بررسی Evil Dead Rise: گور پر جنب و جوش برای بیماران ترسناک شادنقش شرور به آلیسا ساترلند می رسد که الی، مادر سه فرزند است که پس از اینکه یکی از بچه هایش – یا به قول خودش، “انگل مکنده اش” – در معرض یک تسخیر شیطانی قرار می گیرد. کتاب مردگان. به زودی، او به فرزندان خود می پردازد و سعی می کند با استفاده از هر وسیله ای در خانه، آنها را به بدترین شکل ممکن به قتل برساند. (رنده پنیر ستاره می شود.)

در 97 دقیقه پر جنب و جوش، تقریباً به محض شروع به نظر می رسد که تمام شده است. این فیلم برای مخاطبان جدیدتری که هرگز فیلمی از مردگان شیطانی را ندیده اند، یک فیلم عالی است. این ثابت می کند که هنوز چیزهای زیادی برای رنگ آمیزی در مهلت های قبلی وجود دارد.

در طرف دیگر، بث (لیلی سالیوان)، خواهر الی است که وقتی از یک تست بارداری مثبت غیرمنتظره عصبانی می شود، به خانه برمی گردد. هنگامی که به آپارتمان می رسد، او مجبور می شود با خواهر خود دعوا کند زیرا همه اعضای خانواده او به یکدیگر حمله می کنند. سالیوان فوق‌العاده است، کرونین با اشاراتی از آسیب‌های گذشته که شخصیت را گردتر می‌کند، بدون اینکه از سرگرمی احمقانه یک فیلم مردگان شیطانی دور شود، عمقش را به او می‌دهد. این «ترسناک مرتفع» نیست – انتظار یک فیلم ترسناک A24 درباره کاوش در غم و اندوه را نداشته باشید – اما جنبه خانوادگی پویایی با احساسات سنگین‌تر ایجاد می‌کند که بینندگان را به شخصیت‌ها متصل می‌کند و در عین حال ترس‌های فاحش را در اولویت قرار می‌دهد.

از نظر عامل ترسناک، مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد ایول دد برخاست. این فرانچایز نمادین سام ریمی، شادی شیدایی فیلم‌های مرده شیطانی دهه 1980 سام ریمی را حفظ می‌کند، اما خشونت در جایی بین بازسازی فده آلوارز در سال 2013 و کمدی سنگین ریمی قرار می‌گیرد. مردگان شیطانی 2. قتل‌ها کاملاً وحشیانه و بی‌رحمانه هستند، تأکید بر به خطر انداختن کودکان به این اکشن مزیت جدیدی می‌دهد، و لحن به طور کلی تیره و تار و بی‌رحمانه است.

ایول دد برخاست فیلمی است که توسط sickos برای بیمار ساخته شده است. این یک به‌روزرسانی فوق‌العاده برای فرنچایز نمادین است، مملو از طنز است، اما ذائقه آلوارز را برای موارد منزجرکننده و ناراحت‌کننده به ارمغان می‌آورد. تغییر با طراوت در صحنه و بازیگران، به‌علاوه بازی ساترلند، ثابت می‌کند که این فرانچایز مرده هنوز زندگی و مبارزه زیادی در آن دارد.

این بررسی از ایول دد برخاست در ابتدا پس از اولین فیلم SXSW منتشر شد. برای اکران عمومی فیلم به روز شده و بازنشر شده است.

کرونین از موقعیت مکانی خود تا حد امکان استفاده می کند. اشیاء روزمره با رسیدن به شخصیت ها، حال و هوای جدید و شوم بیشتری به خود می گیرند. در طول فیلم احساس کلاستروفوبیا وجود دارد و شخصیت ها فرصت کمی برای فرار از آپارتمان دارند. کرونین و تیمش علاقه آشکاری به جلوه‌های عملی دارند که در مقدار بسیار زیاد خون فیزیکی و لمسی روی صفحه دیده می‌شود. او همچنین عاشق فیلم‌های مردگان شیطانی است: کرونین فیلمنامه و صفحه نمایش را با ارجاعات بصری و ادای احترام به فیلم‌های اصلی سام رایمی تا جایی که می‌تواند بسته‌بندی می‌کند، فیلم را با سرویس هواداران، از سلاح‌های نمادین گرفته تا خطوط دیالوگ و حتی ادای احترام می‌کند. انتخاب های ضربات

و با این حال هنوز هم لحظاتی از نشاط را می یابد. اگرچه از یک کمدی دور است، اما خنده های زیادی در آن وجود دارد ایول دد برخاست – مانند تهوع در مورد کنده شدن کره چشم و سپس فرود آمدن روی دهان کسی. لی کرونین، نویسنده و کارگردان، یک دسته محکم در مقیاس بین ترسناک و خنده دار دارد، بدون اینکه هیچ کدام را تضعیف کند، به هر دو سرویس می دهد. این فیلمی است که با تماشاگران انبوه عاشق ترسناک دیده می‌شود که وحشت وحشتناک را همراه با شوخی‌های احمقانه می‌پذیرد، که همراه با اکشن فریاد می‌زند و تشویق می‌کند.

الی مرده تازه تسخیر شده (آلیسا ساترلند) در حالی که به دیوار آپارتمان تاریک خود در Evil Dead Rise چسبیده است، از دهان سیاه شده هیس می کند.

عکس: برادران وارنر.

بث (لیلی سالیوان) با عصبانیت با خواهر پریشان الی (آلیسا ساترلند) روبرو می شود در حالی که سه بچه الی پشت سر او در درگاهی تاریک در Evil Dead Rise جمع می شوند.

عکس: برادران وارنر.

بخش بزرگی از این که چرا این فیلم ترسناک‌تر کار می‌کند، تغییر فرمول است. به جای تمرکز بر قربانیان در کلبه ای در جنگل، به شهر بزرگ نقل مکان می کند، جایی که خانواده ای را دنبال می کند که تحت عذاب هستند. مردگانآنتاگونیست های امضای فیلم های مردگان شیطانی. در اینجا هیچ ارتشی از مردگان وجود ندارد: مانند نسخه اصلی 1981، این فیلم در مقیاس کوچکتر عمل می کند – در این مورد، یک مرده. بیشتر شبیه یک داستان مالکیت است تا آنچه که تماشاگران سینمای مدرن از یک «فیلم زامبی» انتظار دارند.

ایول دد برخاست اکنون در سینماها است

منبع: https://www.polygon.com/reviews/23643237/evil-dead-rise-review-sxsw-deadites

هنگامی که الی تسخیر می شود، فیلم دومین باد خود را می گیرد و به بهترین شکل به طور کامل از ریل خارج می شود. الی بلافاصله به خانواده اش می پردازد و آنها را تهدید می کند، می ترساند و شکار می کند، اما به آنها توهین می کند. در عین حال، حتی Deadite Ellie هنوز فرزندانش را دوست دارد و اغلب التماس می کند که جلوی او را بگیرند.