بازی اسکیپ روم یا اتاق فرار چیست + انواع اتاق فرارها لست سکند

اتاق فرار فعالیت یک بازی ماجراجویی فیزیکی است که در آن بازیکنان با استفاده از سرنخ‏ها، نکات و استراتژی‏ها برای حل مسائل و دستیابی به اهداف خود، یک سری از پازل‏ها و معماها را اتاق فرار رتسل روم حل می‏کنند. بازیکنان یک محدودیت زمانی مشخص برای یافتن پاسخ معماها و سرنخ‏هایی که در داخل اتاق پنهان شده ‏اند، دارند. این فرآیند نیاز به خلاقیت داره و اغلب ما را ملزم می‌کنه که به شیوه‌ای غیر خطی فکر کنیم. مغز ما اندامی شگفت انگیز با پتانسیل تقریبا بی حد و حصره.

در این بازی‌ها برای حل برخی معماها به اینترنت نیاز خواهید داشت. اسکیپ آنلاین یک بازی معمایی است و شما در قالب یک داستان باید چند چالش معمایی را پشت سر بذارید تا به انتهای بازی برسید. چالش‌های بازی، قفل‌هایی هستند که در طول بازی با آن‌ها آشنا خواهید شد. قفل‌ها انواع مختلفی دارند و معمولا با باز کردن یکی از آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید که در ادامه بازی به درد شما خواهد خورد. ژانر جنایی نیز مانند ژانر ترسناک از محبوبیت بالایی برخوردار است و در ایران نیز اسکیپ‌ روم‌های متعددی در این سبک طراحی شده‌اند.

در ادامه کمی درباره هرکدام از این اتاق‌ها توضیح خواهیم داد. مبلغ رزرو 2 نفر به صورت آنلاین به عنوان بیعانه دریافت می شود و مابقی هزینه به ازای تعداد شرکت کنندگان بازی، حضوری دریافت می شود. در برخی دیگر از اتاق فرارها شما همزمان میتوانید یک یا بیشتر از یک معما را در لحظه حل کنید تا با حل آنها به نتیجه ای مشترک برسید و بازی خود را پیش ببرید. در برخی از اسکیپ روم ها بسته به سناریو بازی از معمای خطی استفاده میکنند.

دیدنی

این بازی محیطی حدودا دو تا سه ساعت است و به نسبت بازی‌های اتاق فرار نیاز به تحرک و جست‌و‌جوی بیشتر دارد. اتاق فرارهای دلهره آور سعی می‌کنن تا با ایجاد فضایی پر از اضطراب و تشویش، شما رو آروم نذارن. تمرکز اصلی توی این بازی ها ایجاد ترس نیست، بلکه سعی در ایجاد فضایی پر از دلهره و اضطرابه که هیجان و تعلیق بازی رو بالا ببره. فضاسازی، نورپردازی و صداگذاری توی این بازی ها خیلی اهمیت داره.

بازی های فعال

به خاطر داشته باشید حتما هر شب تا قبل از نیمه‌های شب باید خانه را ترک کنید، زیرا ممکن است شما نیز دچار این جنون شوید و دقت کنید که ممکن است در هرکدام از شب‌ها این اتفاق برای شما بیفتد و شما از همان لحظه بازنده بازی‌اید. این مجموعه نیز برای کسانی که علاقه به هیجانات زیاد و ترس و استرس دارند، بسیار پیشنهاد می‌شود. استعمال دخانیات در محل بازی و فضای مانیتورینگ ممنوع است.

تعداد نفرات : ۴ تا ۱۰ نفر

بازی اسکیپ روم یا اتاق فرار چیست + انواع اتاق فرارها لست سکند راکی، الکس و مانی سه نفر از دزدهای شهر دیترویت آمریکا بودند که از طریق دزدی امرارمعاش می‌کنند. راکی قصد دارد به‌همراه خواهر کوچک‌ترش برای زندگی بهتر به کالیفرنیا سفر کنند و داستان ادامه پیدا می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از رزرو بلیط این اتاق فرار حتما فیلم نفس‌کش را تماشا کنید. ۴ اتاق فرار متفاوت در این مجموعه وجود دارد که هرکدام داستان‌های متفاوتی دارند.

  • شما و دوستانتان درحالی‌که هیچ نشانی از این بیماری ندارید دیشب دستگیر شده‌اید و متوجه می‌شوید که این مرکز برای تست واکسن‌های جدید خود روی افراد سالم آن‌ها را آزمایش می‌کنند.
  • بازی میراث لاله، در فضای پارک لاله اجرا می‌شود و ویژگی اصلی آن رقابتی بودن بازی است.
  • اتاق فرار شبیه سازی یک بازی در دنیای واقعی است، که برای رسیدن به پایان بازی باید به همراه تیم خودمان یک سری معما را حل کنیم.
  • اتاق فرار شام آخر از بازی‌های کلاسیک اسکیپ روم با سبک دلهره‌آور و درجه سختی ۸۵ درصد است.
بخوانید:   آیا نتفلیکس می تواند بازی های AAA عالی بسازد؟ – آنلاک 591
اگر محیط بازی به خوبی طراحی نشده باشد، دقیقا حس این را خواهید داشت که انگار وسط یک بازی گیر افتاده‌اید. اما یک طراحی حرفه‌ای، به شما این حس را منتقل می‌کند که انگار در دنیای واقعی دچار این مشکلات شده‌اید. البته توجه داشته باشید که معما را باید در زمان محدودی حل کنید. بعد از ورود به خاطر اینکه زمان شما هدر نرود، سریعا به دنبال هر سرنخی بگردید.