انتشار استیم Dolphin Emulator به طور نامحدود پس از توقف و انصراف از نینتندو به تعویق افتاد

بوردون گفت: DMCA مجموعه گسترده ای از قوانین است که شامل فرآیندی برای صاحبان حق چاپ است تا از ناشران بخواهند داده ها را حذف کنند. “این در بخش 512(c) قانون حق چاپ تعریف شده است، و با برخی الزامات از طرف مدعی چیزها (اینجا: نینتندو) و برخی مسئولیت ها در سمت ناشر چیزها (در اینجا: Valve) همراه است. همچنین شامل حقوقی برای شخص متهم (در اینجا: شبیه ساز دلفین Stichting) برای مقابله با ادعا می شود، که به ناشر اجازه می دهد تا زمانی که شاکی شکایت کند، محتوا را بازگرداند.”

یک نکته برای ما؟ آیا می خواهید درباره یک داستان احتمالی بحث کنید؟ لطفا یک ایمیل به [email protected].

تیم پروژه شبیه ساز دلفین این به روز رسانی را در یک به اشتراک گذاشت وبلاگ، وی اعلام کرد که توسط Valve اطلاع داده شده است که نینتندو “توقف و استناد به DMCA در برابر صفحه استیم دلفین” صادر کرده است.

بازی Dolphin شبیه ساز Wii و GameCube پس از دریافت دستور توقف و انصراف از سوی نینتندو، انتشار استیم خود را به طور نامحدود به تعویق انداخت.

به گفته بوردون، هیچ یک از این روند دنبال نشد و این بیشتر با “حذف های قانونی استاندارد / (توقف و توقف) بین دو شرکت مطابقت دارد. به جای صدور اخطاریه ای مبنی بر اینکه Dolphin حق نسخه برداری را نقض کرده است، بیشتر از آن بود که مقررات ضد دور زدن DMCA را نقض کرد.

«از آنجایی که شبیه‌ساز Dolphin حقوق مالکیت معنوی نینتندو را نقض می‌کند، از جمله، اما نه محدود به حقوق آن بر اساس مقررات ضد دور زدن و مبارزه با قاچاق (DMCA)، 17 USC § 1201، ما این اخطار را در مورد تعهد شما به شما ارائه می‌کنیم. برای حذف پیشنهاد شبیه ساز Dolphin از فروشگاه Steam،” در این سند آمده است.

بخوانید:   به‌زودی دستیابی به بازی‌های قدیمی‌تر Raid Exotics در Destiny 2 آسان‌تر خواهد شد

The Dolphin Emulator Project نوشت: با ناامیدی بسیار است که باید اعلام کنیم که انتشار Dolphin on Steam برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است. “توسط Valve به ما اطلاع داده شد که نینتندو با استناد به DMCA علیه صفحه استیم Dolphin، Dolphin را از Steam حذف کرده است. ما در حال حاضر در حال بررسی گزینه های خود هستیم و پاسخ عمیق تری خواهیم داشت. در آینده نزدیک ما از صبر شما در این مدت قدردانی می کنیم.”

آدام بانکهرست، نویسنده اخبار IGN است. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @AdamBankhurst و در تکان دادن.

منبع: https://www.ign.com/articles/dolphin-emulator-steam-release-indefinitely-postponed-after-cease-and-desist-from-nintendo

برای کمی بیشتر زمینه، خزانه دار سابق دلفین، پیر بوردون، به ماستودون برای توضیح خواندن آنها از وضعیت با جزئیات بیشتر و توضیح اینکه چرا این یک اعلامیه حذف معمولی DMCA نیست.

بنابراین، این می تواند نشان دهد که امید چندانی برای Dolphin برای رسیدن به Steam وجود ندارد، اما همچنین نشان می دهد که Dolphin خود “هیچ خطر یا مسئولیت خاصی ندارد.”

اگر این در واقع درست باشد، به این معنی است که خود دلفین از نظر فنی در این موضوع شرکت ندارد و Valve این حق را دارد که به سادگی پس از درخواست نینتندو آن را حذف کند. این همچنین به این معنی است که “فرایند ادعای متقابل یا چیزی شبیه به این وجود ندارد.”

با این حال، مسائل حقوقی همیشه ممکن است به هر طرف پیش برود و این احتمال وجود دارد که نینتندو بتواند از Dolphin شکایت کند، به خصوص که شبیه ساز Wii AES-128 Common Key را توزیع می کند، “که برای رمزگذاری دیسک های بازی Wii استفاده می شود.”

بخوانید:   دانشمند به HPC سرن با پردازنده گرافیکی و هوش مصنوعی سرعت می بخشد

همانطور که توسط PC Gamer، این تیم صفحه استیم دلفین را در ۲۸ مارس راه‌اندازی کرد و در ۲۶ می، یک اخطار قانونی از نینتندو دریافت کرد که به بخش حقوقی Valve ارسال شده بود.

متاسفانه در این مورد مجهولات زیادی وجود دارد. با این حال، تنها چیزی که واضح است این است که آینده دلفین در Steam بسیار زیر سوال است. همانطور که پیش می‌آید، Dolphin هیچ اطلاعیه‌ای از نینتندو یا موارد دیگر درباره مکان‌های میزبانی شبیه‌ساز دریافت نکرده است.

برای اطلاعات بیشتر، نظرات فیل اسپنسر، رئیس Xbox را در مورد پشتیبانی از شبیه‌سازی قانونی بازی‌های ویدیویی و اینکه یک بار Valve به طور تصادفی یک شبیه‌ساز Nintendo Switch را در تبلیغات Steam Deck وصل کرد، بررسی کنید.