استاندارد جدید در بازی: گیمرهای GeForce RTX از Ray Tracing، DLSS در تعداد رکورد استفاده می کنند

عملکرد Ray Tracing به لطف پیشرفت‌هایی مانند Reordering مجدد Shader Execution، Micromap Opacity پیشرفته و موتورهای Displaced Micro-Mesh به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

این ترکیب قدرتمند از نسل سوم ردیابی پرتو و DLSS منجر به جهش خیره کننده 16 برابری در عملیات ردیابی پرتو در هر پیکسل در طول پنج سال گذشته شده است. و جایی که عملکرد پیش می رود، گیمرهای رایانه شخصی و توسعه دهندگان بازی از آنها پیروی می کنند.

به همین دلیل ضروری است که هنگام ارزیابی ارتقاء سری RTX 40، هم ردیابی پرتو و هم DLSS را در نظر بگیریم – به این ترتیب گیمرهای امروزی به بهترین گرافیک و عملکرد دست می یابند.

استانداردی جدید در بازی

آنها همچنین به طور گسترده در میان دارندگان سری RTX 30 و سری 20 پیشین پذیرفته شده اند. 56٪ و 43٪ ردیابی پرتو را روشن می کنند، در حالی که 71٪ و 68٪ به ترتیب DLSS را روشن می کنند.

بخوانید:   فروشگاه اینترنتی مدمن پیراهن پشمی کلاه دار
در همین حال، DLSS Super Resolution تکامل یافته است تا عملکرد قابل توجهی را بدون کاهش کیفیت تصویر ارائه دهد. به‌روزرسانی‌های مداوم شبکه عصبی و آموزش مدل در یک ابررایانه NVIDIA – با بیش از حد توان پردازش هوش مصنوعی – به بهبود وفاداری تصویر و کیفیت حرکت ادامه می‌دهد.

نرخ پذیرش افزایش یافته است، با بیش از 400 بازی و برنامه RTX در دسترس و تعداد بیشتری در افق. DLSS 3، به طور خاص، 7 برابر سریعتر از نسخه قبلی خود نرخ پذیرش داشته است.

به سرعت به زمان حال، و سری GeForce RTX 40 – نسل سوم RTX – ردیابی پرتو و DLSS را به عنوان استاندارد جدید در بازی ها معرفی کرده است.

Ray Tracing غوطه وری بی نظیری را ارائه می دهد

این هفته Cyberpunk 2077 ردیابی پرتو: پیش‌نمایش فناوری حالت Overdrive، تکامل ردیابی پرتو را به ردیابی پرتو کامل نشان می‌دهد و نور، سایه‌ها و بازتاب‌های بلادرنگ را ارائه می‌دهد.

RTX و DLSS با استفاده از هسته‌های Tensor اختصاصی برای هوش مصنوعی و هسته‌های RT برای ردیابی پرتو، صنعت بازی را متحول کرده‌اند. پیاده سازی های اولیه اولین گام حیاتی بود. در سال 2018، 37 درصد از گیمرهای سری RTX 20 از ردیابی پرتو استقبال کردند و 26 درصد از آنها DLSS را روشن کردند.2

از آنجایی که DLSS و ردیابی پرتو به بازتعریف تجربیات بازی ادامه می دهند، اعداد فقط شطرنجی دیگر تصویری را که گیمرها می بینند نشان نمی دهند. این کاملا طبیعی است زیرا همانطور که گیمرهای رایانه شخصی می دانند، تصویر کامل بهتر از همیشه به نظر می رسد.

بخوانید:   Frontiers of Pandora در ماه دسامبر منتشر می شود، و بسیار خوب به نظر می رسد - WGB، صفحه اصلی نظرات عالی
1 داده‌های میلیون‌ها گیمر RTX که در فوریه 2023 بازی‌های دارای قابلیت RTX را انجام دادند، نشان می‌دهد که 79 درصد از گیمرهای سری 40، 71 درصد از گیمرهای سری 30 و 68 درصد از گیمرهای سری 20 DLSS را روشن می‌کنند. 83 درصد از گیمرهای سری 40، 56 درصد از گیمرهای سری 30 و 43 درصد از گیمرهای سری 20، ردیابی پرتو را روشن می کنند.
2 داده‌های گیمرهای سری RTX 20 که بازی‌های دارای قابلیت RTX را در سال 2018 بازی کردند.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/04/12/ray-tracing-dlss/

محبوبیت ردیابی پرتو و DLSS از پیکربندی های دیگر مانند 4K که توسط 28٪ از گیمرهای دسکتاپ سری RTX 40 استفاده می شود و مانیتورهای 144 هرتز یا بالاتر که توسط 62٪ استفاده می شود، پیشی می گیرد.

ایجاد نقشه مستلزم دانش جغرافیایی استادانه، مهارت هنری و فناوری های در حال تکامل است که مردم را از استفاده از طرح های دستی به تصاویر ماهواره ای سوق داده است. به همان اندازه مهم، تغییرات باید در نحوه استفاده مردم از نقشه ها، از نمودارهای کاغذی گرفته تا ناوبری GPS و نمودارهای آنلاین تعاملی، هدایت شوند.

NVIDIA رندر عصبی را با معماری تورینگ خود در سری RTX 20 پنج سال پیش معرفی کرد. رندر عصبی دو پیشرفت مکمل – ردیابی پرتوهای بی‌درنگ و DLSS – را با تکنیک‌های سایه‌زنی ترکیب می‌کند که یکی از اصلی‌ترین کارهای گرافیکی بلادرنگ است.

با DLSS 3، نسل فریم مبتنی بر هوش مصنوعی، فریم‌های باکیفیت جدیدی برای گیم‌پلی روان‌تر ایجاد می‌کند و در عین حال پاسخ‌دهی عالی را حفظ می‌کند. NVIDIA Reflex. هوش مصنوعی اکنون می تواند از هر هشت پیکسل هفت پیکسل را با ترکیبی از Super Resolution و Frame Generation تولید کند.

بخوانید:   32 گیگابایت رم فوق العاده سریع DDR5-7000 را با قیمت 125 دلار انتخاب کنید

یک ترکیب قدرتمند

در نتیجه، قضاوت یک بازی عالی مانند Cyberpunk 2077 با DLSS و ray tracing خاموش نشان نمی دهد که چگونه تعداد زیادی از گیمرها این بازی را تجربه خواهند کرد.

در هسته این داستان: برای هر رسانه ای – از فیلم و موسیقی گرفته تا نقشه ها و مجلات – فناوری ها فقط نحوه تولید محتوا را تعریف نمی کنند، بلکه نحوه مصرف آن را دوباره تعریف می کنند و در نهایت به بخش جدایی ناپذیر تحول آن تبدیل می شوند.

این نوآوری‌ها حتی سخت‌ترین بازی‌ها را قادر می‌سازد تا به طور همزمان چندین افکت ردیابی پرتو یا حتی ردیابی کامل پرتو، با نام مستعار ردیابی مسیر، را برای واقع‌گرایی و غوطه‌وری بی‌نظیر اجرا کنند.

DLSS عملکرد قابل توجهی را افزایش می دهد

طرز فکر مردم در مورد بازی های ویدیویی نیز در حال تغییر است. امروزه 83 درصد از گیمرهای دسکتاپ سری GeForce RTX 40 با RTX-بازی‌های دارای قابلیت ردیابی پرتو را فعال می‌کنند و 79٪ روشن می‌شوند DLSS، پذیرش گسترده این فناوری های انقلابی را نشان می دهد.1