این سیم کارت کارآگاه به عنوان یکی از جالب‌ترین سورپرایزهای سال مورد استفاده قرار می‌گیرد

برای اهداف این پیش‌نمایش عملی، کارآگاه من، کاسا اسپرینگز، با ضرب و شتم شارلوت هایتس بر روی یک پرونده آموزشی به نام Dead of Night کار کرد و به دنبال حل قتل ظاهری مرد محلی بود که در حمام خود بر اثر جراحات گلوله مرده پیدا شد. پس از بیدار شدن در آپارتمان و یادگیری نحوه انجام برخی از اقدامات مهم بازی مانند قفل کردن، غیرفعال کردن دوربین های امنیتی و پنهان شدن در تاریکی، مسیر خود را به سمت خانه متوفی ترسیم کردم. در راه، من شروع به دریافت احساس برای منطقه پر از خاکشیر کردم. نوآر مانند موسیقی بدخلق و آهسته و کاور منهول بخار، ارتفاعات شارلوت را تزیین کرده و به آن فضایی می بخشد که در اولین نصب بازی به آن امیدوار بودم.

در نگاه اول، بازی کارآگاهی به سبک وکسل ممکن است شبیه به بازی‌های مستقلی باشد که ده‌ها نفر در هنگام مرور استیم پیدا می‌کنید، اما آزادی انتخاب قابل‌توجه و شبیه‌سازی شهر چشمگیر آن به آن کمک می‌کند در یک فروشگاه دیجیتال شلوغ برجسته شود. واضح است که تیم ColePowered Games این ژانر را درک می کند، و اگرچه بازی هنوز در دوره دسترسی اولیه خود در حال شکل گیری است، در حال حاضر به یکی از بازی های مورد علاقه من در سال 2023 تبدیل شده است.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/this-detective-sim-is-making-its-case-as-one-of-the-years-coolest-surprises/1100-6513706/?ftag=CAD-01-10abi2f

بخوانید:   بهترین موجودات عنکبوتی جدید در فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse

شما می توانید هر زمان که بخواهید به سادگی با مراجعه به ایستگاه پلیس و پر کردن فرمی که فردی را به جرم متهم می کند، حل کنید. شما به نام آنها می نویسید و جزئیاتی مانند انتخاب یک سلاح قتل را پر می کنید. با این حال، اشتباه کردن عواقب بازی‌سازی‌شده‌ای دارد، مانند از دست دادن شهرت و پول، که برای خرید اقلامی مانند لوازم درمانی و رشوه دادن به مردم برای صحبت کردن، می‌خواهید. بنابراین، بهتر است سرنخ‌ها را کاهش دهید. صحنه جرم چندین مورد را در اختیار شما قرار می دهد، و در این مورد، شامل بررسی آخرین تماس های تلفنی قربانی، محل کار و حلقه اجتماعی او می شود.

Shadows of Doubt بازیکنان را در نقش یک چشم خصوصی قرار می‌دهد که در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کند و در شهر نئونوآر غرق باران در تعقیب سرنخ‌ها قرار می‌گیرد. حتی قبل از اینکه بازیکنان بتوانند به نقطه ای برسند که در تاریکی اتاق خواب خود از خواب بیدار شوند، جالب است بدانید که شهر در واقع تعداد به ظاهر بی نهایت شهر است که بر اساس رویه ایجاد شده است. در حالی که یک حالت داستانی وجود دارد تا بازیکنان را از طریق یک رشته خاص از موارد در یک منظر شهری خاص عبور دهد، یک حالت سندباکس غیرقابل پیش‌بینی‌تر نیز وجود دارد که شهرها و موارد جدید را در صورت درخواست ایجاد می‌کند، بسیار شبیه بارگذاری یک دانه جدید در Minecraft. خود کارآگاهان نیز به طور مشابه در محل از طریق ترکیبی از انتخاب های بازیکن بر روی ویژگی هایی مانند رنگ پوست و جنسیت، و همچنین یک مولد نام که می تواند به صورت دست ساز ساخته شود یا به طور تصادفی بی انتها دوباره رول شود، ساخته می شوند.

بخوانید:   Minecraft Legends: بهترین پیشرفت‌ها برای رسیدن به چاه سرنوشت
تنها چیزی که از دست می دهد یک روایت بد خلق است.
تنها چیزی که از دست می دهد یک روایت بد خلق است.

وقتی صحبت از شواهد شد، وقتی به صحنه جرم رسیدم، یاد گرفتم که چگونه از جالب ترین ویژگی بازی استفاده کنم – صفحه کیس خودم، که با کارت های یادداشت و رشته های قرمز برای اتصال آنها کامل می شود. هر چیزی را می توان به هیئت پرونده اضافه کرد، خواه اسلحه قتل، آدرس، شماره تلفن یا میان وعده ای که در بین مصاحبه شاهدان خریداری کرده اید، و در هر زمانی می توان به آن در منو دسترسی داشت. آیا این احتمال وجود دارد که نوار گرانولا مربوط به مورد باشد؟ البته نه، اما مانند گپ زدن با NPCها، بازی از شما می‌خواهد که خودتان ارتباط را تعیین کنید، نه اینکه از طریق کشف سرنخ‌های مربوط دست خود را بگیرید. گاهی اوقات، شواهد کلیدی به طور خودکار در هیئت مدیره پرونده پیوند داده می شود، اما می توانید پیوندهای سفارشی خود را نیز به دلخواه اضافه کنید. می‌توانید آن‌ها را هر طور که صلاح می‌دانید قرار دهید و جابه‌جا کنید، در نهایت لحظه پپه سیلویا خود را ایجاد کنید که در آن نام‌ها، چهره‌ها و حقایق در سراسر صفحه پخش می‌شوند که شبکه فتنه‌ها را به تصویر می‌کشد – یا تجسم جنون خودتان.

من همیشه دوست داشتم رشته های قرمز خودم را روی تخته چوب پنبه ای ترسیم کنم.
من همیشه دوست داشتم رشته های قرمز خودم را روی تخته چوب پنبه ای ترسیم کنم.

این تعامل اولیه به من نشان داد که Shadows of Doubt چقدر شبیه سازی خود را جدی می گیرد. به نظر می‌رسد که تمام دنیا زنده است و از وجود خود راضی است، مگر اینکه یا تا زمانی که خود را وارد روال یک نوار غواصی، بیمارستان، خانواده‌ای که در خانه می‌خوابند، یا هر جای دیگری که ممکن است به پایان برسد، مانند ترومن، قرار نگیرید. نمایش، زمانی که شخصیت عنوان شروع به شکستن حلقه های بازیگران ساکن در میان خود می کند. به نظر می رسد هر NPC یک نام منحصر به فرد، یک محل سکونت و یک برنامه زمانی برای دنبال کردن دارد. این بدان معناست که در اکثر مواقع، گیر کردن غیرنظامیان تصادفی در درگاه‌های خود در نیمه‌شب احتمالاً شما را به چیزی جز سیاهی چشم نمی‌رساند، اما همیشه این احتمال وجود دارد که به قاتل یا یک قاتل برخورد کنید. شاهد کلیدی خیلی قبل از اینکه شواهد شما را به آنها نشان دهد.

من فکر می‌کنم یک بازی پلیسی خطی می‌تواند بسیار زیبا باشد، اما Shadows of Doubt اصلاً اینطور نیست، و به لطف انعطاف‌پذیری‌اش به سرعت از انتظارات من فراتر رفت. به نظر می رسد تقریباً همه چیز تعاملی است، و بازی واقعاً اهمیتی ندارد که چگونه کار خود را انجام می دهید یا چگونه تجربه را به روش های خود دستکاری می کنید. یک مثال اولیه که چشمانم را به احتمالات باز کرد این بود که چگونه در راه رفتن به محل جنایت برای زدن درب همسایه ایستادم. من نیازی به انجام این کار نداشتم، اما بازی به من اجازه داد تا فکر کنم که این کار را انجام دهم. آن مرد خیلی پذیرای خط سوال من نبود، و واقعاً حق داشت که اینطور نبود – من کی بودم که او را بیدار کنم و شروع به درخواست پاسخ کنم؟ وقتی از او پرسیدم که آیا می توانم وارد آپارتمانش شوم تا اطراف را نگاه کنم، او به من گفت که من را ترک کنم، بنابراین من به هر حال وارد شدم، در این لحظه او شروع به زدن مشت به سمت من کرد، بنابراین من کاری را انجام دادم که هر آدامس تازه کار انجام می دهد: مثل یک بچه عقب نشینی کردم. و به آپارتمان خودم دوید و پشت در آشپزخانه ام پنهان شد تا اینکه تسلیم شد و به خانه رفت. چند دقیقه ابتدایی پرونده سخت بود، اما به زودی لحظات روشن تری خواهم داشت.

Shadows of Doubt به تازگی در دسترسی اولیه این هفته راه اندازی شد، بنابراین هنوز ایراداتی برای رفع وجود دارد، مانند سیستم ارتقاء شخصیت گیج کننده و برخی منوهای نامرتب، اما عناصر بنیادی im-lsim با بزرگان ژانر برابری می کنند. قبلا، پیش از این. برای من، این فوق العاده هیجان انگیز است. من نمی توانم منتظر بمانم تا سنگ های ضرب المثل بیشتری را برگردانم، جنایات بیشتری را حل کنم و عدالت را آن طور که می دانم در شهری تعریف کنم که هم به حرفه شخصیت من شکل می دهد و هم به هر حرکت او واکنش نشان می دهد.

وقتی خانه متوفی را گشتم، زخم‌های ورود به بدنش، سوابق تماس‌های تلفنی‌اش را یادداشت کردم و حتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد او وارد گاوصندوق قفل شده شدم. فضای موجودی، حداقل در ابتدا بسیار محدود است، بنابراین مطمئن نبودم که باید نوار VHS بدون علامت را با خودم از روی میز او ببرم یا نه، اما در حالی که تصمیم می‌گرفتم، چند نفر از افراد نابغه سعی کردند درب او را خراب کنند. مجرمان همیشه به صحنه جنایت باز می گردند و در آن لحظه می توانستم با آنها روبرو شوم، از طریق دریچه یا وسایل دیگر فرار کنم یا مخفی شوم. من تصمیم گرفتم زیر یک میز پنهان شوم، سپس از تاریکی دو نفر را تماشا کردم – کافی است بگویم مظنونین–دور خانه پرسه می زد به نظر می‌رسید که این لحظه برای درگیری آماده شده بود، اما پس از اینکه نتوانستند من را پس از چند دقیقه پیدا کنند، آن‌ها آنجا را ترک کردند و من آزاد بودم که آپارتمان را زیر و رو کنم. احساس می‌کردم که باید بازی‌ساز می‌شد، مثل اینکه یک آموزش رزمی را دور زدم. در عوض، دنیا با انتخاب من سازگار شد.

یک شبیه‌سازی کارآگاهی یکی از بهترین راه‌اندازی‌ها برای یک بازی همه جانبه سیم‌کارت است، و پس از چند ساعت با Shadows of Doubt، اکنون در Steam Early Access، اجرای مکانیک‌های کلیدی این ژانر چیزی است که باید خودتان ببینید. به خصوص اگر از بازی هایی مانند Deus Ex، Thief و تقریباً هر چیزی از Arkane لذت می برید.

من نتیجه را در اینجا خراب نمی کنم، همانطور که باید خودتان آن را ببینید، اما من دوست داشتم که برخی از سرنخ ها بن بست هستند. به این ترتیب واقع بینانه احساس می شد. کاسا اسپرینگز یک ابرقهرمان نیست، بنابراین دید کارآگاهی ندارد که جنبه های کلیدی پرونده را شناسایی کند. به سادگی شهری به من داده شد که پر از افراد خوب و بد بود، و این به من بستگی داشت که همه آنها را درک کنم. این که آیا من اطلاعات کلیدی را با ورود مخفیانه به داخل خانه از طریق دریچه هوا، برداشتن قفل یک دفتر تجاری، یا رشوه دادن به همسایه‌ها برای دریافت آنچه می‌دانند کشف کرده‌ام، این تماس من بود، و در روند کار پرونده، من تحقیقات یکبار لوح سفید شروع به زندگی کرد. آیا می‌توانم نقش پلیس خوب، پلیس بد را بازی کنم یا در سایه‌های خاکستری شنا کنم؟ به نظر می رسد هر قدمی که برمی دارید دعوت شماست و هر اقدامی عواقبی دارد، خوب یا بد. به دردسر بیفتید و شهرت شما بالا نمی رود و شخصیت خود را بهبود نمی دهید. از سوی دیگر، نگاه دقیق به جزئیات می تواند در زمان شما از تعقیب سرنخ های بن بست صرفه جویی کند.

آلبوم عکس