برنامه فیزیکی و ریزفضا های طراحی منزل مسکونی فروشگاه فایل دانش دیجیتال | memarinavaz

در مرحله طراحی پلان ویلا، انجام تحقیقات کاربردی و بهره‌گیری از ایده‌های عملی می‌تواند به شما برنامه فیزیکی ویلا کمک شایانی کند. طراحی پلان ویلا در واقع می‌تواند موقعیت ویلا، قسمت‌های مختلف آن و اندازه‌های آنها را مشخص نموده و در این راستا اطلاعات مهمی را به شما انتقال دهد. طراحی پلان ویلا باید کاملا اصولی و براساس شرایط اقلیمی فضا انجام شود تا در انتها بتوان به تمامی هماهنگی‌های لازم دست یافت.

  • توجه به برنامه فیزیکی در تمامی ساخت و سازها سبب افزایش کیفیت فعالیت ها و خدمات و به طور کلی سطح زندگی ساکنان و مراجعه کنندگان می شود.
  • اگر علارغم تمام توضیحاتی که در این مقاله دریافت کرده اید، ابهامات و سوالاتی درباره طراحی فضاهای ویلا یا موارد دیگری دارید، با ما در صفحه «دریافت مشاوره» در تماس باشید.
  • هر یک از این گونه های مسکن دارای قوانین، استاندارد های مختلفی دارند و نیاز است هر معمار به آنها تسلط کافی داشته باشد.
  • همچنین استفاده از میز صبحانه خوری کوچک در آشپزخانه های بزرگ یک انتخاب منطقی است.

همچنین گاهی یک ردیف از کمدهای بزرگ با عمق زیاد در گوشه ای از ویلا می تواند همان کار انبار و همچنین لاندری را برای شما انجام دهد. پذیرایی را می توان یکی از مهم ترین فضاهای ویلا و بزرگترین فضای عمومی آن قلمداد کرد. معمولاً دورهمی های خانوادگی و حضور میهمانان در فضای پذیرایی صورت می پذیرد. پیشنهاد می شود فضای پذیرایی به شکلی دیزاین شود که یک پلان با هندسه کامل و بدون پرتی داشته باشیم.

پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ویلا

می توانید در دیوار تلوزیون از یک اسلب سرامیک، کاغذ دیواری با طرح خاص، ابزارهای دکوراتیو، لوورهای چوبی یا میکروسمنت استفاده کنید. ایده آل ترین حالت قرارگیری تلوزیون، نصب روی دیوار به کمک یک جک باز و بسته شو و قابل تنظیم است. حتما باید زیر ساخت تاسیساتی (برق، آنتن، اچ دی ام آی و …) در ارتفاع مناسب پشت تلوزیون دیده شود. استفاده از یک کنسول یا میز تلوزیون می تواند فضای مناسب مورد نیاز قرارگیری دی وی دی پلیر، ریسیور و … را ایجاد نماید. __________________
نور و فضاهای شهری
نور در ساعات متفاوت روز جلوه‌های گوناگونی به فضاهای شهری می‌دهد. در گذشته عنصر نور برای ایجاد تنوع در فضاهای شهری کاربرد فراوان داشت.

برای ایجاد تنوع، ترکیب مبل ال با یک صندلی راحتی با فرم خاص می تواند جذاب باشد. شکلی ساده از پلان که فقط در طرح‌های ویلایی شاهد آن هستیم.یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی این ویلا تطبیق طرح با توپوگرافی است که در این پروژه به این مسئله دقت شده است و ما شاهد کد ارتفاعی مختلفی در این پروژه هستیم. پروژه ویلایی که پیش رو دارید در سه طبقه با متراژهای مختلف طراحی شده است.

برنامه فیزیکی و ریزفضا های طراحی منزل مسکونی فروشگاه فایل دانش دیجیتال | memarinavaz

بطور مثل ارتفاع مفید زیرزمین و پیلوت باید 220 سانتی متر در نظر گرفته شود. بررسی استانداردهای ورودی، آشپزخانه، غذاخوری، اتاق خواب، اتاق نشیمن، فضای خصوصی و فضای عمومی خانوادگی و اندازه و ابعاد هر یک بررسی شده است. طراحی های ناهمگون با محیط، کم سلیقگی در طراحی فضاهای مختلف از جمله مجتمع های مسکونی از جمله این موارد است.

دو – ابعاد و اندازه های استاندارد در مجتمع های مسکونی