انویدیا با Isaac AMR استقلال پیشرفته ای را برای ربات های موبایل به ارمغان می آورد

بر اساس تحقیقات ABI، انتظار می‌رود محموله‌های ربات‌های سیار از 251000 دستگاه در سال 2023 به 1.6 میلیون دستگاه در سال 2028 افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود درآمد از 12.6 میلیارد دلار به 64.5 میلیارد دلار در این دوره افزایش یابد.

ساده سازی مسیر خودمختاری

موتور محاسباتی Nova Orin است که دسترسی به برخی از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی و سخت‌افزاری را فراهم می‌کند که می‌توانند با استفاده از ۲۷۵ عملیات ترا در ثانیه (TOPS) محاسبات لبه در زمان واقعی اجرا شوند.

در نهایت، Isaac AMR عملیات ربات را با استفاده از شبیه‌سازی مبتنی بر فیزیک از Isaac Sim ساده می‌کند. NVIDIA Omniverse، یک پلت فرم توسعه باز برای دیجیتالی شدن صنعتی. این می تواند دوقلوهای دیجیتال را زنده کند، بنابراین برنامه ربات را می توان قبل از استقرار در دنیای فیزیکی برای هر مشتری توسعه، آزمایش و سفارشی کرد. این به طور قابل توجهی هزینه عملیاتی و پیچیدگی استقرار AMR ها را کاهش می دهد.

Nova Orin مغز و چشم های Isaac AMR است. سنسورهای متعددی از جمله دوربین‌های استریو، دوربین‌های چشم ماهی، لیدارهای دوبعدی و سه‌بعدی را با سیستم روی ماژول قدرتمند NVIDIA Jetson AGX Orin ادغام می‌کند. سخت افزار ربات مرجع با Nova Orin از پیش یکپارچه ارائه می شود، که ارزیابی Isaac AMR را برای توسعه دهندگان در محیط های خود آسان می کند.

به طور سنتی، برنامه‌های نرم‌افزاری برای ناوبری مستقل اغلب از ابتدا برای هر ربات کدگذاری می‌شوند، که باعث می‌شود استقلال در ربات‌های مختلف پیچیده شود. همچنین، انبارها، کارخانه‌ها و مراکز تکمیلی بسیار بزرگ هستند و اغلب یک میلیون فوت مربع یا بیشتر کار می‌کنند و نقشه‌برداری آنها را برای روبات‌ها و به‌روز نگه داشتن آن‌ها سخت می‌کند. و ادغام AMR ها در جریان های کاری موجود، مدیریت ناوگان و سیستم های مدیریت انبار می تواند پیچیده باشد.

بخوانید:   شاخصه‌های «چین هراسی»

یک چارچوب تسریع شده و ماژولار، درک دوربین و لیدار را در زمان واقعی امکان پذیر می کند. برنامه ریزی و کنترل با استفاده از برنامه ریزان مسیر پیشرفته، برنامه ریزان رفتار و استفاده از اطلاعات معنایی باعث می شود ربات به طور مستقل در محیط های پیچیده عمل کند. یک رابط کاربری کم کد و بدون کد، توسعه سریع و سفارشی سازی برنامه ها را برای سناریوها و موارد مختلف آسان می کند.

برای کسانی که در رباتیک پیشرفته کار می‌کنند و به دنبال انتقال لیفتراک‌های سنتی یا وسایل نقلیه هدایت‌شونده خودکار به ربات‌های متحرک کاملاً مستقل هستند، Isaac AMR طرحی را برای تسریع مهاجرت به خودمختاری کامل، کاهش هزینه‌ها و سرعت بخشیدن به AMR‌های پیشرفته ارائه می‌دهد.

معماری مرجع مبتنی بر اورین

مجموعه حسگرهای هماهنگ و کالیبره شده تنوع حسگر و افزونگی را برای درک و نقشه برداری سه بعدی در زمان واقعی ارائه می دهد. ابزارهای بومی ابری برای ضبط، آپلود و پخش مجدد، اشکال زدایی آسان، ایجاد نقشه، آموزش و تجزیه و تحلیل را امکان پذیر می کنند.

Isaac AMR: نقشه برداری، خودمختاری، شبیه سازی

Isaac AMR پایه ای برای نقشه برداری، استقلال و شبیه سازی ارائه می دهد.

Isaac AMR پلتفرمی برای شبیه سازی، اعتبارسنجی، استقرار، بهینه سازی و مدیریت ناوگان ربات های متحرک مستقل است. این شامل خدمات نرم افزاری لبه به ابر، محاسبات و مجموعه ای از حسگرهای مرجع و سخت افزار ربات برای تسریع توسعه و استقرار AMR ها، کاهش هزینه ها و زمان عرضه به بازار است.

برای دسترسی زودهنگام ثبت نام کنید اسحاق AMR.

بخوانید:   استفاده از راه های ساده و طبیعی برای پرپشت شدن مژه و ابرو میس و مستر

علاوه بر این، Isaac AMR زمان توسعه و استقرار ربات‌ها را در محیط‌های بزرگ، بسیار پویا و بدون ساختار با استقلالی که توسط ناوبری چندوجهی با مبتنی بر ابر فعال می‌شود، کوتاه می‌کند. بهینه سازی ناوگان با استفاده از نرم افزار NVIDIA cuOpt.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/28/isaac-amr-nova-orin-autonomous-mobile-robots/

Isaac AMR نقشه برداری و درک معنایی محیط های بزرگ را با اتصال به سرویس مبتنی بر ابر DeepMap تسریع می بخشد تا به تسریع نقشه برداری ربات از امکانات بزرگ از هفته ها به روز کمک کند، و دقت در سطح سانتی متر را بدون نیاز به تیم بسیار ماهر از تکنسین ها ارائه می دهد. این می تواند نقشه های وکسل سه بعدی غنی ایجاد کند، که می تواند برای ایجاد نقشه های اشغال و نقشه های معنایی برای انواع مختلف AMR استفاده شود.

از آنجایی که محموله‌های ربات‌های سیار برای برآورده کردن نیازهای روزافزون صنایعی که به دنبال کارایی عملیاتی هستند، افزایش می‌یابد، NVIDIA در حال راه‌اندازی پلتفرم جدیدی است تا نسل بعدی ناوگان ربات‌های سیار خودران (AMR) را فعال کند.

Isaac AMR بر پایه معماری مرجع NVIDIA Nova Orin ساخته شده است.

با وجود پذیرش انفجاری روبات ها، صنعت درون لجستیک با چالش هایی مواجه است.

اسحاق AMR جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل انویدیا اعلام کرد که نقشه، استقلال و شبیه سازی پیشرفته را برای ربات های موبایل به ارمغان می آورد و به زودی برای مشتریان اولیه در دسترس خواهد بود. سخنرانی اصلی در COMPUTEX کنفرانس فناوری در تایپه