ایکس‌باکس فکر می‌کند که گیم پاس می‌تواند به جبران ده‌ها میلیون در فروش گمشده استارفیلد و ایندیانا جونز کمک کند.

در حالی که FTC استدلال می کند که ساخت این بازی ها ضد رقابت است، در طول آزمایش، رئیس پلی استیشن، جیم رایان، اعتراف کرد که در مورد Starfield (و Redfall) انحصاری بودن هر دو بازی برای Xbox “ضد رقابت” نبود.

قبل از شهادت و یافته های FTC در مورد سند واقعیت، ما یاد گرفتیم مصاحبه با IGN فرانسه استودیو Arkane در حال کار بر روی نسخه PS5 Redfall قبل از خرید ZeniMax توسط مایکروسافت بود. هاروی اسمیت از استودیوی Arkane در این مصاحبه خاطرنشان کرد که توسعه‌دهنده پس از آن دستور داده شد تا روی «Game Pass، Xbox و PC» تمرکز کند.

یک سند جدید دادگاه در نبرد مداوم خود با FTC نشان می دهد که چگونه مایکروسافت معتقد بود می تواند از Xbox Game Pass و فروش کنسول برای جبران ضررهایی که از ساخت کنسول های انحصاری Starfield و Indiana Jones متحمل می شود استفاده کند.

مایکروسافت برنامه‌های خود را برای خرید ZeniMax در سال 2020 اعلام کرد و غیر از احترام به قراردادهای انحصاری زمان‌بندی شده پلی‌استیشن که قبلاً با ZeniMax برای کنسول‌های انحصاری زمان‌دار برای Deathloop و Ghostwire امضا کرده بود: توکیو، پروژه‌هایی که از توسعه‌دهندگان زیر چتر ZeniMax می‌آیند به عنوان یک کنسول معرفی شده‌اند. انحصاری برای کنسول های ایکس باکس، از جمله Starfield و Indiana Jones که قبلا ذکر شد.

استراتژی انحصاری های متنوع ایکس باکس

در اوایل این هفته، FTC پرونده خود را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا شکست داد، جایی که رگولاتور در اخذ حکم اولیه علیه مایکروسافت ناموفق بود، زیرا غول فناوری تلاش می کرد خرید Activision-Blizzard را ببندد. FTC دیروز اعلام کرد که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

بخوانید:   لینک: Ocarina of Time Amiibo را در آمازون با قیمت 15.99 دلار پیش خرید کنید

در این میان، ایکس‌باکس قول داده است که Call of Duty را تا حد امکان بر روی پلتفرم‌های بیشتری نگه دارد، که توسط نزدیک به یک میلیون سند ارائه شده به دادگاه پشتیبانی می‌شود.

تیلور یک خبرنگار در IGN است. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @TayNixster.

منبع: https://www.ign.com/articles/xbox-game-pass-starfield-playstation-ftc

در یک سند جدید که بر یافته‌های نهایی FTC متمرکز شده است، FTC به شهادت تیم استوارت، مدیر مالی مایکروسافت گیمینگ استناد می‌کند و بیان می‌کند که مایکروسافت پیش از آن فروش «بیش از 10 میلیون» در پلی‌استیشن را «برای استارفیلد و ایندیانا جونز» پیش‌بینی کرده بود. تصمیم گرفت هر دو بازی را انحصاری ایکس باکس کند.

مایکروسافت پیش بینی کرد "بیش از 10 میلیون واحد" طبق این سند جدید دادگاه، اگر استارفیلد و ایندیانا جونز هر دو در پلی استیشن در دسترس باشند، فروخته می شود.
طبق این سند جدید دادگاه، مایکروسافت پیش‌بینی کرده بود که اگر استارفیلد و ایندیانا جونز هر دو در پلی‌استیشن در دسترس باشند، «بیش از 10 میلیون دستگاه» فروخته می‌شود.