انواع شیشه ساختمان ساختمانچی

انواع شیشه ساختمان ساختمانچی

گلس ضد گلوله در واقع ترکیبی از لایه های شیشه و پلاستیک است که روی هم ورقه می شوند تا به کامپوزیتی محکم برسند که گلوله را متوقف کند. شیشه مقاوم به گلوله برای کاربردهایی با مقاومت در برابر طیف وسیعی از کالیبرهای گلوله خاص طراحی شده است. شیشه مقاومت به گلوله را می توان در یک کامپوزیت به ضخامت 3/4 اینچ از شیشه و پلاستیک های ورقه ورقه شده با هم بدست آورد. در کاربردهای خودرو ، استفاده نهایی از محیط زیست برای طراحی شیشه در نظر گرفته شده است.

  • پس از مراحل برش و شکل‌دهی، در پرس‎‌های مخصوص آنها را در کوره الکتریکی تا 650 درجه سانتیگراد گرم کرده، به طور ناگهانی سرد می‌کنند تا بر اثر تبلور جزئی بر مقاومت آنها افزوده می‌شود.
  • این پله های شیشه ای باعث می شود که راه پله از نظر بصری حجمی اشغال نکند.
  • شیشه دسته ای تمام خصوصیات خود را از مواد اولیه ای که برای ساخت شیشه استفاده می شود ، بدست می آورد.
  • همچنین با دو جداره سازی شیشه از آن میتوان به عنوان عایق صوتی خوب علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضا استفاده کرد.
  • در صورت شکست، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش بسیار کمتری نسبت به انواع شیشه های معمولی دارد.
  • و رایانه های پایین دست را قادر می سازد تا عیب ها را برطرف کنند.

سوراخ کردن و سنگ زدن شیشه ساختمانی همانطور که گفتیم برای برش شیشه های ساختمانی از ابزار هایی با تیغه الماسی استفاده می شود. تا تیزی لبه شیشه از بین رفته و موجب بریدگی یا ناراحتی مصرف کنندگان نشود. این کار را به وسیله دستگاه‌های سنگ سمباده الماسه در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها انجام می دهند. شیشه انعکاسی ، به لطف ظاهر آینه مانندی که دارد ، دید در یک طرف را مختل می کند.

استانداردها؛ آزمایش های استاندارد؛ ویژگی ها

شیشه های ساختمانی چگونه ساخته می شوند و چند دسته اند و تفاوت آنها در چیست؟ چرا باید شیشه مغازه ها سکوریت باشد؟ شما عزیزان می توانید برای مشاوره سفارش انواع شیشه محصولات خود با کارشناسان شرکت ایمن جام پیروزان مشورت کنید. سطح بیرونی انواع شیشه‌ رفلکس به‌وسیله پوشش منعکس‌کننده نور و حرارت پوشانده شده که در کاهش ورود حرارت به داخل ساختمان و ایجاد درخشندگی نور ورودی به داخل تأثیرگذار است. شیشه رفلکس در ساختمان به‌گونه‌ای است که در طول روز داخل ساختمان مشاهده نمی‌شود و خاصیت آینه را دارد و در شب برعکس می‌شود. انواع شیشه های رفلکس در رنگ‌های متفاوت به‌صورت شیشه‌های تک جداره رفلکس و دوجداره وجود دارد. شیشه رفلکس یا انعکاس‌دهنده نور که به‌عنوان شیشه آینه‌ای نیز شناخته می‌شود از شیشه فلوت ساخته می‌شود به این صورت که روی شیشه فلوت را به‌وسیله ماده پوششی که خاصیت انعکاس دارد می‌پوشانند. از این نوع شیشه در ساختمان‌ها برای نمای خارجی و پنجره‌های بیرونی استفاده می‌شود که خاصیت بازتاب نور به بیرون را دارد که باعث می‌شود نور به داخل ساختمان نفوذ نکند.

شیشه ساختمانی | خرید شیشه ساختمانی برای صادرات

شکل ظاهری بعضی از آنها مشابه شیشه معمولی و بی‌رنگ است و نوع رنگی آن به Low-E-Sun مشهور است. از آنجا که مساحت زیادی از سطح جانبی ساختمان‌ها را شیشه تشکیل می‌دهد، استفاده از شیشه Low-E به جای شیشه معمولی، کمک بزرگی در کاهش مصرف انرژی ساختمان خواهد نمود. بعضی از انواع شیشه پیرکس با نام های تجاری دیگر به بازار عرضه می گردد که بعضی از انواع آن در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاوم است. شیشه ضد حریق که با نام تجاری پیرکس در بازار مشهور می باشد در مقابل حرارت های زیاد مقاوم می باشد و بیشتر برای ساختن ظروف آزمایشگاهی و ظروف لوکس آشپز خانه مورد استفاده قرار zymaco می گیرد. ضریب انبساط و انقباض آن بسیار کم است و به همین دلیل می توان آن را به سرعت حرارت داده و به سرعت سرد نمود.

به روشی دیگر شیشه سفید را در شیشه مذاب رنگی فـرومی کنند تا دو روی آن رنگی شود. شیشه های رنگی بیشتر در ویترین مغازه ها، نمایشگاه ها، آزمایشگاه ها، ساختمان های صنعتی و ساختمان های مسکونی با طراحی خاص به کار می روند. این شیشه ها در مقایسه با شیشه های معمولی بخش اعظمی از نور را جذب و بخش کمتر را از خود عبور می دهند .

شیشه خم:

جالب است بدانید که در ساخت این نوع شیشه، از پاشیده شدن غبار ریز اسید هیدروفلوئوریک روی سطح شیشه معمولی استفاده می شود و این امر باعث می شود سطح براق شیشه، متخلخل و مات شود. سطح مات آنها ممکن است در اثر غبارروبی مکرر، از بین برود و لکه هایی براق به جای بماند. بنابراین در هنگام تمیزکردن شیشه باید دقت و حوصله زیادی به کار برد. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که انواع شیشه پنجره ها هرچقدر هم که خوب طراحی شده باشند ، باز هم در مقایسه با سایر عناصر ساختمان ، یک نقطه اصلی برای از دست دادن انرژی هستند. در واقع ، هیچ مقایسه ای بین کم مصرف ترین پنجره دوجداره و یک سیستم دیواری معمولی وجود ندارد. پوشش بازتابنده روی شیشه ، مانع از افزایش گرما و تابش خیره کننده خورشید می شود و میزان دمای داخلی را کاهش می دهد.