بررسی F1 23

تغییرات گسترده مقررات فصل گذشته زمینه‌ای پر از خودروهای جدید F1 را ایجاد کرد و با چرخ‌ها و لاستیک‌های بزرگ‌ترشان، بهترین خودروهایی بودند که این ورزش در چند وقت اخیر دیده بود. با این حال، آنها همچنین سنگین ترین خودروهای تاریخ قهرمانی بودند. در F1 22 این به مدلی تبدیل شد که مدیریت آن حجم اضافی را بسیار دشوار می کرد. یادگیری مجدد محدودیت های این اتومبیل های جدید مسلماً یک چالش جذاب بود، اما همیشه یک چالش جالب نبود. بی‌ثباتی در نحوه ماشین‌ها وجود داشت که هم در پیچ‌ها کم فرمانی می‌کردند و هم در هنگام خروج گاز از آن‌ها بیش فرمانی می‌کردند.

قابلیت رانندگی به طور چشمگیری بهبود یافته است.

من واقعاً نمی‌دانم از F1 World چه چیزی باید بسازم، اما می‌دانم که همچنان از آن پرش می‌کنم. مطمئناً می‌توانم از جذابیت حالتی که برای ورود و خروج برای دوره‌های کوتاه اکشن F1 مناسب‌تر است تا آخر هفته‌های مسابقه کامل زمان‌برتر در حالت حرفه‌ای معمولی قدردانی کنم، اما من فقط جذب حلقه ارتقایی که پیش می‌آید نیستم. در کنار آن

در حالی که نقطه ترمز اصلی بر روی جفت رانندگی با گچ و پنیر آیدن جکسون تازه کار و کارشناس هلندی بازنشسته کاسپر آکرمن متمرکز شده بود، نقطه ترمز 2 لنز خود را گسترده تر می کند. تمرکز در اینجا واقعاً کل تیم Konnersport است، از رانندگان (جکسون و دشمن دیرینه اش دوون باتلر) تا مدیر تیم دوست داشتنی آندرئو کونر. همچنین دیویدوف باتلر، پدر دوون و مدیر عامل حامی اصلی Konnersport – به علاوه کالی مایر، راننده جدید F2، که توسط آکرمن مدیریت می‌شود، در این فیلم حضور دارد.

ارتقاء در F1 World به شکل قطعات متفرقه و غیرعادی و تقویت‌کننده‌های عملکرد، مانند ترمزهایی که باعث می‌شود تایرهای من کمی بیشتر دوام بیاورند – اما فقط در مسیرهای مسابقه آمریکای شمالی و جنوبی ارائه می‌شوند. یا مردی به نام رابرت که موتور من را برای 60 ثانیه پس از ساختن پیست استاپ قوی تر می کند، مانند نوعی وارلاک موتوراسپرت.

مانند نقطه ترمز اصلی، رویدادهای Braking Point 2 ترکیبی از سناریوها با چالش های خاص برای دستیابی به عنوان جکسون، مایر و حتی خود دوون باتلر هستند. برخی از رویدادها مسابقات کامل هستند، اما بیشتر آنها موقعیت‌هایی در میانه‌ی مسابقه هستند که ممکن است از شما خواسته شود جلوتر از رانندگان یا تیم‌های خاص به پایان برسانید، پس از برخورد با بدشانسی موقعیت خود را نجات دهید یا از آن دفاع کنید، یا از یک استراتژی هوشمند استفاده کنید. دستیابی بیش از حد به این زمان می تواند اهداف پاداشی برای شما به ارمغان بیاورد، و انجام این کار شما را در حالت داستانی رتبه بندی می کند تا پاسخ های جدید به سؤالات مطبوعاتی و درخواست های داخلی کارکنان را باز کنید، اما داستان کلی را تغییر نمی دهد – فقط داستان های فرعی جزئی و مکالمات در طول داستان مسیر. گفته شد، من واقعا ساختار را دوست دارم. من از تنوع قدردانی می کنم و از داشتن اهداف لذت می برم. خیلی لکه ها را درست کنید پشت فلانی تمام نکن. شاید من فقط دوست دارم در اطرافم رئیس باشم.

بخوانید:   «Temple Run 2»، «Injustice 2»، «LEGO Brawls»، «NBA 2K23» و موارد دیگر – TouchArcade
شاید با در نظر گرفتن نقش او در F1 2021، جکسون کمی عقب نشسته در نقطه ترمز 2. این ممکن است به بهترین شکل ممکن باشد، زیرا به نظر من گرم کردن او در این زمان سخت تر است، اگرچه برخی از آن ممکن است به این واقعیت که او هنوز احتمالاً کم‌رنگ‌ترین شخصیت است. ما در اولین نقطه ترمز در مورد جکسون خیلی کم یاد گرفتیم و در اینجا حتی کمتر یاد می گیریم. در عوض توجه به مایر جاه طلب و دوون باتلر باهوش معطوف شده است. به طرز جالبی، در حالی که دوران فعالیت او به عنوان پاشنه نقطه ترمز ادامه دارد، دوون به راحتی از نقطه ترمز 2 به عنوان جالب ترین و لایه لایه ترین شخصیت خود ظاهر می شود.

منبع: https://www.ign.com/articles/f1-23-review

ظرافتی در داشتن حالت بازی سریع در حال تکامل وجود دارد که همگی در زیر یک چتر قرار می گیرند که به شما برای زمان صرف شده پاداش می دهد، اما یک لحن بازی موبایلی در اینجا وجود دارد که من مطمئن نیستم قانون اساسی آن را داشته باشم. اگر در یک قایق هستید، حالت های حرفه ای سنتی و My Team همچنان وجود دارند. فقط بدانید که آنها اساساً مانند سال گذشته هستند، فقط با چند آهنگ اضافی: Lusail و Las Vegas. سخت است بگوییم که مسیر خیابانی وگاس استریپ چه نوع مسابقه‌ای را در نوامبر امسال در زندگی واقعی ایجاد می‌کند، اما این پیست در F1 23 به نظر می‌رسد که در یک پس‌زمینه شلوغ نئون و پر از عمودی بودن درست فراتر از مرزهای پیست است. فوق العاده چشم نوازه

بخوانید:   Activision، مایکروسافت پس از اینکه FTC نتوانست معامله را متوقف کند، ادغام می شود

دیگر افزوده جدید بزرگ دیگر در F1 23 F1 World است که یک حالت مستقل است که به نظر می رسد بر اساس حالت F1 Life متمرکز بر لباس، سبک زندگی و پوشاک از F1 22 ساخته شده است. احتمالاً می توانید F1 World را به عنوان یک حرفه ثانویه توصیف کنید. حالتی که در آن، به جای شرکت در فصول قهرمانی سنتی، طیف وسیعی از اهداف و مسابقات روزانه، هفتگی و فصلی را برای کسب پاداش و ارتقاء اتومبیل F1 World خود تکمیل می‌کنید.

برای داشتن یک نخ خوب، Braking Point 2 یک تیم خیالی یازدهم به نام Konnersport را به شبکه اضافه می کند (مثلاً مانند آنچه که از F1 2020 در حالت My Team انجام داده ایم). نتیجه اینجا این است که به نظر می رسد این بار به داستانی با محتوای بیشتر منجر شده است. احساسات و تضاد هر دو کمی بالاتر از آن چیزی است که من فکر می کنم ممکن است در حباب یک تیم موجود با حامیان مالی واقعی امکان پذیر باشد. همچنین، در حالی که نقطه ترمز 2 ممکن است به یک نتیجه قابل پیش بینی به اندازه کافی برسد، من از غافل شدن حداقل چند اتفاق غیرمنتظره شگفت زده شدم.

در حالی که نقطه ترمز 2 ممکن است به یک نتیجه به اندازه کافی قابل پیش بینی برسد، من از اینکه حداقل با چند اتفاق غیرمنتظره غافل شدم شگفت زده شدم.

کات سین های نقطه ترمز 2 نسبت به نسخه اصلی پیشرفت بزرگی کرده اند و به ویژه ضبط عملکرد چهره بسیار قوی تر است. سکانس‌های مصاحبه فیلمنامه‌های هوشمندانه‌ای را ایجاد می‌کنند، اما من نمی‌دانم که آیا این فیلم از رویکردی مستندتر و پرواز بر روی دیوار برای صحنه‌های دراماتیک نیز سود می‌برد. ناتوانی در ایجاد حالت با تیمی که واقعاً در نسخه اصلی انتخاب کرده‌اید، یک اشتباه جزئی است، اما به نظر می‌رسد که به خاطر غوطه‌ور شدن، یک برد آسان بوده است. همانطور که پیش می‌آید، در خلاصه‌ای از نقطه ترمز 1 جکسون و آکرمن از دنده آلفارومئو استفاده می‌کنند – در بازی من دو سال پیش، آنها برای هاس رانندگی کردند.

دنیا اکنون بس است

در F1 23، قابلیت رانندگی به طور چشمگیری بهبود یافته است. هنوز هم در خودروهای سنگین عصر جدید احساس حجیم بودن وجود دارد، اما آنها احساس همکاری بیشتری دارند. گیره تر و پایدارتر، به خصوص کرب های برش. هنوز بهتر است، برای کسانی از شما بدون چرخ، کنترل‌های پد بازی امسال بسیار عالی است. این برای من بیشتر در هنگام حرکت در گوشه‌های آهسته در مدارهای باریک خیابان و بیرون آمدن از سرسره‌های اولیه هنگام سوار شدن به دریچه گاز مشهود بود. نمی‌دانم آیا واقعاً تا به حال توانسته‌ام در هر بازی F1 به این اندازه به طور مؤثری روی یک چوب آنالوگ متواضع باشم یا نه. F1 23 به راحتی بهترین چیزی است که سری F1 تا به حال روی یک کنترلر سنتی احساس کرده است. خودروها احساس سرزندگي و خطر مي‌كنند، اما به دستورات شما احترام مي‌گذارند. مثل این است که یک دوبرمن مطیع را در یک قصابی راه می‌رویم.

براکین 2: بوگالو الکتریکی

پس از طی تقریباً 940 میلیون کیلومتر، زمین در راهپیمایی 12 ماهه آسمانی خود به دور خورشید به نقطه ای رسیده است که زمان بازی فرمول 1 دیگری فرا رسیده است. شاید با توجه به اینکه احساس می‌کنم تقریباً 940 میلیون کیلومتر را در این سری طی دهه گذشته رانندگی کرده‌ام، مناسب است. جدای از شوخی، این گواهی است بر استحکام باورنکردنی برند Codemasters در موتوراسپرت با چرخ باز که بازگشت به کابین هر سال لذت بخش است و F1 23 نیز از این قاعده مستثنی نیست. در کنار بهبود قابل توجه هندلینگ برای خودروهای عصر جدید، F1 23 همچنین فصل بعدی حالت داستانی نقطه ترمز معرفی شده در F1 2021 را اضافه می کند – به علاوه یک سیستم پیشرفت جدید مبتنی بر پاداش با اهداف روزانه، هفتگی و فصلی. نتیجه ما را مشغول نگه می‌دارد، حتی اگر مسافت پیموده شده شخصی شما بسته به سلیقه شما در کمپین‌های مدیریت‌شده، انفرادی و حالت‌های بازی به سبک سرویس زنده به‌طور قابل ملاحظه‌ای متفاوت باشد.

Braking Point 2 ادامه داستانی است که Codemasters در F1 2021 شروع کرد و علیرغم اینکه 17 فصل آن در نهایت فقط چند جلسه در طول چند روز برای من طول کشید، قطعاً بخش مورد علاقه من از F1 23 است.