-society-the-matrix-kill-bill-raw-influences

او می گوید: «یک دعوای درخشان خواهری وجود دارد. “این یک نوع نسخه ترسناک آن است، اما آنها مانند گاز گرفتن یکدیگر هستند – خونریزی و گاز گرفتن قطعات از یکدیگر. و من به یاد دارم که مثل وای، من واقعاً با این دعوای خشونت آمیز دیوانه کننده دیده می شوم. این باعث شد من احساس قدرت کنم که با خواهرم مبارزه کنم.”

اما مبارزه ای که واقعاً جرقه اکشن خواهر به خواهر برای منظور را زد، از درام ترسناک آدم خوار جولیا دوکورنائو بود. خام. از نظر ژانر، فیلم ترسناک بدنی کاملاً متفاوت از حالات کمدی-اکشن دوران بلوغ است. جامعه مودب، اما هر دو فیلم در مورد یک جفت خواهر و وحشیگری در خامدعوای خواهری واقعاً با منظور طنین انداز شد.

منظور می گوید: «من همچنین از فیلم های جکی چان الهام گرفتم. و کاری که او انجام می دهد این است که واقعاً از محیط خود در دعوا استفاده می کند. صحنه مبارزه را مکان یابی و زمینه سازی می کند، زیرا او از قطعات و قطعات مجموعه استفاده می کند. به همین دلیل می خواستم اتو مو را درگیر کنم. من می خواستم یک قاب عکس با آن دو نفر آنجا (تبدیل به سلاح) داشته باشم و از در استفاده کنم. این به من الهام بخشید که مبارزه را در حقیقت آن استوار کنم.»

ریا، یک نوجوان بریتانیایی-پاکستانی، یک پیراهن مشکی و دستکش بوکس به تن دارد که به یکدیگر فشار می‌دهد و مصمم به نظر می‌رسد.  پشت سر او خواهرش لنا است که یک هودی مشکی پوشیده است و دو بالشتک برای ضربه زدن به ریا در دست دارد.  با این حال، آنها در حال حاضر پایین هستند، زیرا او ریا را در نظر می گیرد.

عکس: پریسا تقی زاده/فوکوس ویژگی ها

اشیاء تصادفی در اتاق لنا به سلاح های غیرمنتظره ای در جنگ تبدیل می شوند، از قاب عکس گرفته تا اتوی موی گرم شده. اتاق خواب دوران کودکی لنا به اندازه دو دختر، بخشی از صحنه است، چیزی که منظور احساس می کرد اهمیت ویژه ای دارد.

بخوانید:   پیام تسلیت مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی برای درگذشت مترجم-خبرنگار ایرنا

یکی از وحشیانه ترین دعواها در کل فیلم بین ریا و دشمنانش نیست، بلکه بین ریا و خواهرش است. این رویارویی به عنوان یک دعوای ساده خواهر و برادر شروع می شود، اما در نهایت به سمتی می رود که خواهران یکدیگر را به دیوارها می کوبند و کاملاً از دری عبور می کنند که در اثر ضربه از هم می پاشد. هرج و مرج، خونین، غیرقابل معذرت خواهی وحشیانه و کاملاً بیش از حد است. (در همین حین، والدین ریا و لنا که در طبقه پایین آویزان هستند، به سادگی آه می کشند و به آنها می گویند که آوارهایی را که ایجاد می کنند تمیز کنند.)

برای تمام مبارزات در جامعه مودبمنظور، به سکانس های فیلم اکشن مورد علاقه اش نگاه کرد. یکی از صحنه هایی که او مدام به آن برمی گشت دعوای بین آنها بود مورفیوس و نئو در سال 1999 را ماتریسصحنه ای که او می گوید او را به مبارزه با طراح رقص وو پینگ یوئن و دنیای سینمای هنگ کنگ معرفی کرد. او همچنین از رویارویی داریل هانا و اوما تورمن در بازی یاد می کند بیل را بکش جلد 2، جایی که آنها یک کاروان را در حالی که سعی می کنند یکدیگر را بیرون بیاورند و صحنه ای به داخل می ریزند های وایر جایی که دعوای جینا کارانو و مایکل فاسبندر یک اتاق هتل را تکه تکه می کند.