استارت‌آپ برای مبارزه با آتش‌سوزی‌های جنگلی، هوش مصنوعی مولد، دید رایانه‌ای را فیوز می‌کند

بنابراین، Chooch در یک پروژه آزمایشی، نرم افزار تشخیص حریق خود را به شبکه دوربین متصل کرد. هر 15 دقیقه یکبار عکس های فوری را تجزیه و تحلیل می کرد و نشانه هایی از دود یا آتش را جستجو می کرد.

هوش مصنوعی مولد بینایی کامپیوتر را تیز می کند

در سال 2020، کالیفرنیا 9900 آتش سوزی جنگلی را تجربه کرد که 4.3 میلیون هکتار از جنگل ها را سوزاند و 19 میلیارد دلار خسارت به بار آورد. این شرکت تخمین می‌زند که توقف یک آتش‌سوزی از کنترل خارج از کنترل، هزینه سیستم تشخیص آتش‌سوزی را به مدت 50 سال تامین می‌کند.

چشم اندازی برای ژنرال هوش مصنوعی

مدیر عامل Chooch می گوید که این شکل چیزهایی است که در آینده خواهد آمد.

امراه گلتکین، مدیرعامل چوچ
امراه گلتکین

به عنوان مثال، شرکت‌های برقی می‌توانند نرم‌افزار را به پهپادها و دوربین‌های ثابت متصل کنند تا خوردگی خازن‌ها یا پوشش گیاهی را که به خطوط برق نفوذ می‌کند، تشخیص دهند.

بیشتر بدانید هوش مصنوعی مولد برای شرکت هاو راه‌حل‌های NVIDIA را بررسی کنید نوسازی شبکه برق.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/06/14/generative-ai-wildfires-chooch/

گلتکین گفت: «ادغام مدل‌های زبان بزرگ و بینایی رایانه‌ای، محصولات قدرتمندتر و دقیق‌تری را به ارمغان می‌آورد که به کارگیری آن‌ها آسان‌تر است.

هنگامی که آسمان کالیفرنیا در پی آتش‌سوزی‌های ویرانگر نارنجی شد، یک استارت‌آپ بینایی کامپیوتری و هوش مصنوعی مولد برای مقابله با

با ورود Chooch به مبلغ 11 میلیون دلار، این فناوری می تواند اعتبار بیشتری داشته باشد چالش Xprize در شناسایی و مبارزه با آتش سوزی های جنگلی حامیان مالی شامل PG&E و لاکهید مارتین هستند که در همکاری جداگانه با NVIDIA در حال ساخت یک آزمایشگاه هوش مصنوعی برای پیش بینی و پاسخ به آتش سوزی های جنگلی هستند.

بخوانید:   صداپیشه میوث به دلیل سرطان از انیمه پوکمون کناره گیری می کند
استارت‌آپ Chooch هشدارهای زمان واقعی را به داشبورد رایانه‌های هوشمند و رایانه‌های رومیزی برای آتش نشانان ارائه می‌کند
داشبوردهای رایانه‌های شخصی و تلفن‌های هوشمند می‌توانند آتش نشانان را با هشدارهای لحظه‌ای از نرم‌افزار Chooch به‌روزرسانی کنند.

به عنوان مثال، یک تولید کننده از مدل های Chooch برای تشخیص عیوب قبل از ارسال محصولات استفاده می کند. از بین بردن تنها 20 درصد از خطاها هزینه سیستم را چندین برابر می کند.

شروع یک مشارکت

در سال 2019، یک مشتری بالقوه در دولت ایالات متحده درخواست پشتیبانی با استقرار لبه‌هایی را که برای پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA برنامه‌ریزی کرده بود، کرد. چوچ ملحق شد NVIDIA Inception، یک برنامه رایگان که استارت آپ های پیشرفته را پرورش می دهد.

امراه گفت: «کار سختی است، زیرا قلمروهای ناشناخته زیادی وجود دارد، اما همین هم آن را هیجان انگیز می کند.

Chooch فناوری خود را در بسیاری از چالش ها در تولید، خرده فروشی و امنیت به کار می گیرد.

از آن زمان، این شرکت پشتیبانی از GPU ها را در مراکز داده و فراتر از آن ارائه کرد. برای مثال، wildfire use case فعال می شود پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA A100 Tensor Core در ابر.

ابزار هوش مصنوعی مولد Chooch به آتش‌نشانان در شهرستان کرن کالیفرنیا داشبوردی روی تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی آن‌ها می‌دهد که در زمان واقعی با هشدارها پر شده است تا بتوانند آتش‌سوزی‌های جنگلی را سریع تشخیص دهند.

مایکل لیو، رئیس Chooch، که جزئیات این پروژه را در یک گزارش اخیر توضیح داد، گفت: «روسای آتش نشانی در مورد راه اندازی این فناوری در مراکز نظارتی خود و دستاوردهای آن هیجان زده بودند. وبینار.

آنها یک ابزار هوش مصنوعی مولد ساختند که به طور خودکار توصیفی از هر تصویر ایجاد می کرد و به بازبینان کمک می کرد تشخیص دهند که چه زمانی دود وجود دارد. مثبت کاذب از 2000 در هفته به 8 کاهش یافت.

بخوانید:   خلاصه: هیچ راهی برای ستاره اکشن Ma Dong-seok است
استارت‌آپ Chooch از هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای برای شناسایی آتش‌سوزی‌های جنگلی استفاده می‌کند.
Chooch با وجود آب و هوای بد یا لنزهای کثیف دوربین دود و آتش را تشخیص می دهد.

آنها دریافتند که شرکت‌های خدمات شهری و آتش‌نشانی کالیفرنیا با بیش از 2000 پیام مثبت کاذب در هفته از یک سیستم تشخیص آتش‌سوزی موجود غرق می‌شوند. پیش‌بینی‌های اشتباه ناشی از مه، باران و لکه‌های روی لنزهای شبکه‌ای از دوربین‌هایی بود که استفاده می‌کردند.

Emrah گفت: «ترکیب DeepStream و Triton ظرفیت ما را 8 برابر افزایش داد تا پخش‌های ویدیویی بیشتری را در مدل‌های هوش مصنوعی بیشتری اجرا کنیم – این یک پیروزی بزرگ است.

یک افق گسترده

این شرکت عضو اکوسیستم های شریک برای NVIDIA Metropolis برای تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند و NVIDIA Clara Guardian, نرم افزار edge AI برای بیمارستان های هوشمند. Chooch همچنین با تیم های خرده فروشی و مخابراتی NVIDIA کار می کند.

اکنون چوچ در حال گسترش افق های خود است.

این نرم افزار درهای جدیدی را باز می کند و موارد استفاده ای را که می تواند به آن رسیدگی کند، گسترش می دهد.

استفاده كردن NGCهاکان، مرکز NVIDIA برای نرم‌افزارهای شتاب‌دهنده، توانست کد Chooch را در یک آخر هفته به پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA منتقل کند. در حال حاضر محصولات آن در حال اجرا است ماژول های NVIDIA Jetson امراه گفت: “در طبیعت با ویدئوهای تمام حرکتی و داده های چند طیفی آزمایش شده اند.”

در طول راه، Chooch نرم افزاری مانند سرور استنتاج تریتون و NVIDIA DeepStream بسته توسعه نرم افزار.

سپس، تیم به رهبری هاکان گلتکین – برادر امراه، ویزای نرم‌افزار و مدیر ارشد فناوری Chooch – ایده‌ای داشتند.

Emrah Gultekin، مدیر عامل ترک تبار Chooch، یکی از رهبران بینایی کامپیوتری مستقر در سیلیکون ولی، گفت: «با آتش‌سوزی‌های 2020، این موضوع بسیار شخصی شد، بنابراین از مقامات آتش نشانی پرسیدیم که چگونه می‌توانیم کمک کنیم.

بخوانید:   Snag Bayonetta Origins با تخفیف بزرگ