اگر نه ادی براک، ونوم در فیلم Insomniac’s Spider-Man 2 کیست؟

بازی Insomniac’s Spider-Man 2 به طور مختصر در Summer Game Fest 2023 ظاهر شد، جایی که دو جزئیات مهم در مورد دنباله ای که مدت ها انتظارش را می کشیدیم باخبر شدیم. این بازی در ماه اکتبر وارد فروشگاه‌ها می‌شود و نسخه‌ای از Venom که در این بازی ارائه می‌شود، Eddie Brock نیست. در واقع، Insomniac قصد دارد نسخه‌ای از Venom را معرفی کند که بسیار متفاوت از آنچه طرفداران قبلاً در کمیک‌ها، نمایش‌ها و فیلم‌ها دیده‌اند.

اما اگر ونوم ادی براک نیست، پس چه کسی این بار با همزیست پیوند خورده است؟ چه احتمالاتی وجود دارد که مسیری مشابه داستان های Venom در گذشته را طی نکند؟ بیایید چند نظریه و گزینه‌های بالقوه را بر اساس جهت‌گیری سریال Insomniac تا کنون بشکنیم.

هری آزبورن

در این مرحله از سریال مرد عنکبوتی Insomniac، همه نشانه‌ها به دوست دوران کودکی پیتر پارکر، هری آزبورن اشاره می‌کنند که به زهر این جهان تبدیل شده است. یکی از خط‌های جستجو در بازی اول نشان می‌دهد که هری با سندرم اشتران، همان بیماری که مادرش را کشته است، به بیماری لاعلاج مبتلا شده است. پدر هری، شهردار سابق نورمن آزبورن، ثروت و منابع خود را وقف یافتن درمانی کرده است. این شامل تلاش برای مهار قدرت نفس شیطان است.

هر دو بازی قبلی شامل صحنه‌های پس از اعتبار است که نشان می‌دهد نورمن آبروریز اکنون برای نجات پسرش به سمبیوت Venom روی آورده است. مرد عنکبوتی با صحنه ای از نزدیک شدن نورمن به تانک استاز هری و تعامل با یک پیچک سیاه پایان می یابد. مایلز مورالز: مرد عنکبوتی صحنه مشابهی را نشان می دهد که در آن هری از خواب بیدار می شود و نورمن به دکتر کرت کانرز بی میل دستور می دهد تا قفل لوله ایستایی هری را باز کند.

مطمئناً به نظر می‌رسد که هری در مرد عنکبوتی 2 به ونوم تبدیل می‌شود. شاید بازی بیشتر بر کمیک‌های مرد عنکبوتی نهایی مارول تکیه داشته باشد، که لباس سیاه را به‌عنوان یک دستگاه پزشکی از بین رفته و نه یک همزیست بیگانه به تصویر می‌کشد. اگر بازی چیزی شبیه به آن کمیک‌ها باشد، پس هری از رابطه‌اش با این لباس قدرتمند دیوانه شده است و پیتر و مایلز را مجبور می‌کند تا علیه آخرین ابرشرور نیویورک متحد شوند.

بخوانید:   پسر بنیانگذار پلی بوی وسواس پوکمون خود را با OnlyFans تامین می کند

شایان ذکر است که ایده تبدیل شدن هری به ونوم کاملاً جدید نیست. سریال انیمیشن Ultimate Spider-Man نیز هری را به عنوان میزبان Venom در فصل های اولیه خود به تصویر می کشید. اگر Insomniac سعی کند واقعاً این Venom را از تجسم های قبلی متمایز کند، می تواند هری را رد کند. با این حال، اگر کفش سیمبیوت مناسب باشد…

نورمن آزبورن

دنیای مرد عنکبوتی اینسومنیاک نسخه‌ای از پیتر پارکر را به نمایش می‌گذارد که چندین سال در نقش Spidey فعالیت می‌کرد. با این حال، در تمام این مدت او هرگز با بزرگترین دشمن خود – گرین گابلین – روبرو نشده است. تا پایان بازی اول، نورمن آزبورن هنوز یک تاجر و سیاستمدار محترم است و مشخصاً هنوز تسلیم جنون نشده و به گرین گابلین تبدیل نشده است.

شاید به این دلیل باشد که نورمن سرنوشت کمی متفاوت در جهان Insomniac دارد. اگر خودش ونوم شود چه؟ شاید Spider-Man 2 دو تا از بزرگترین شرورهای Spidey را در یکی ترکیب کند.

اگر این جهتی است که بازی پیش می‌رود، شاید نورمن در نهایت با مرگ پسرش به جنون وارد شود. شاید لباس ونوم نتواند هری را زنده نگه دارد، یا شاید در زمانی که پیتر با کت و شلوار بسته می شود، می میرد. در آن مرحله، نورمن ممکن است آن را به سلاحی تبدیل کند تا غم و غصه و خشم خود را بر سر دو مرد عنکبوتی از بین ببرد. این مطمئناً یکی از راه‌های ایجاد کینه شخصی بین ونوم و اسپایدی است.

پیتر پارکر یا مایلز مورالس

یکی از راه‌های براندازی کامل انتظارات طرفداران در Spider-Man 2 این است که پیتر یا مایلز را خودشان تبدیل به ونوم کنند. همانطور که هست، ما می دانیم که پیتر حداقل برای بخشی از بازی لباس سیمبیوت را خواهد پوشید، و این لباس خشم و پرخاشگری او را در این روند آشکار می کند. به طور سنتی، پیتر می‌تواند از نفوذ سمبیوت رهایی یابد و لباس را قبل از اینکه او را مصرف کند، رد کند، و در عوض میزبان بعدی خود را به ونوم واگذار کند. اما اگر این جهان با ناکام گذاشتن پیتر در غلبه بر نفوذ فاسد کت و شلوار، از این روند اجتناب کند، چه؟

احتمال دیگر این است که پیتر کت و شلوار را در یک نقطه کلیدی از بازی رد کند و باعث شود که مایلز را به جای آن انتخاب کند. شاید این کت و شلوار شکار درد و ناراحتی درونی مایلز به خاطر از دست دادن پدرش و تراژدی های دیگری باشد که در دو بازی قبلی متحمل شده است. در تصاویری که تا کنون فاش شده است، طعم سمت تاریک پیتر را می چشیم. مایلز چطور؟

بخوانید:   از اشک‌های پادشاهی تا سرقت بزرگ: چگونه جهان‌های باز ما را آزاد می‌کنند

مشکل اصلی این نظریه این است که ساختن پیتر یا مایلز در ونوم یکی از نقاط اصلی فروش بازی را حذف می کند – این ایده که شما کنترل هر دو مرد عنکبوتی را به دست می گیرید. آیا بازیکنان می‌پذیرند که در یک نقطه خاص از حالت داستانی به یکی یا دیگری محدود شوند؟ از سوی دیگر، بسیار جالب خواهد بود اگر مرد عنکبوتی 2 به بازیکنان این امکان را بدهد که در آن قهرمان سقوط کند و تبدیل به ونوم شود و دو نتیجه کاملاً متفاوت و دو پایان متفاوت داشته باشد.

گانکه لی

Spider-Man: Miles Morales روی پیوند مایلز و دستیار BFF/ابرقهرمانش گانکه تمرکز زیادی دارد. Ganke در طول بازی وجود دارد تا برخی از شوخی های بسیار مورد نیاز، پشتیبانی فنی از راه دور و توصیه های مفید را ارائه دهد. او شخصیتی است که نمی‌توانی عاشقش نباشی. پس چه راهی بهتر از تبدیل گانکه به ونوم برای چرخاندن پیچ‌ها روی بازیکنان چیست؟

بر اساس تصاویری که تاکنون دیده‌ایم، به نظر می‌رسد که گانکه در ابتدا با ایفای نقشی مشابه در بازی جدید شروع به کار خواهد کرد. اما چه کسی می تواند بگوید که در طول زمان تغییر نخواهد کرد؟ هنگامی که پیتر سیمبیوت را رد کرد، شاید خانه ای با بهترین دوست مایلز پیدا کند. ما در گذشته دیده‌ایم که پیتر چگونه مبارزه می‌کند و گاهی اوقات نمی‌تواند مانع از آسیب رساندن زندگی‌اش به عنوان مرد عنکبوتی به کسانی شود که دوستشان دارد. تبدیل گانکه به ونوم راهی برای رساندن هزینه واقعی مرد عنکبوتی به خانه مایلز است.

مری جین واتسون

بازی‌های Insomniac تلاش‌های هماهنگی را انجام داده‌اند تا در جهتی کاملاً متفاوت در مورد مری جین واتسون حرکت کنند. برخلاف کمیک‌ها، این MJ یک سوپر مدل یا دختری نیست که در مضیقه است، بلکه یک گزارشگر جنگی است که اغلب با میل خود را به خطر می‌اندازد. اما جایی که بازی‌ها به مواد اولیه پایبند هستند، نشان دادن MJ به عنوان کسی است که پیتر عمیقاً به او اهمیت می‌دهد، حتی اگر سبک زندگی ابرقهرمانی او بین آنها فاصله ایجاد کند.

بخوانید:   پرواز مدرن‌ترین بمب افکن‌های آمریکا در رزمایش مشترک با کره جنوبی

مرد عنکبوتی 2 به راحتی می‌تواند بازیکنان را با قرار دادن مری جین تبدیل به ونوم کند. درست است، به نظر می‌رسد که اثر هنری فاش شده در جشنواره بازی تابستانی یک مرد شرور را به تصویر می‌کشد، اما چه کسی می‌تواند بگوید که یک زن نمی‌تواند زیر آن همه ماهیچه‌ها و پیچک‌ها در کمین باشد؟ این می تواند راهی برای پرتاب آچار غم انگیز دیگری در آثار روابط پیتر و ام جی بدون کشتن او به سبک گوئن استیسی باشد.

کراوون

در کنار Venom و Lizard، می‌دانیم که Kraven the Hunter یکی از شرورهای اصلی مرد عنکبوتی 2 خواهد بود. همانطور که تریلر سینمایی اخیر نشان می‌دهد، Kraven از شکار دیگران در خلوتگاه خصوصی‌اش در جنگل خسته شده است. او هوس یک شکار واقعی را دارد و آن را در ابرقهرمانان و متاانسان های مختلف شهر نیویورک پیدا کرده است.

اما در حالی که کرایون به وضوح یک حریف خطرناک است، عادلانه است که تعجب کنیم که آیا او واقعاً آنچه را که لازم است برای ایستادن در برابر دو مرد عنکبوتی متحد دارد یا خیر. او شخصیتی با قدرت های کمی است، فقط معجون های عرفانی و مهارت واقعی برای تعقیب طعمه هایش.

طرفداران در تعجب هستند که چگونه خط داستانی Kraven بازی در نهایت با داستان Venom تلاقی می کند. اگر کرایون و ونوم یکی باشند چه؟ ایده این است که کراون در تلاش خود برای از بین بردن مرد عنکبوتی دوستانه محله کاملاً شکست خورده است و باعث می شود که به اقدامات ناامیدکننده متوسل شود و با سمبیوت ونوم پیوند بخورد. در آن مرحله، او قدرت دشمنش را در خود جذب می کند و به یک تهدید واقعی برای پیتر و مایلز تبدیل می شود. شاید این نسخه از Venom شکارچی نهایی باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد Marvel’s Spider-Man 2، در مورد پاداش های پیش خرید بازی و اینکه نقشه جهانی دنباله آن چقدر بزرگتر خواهد بود، بدانید.

جسی یکی از نویسندگان کارکنان با اخلاق IGN است. به او اجازه دهید تا یک قمه به انبوه فکری شما قرض دهد jschedeen@ را در توییتر دنبال کنید.

منبع: https://www.ign.com/articles/venom-identity-insomniac-spider-man-2-osborn-kraven