بهترین فیلم‌هایی مانند بازی‌های Zelda برای تماشای بعد از Tears of the Kingdom

کجا آن را تماشا کنیم: شمشیر در سنگ برای پخش در دسترس است دیزنی پلاس، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلی، و وودو.

منبع: https://www.polygon.com/what-to-watch/23712481/movies-like-zelda-games-tears-of-the-kingdom

کجا آن را تماشا کنیم: هزارتو برای تماشای رایگان با تبلیغات در دسترس است توبی و تلویزیون پلوتو، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلیو وودو.

انفرادی رایگان

چرا شبیه زلدا است: هزارتو فیلم دیگری در مورد جوانی است که برای محافظت از کسی که دوستش دارد و امیدوار به دنیایی بهتر، وارد یک ماجراجویی خطرناک می شود. – PV

شهر پرنده لاپوتا، یک مجموعه سنگی چند طبقه با درخت وسیعی که از آن بیرون می‌روید، در میان ابرها در قلعه در آسمان شناور است.

تصویر: استودیو گیبلی

چیست: شاهکار فانتزی تاریک کنتارو میورا (که در سه انیمه جداگانه اقتباس شده است) داستان Guts، یک شمشیرزن مزدور تنها را دنبال می کند که در دنیای تاریک قرون وسطایی می جنگد تا انتقام رفقای کشته شده خود را بگیرد که توسط فرمانده و دوست سابقش، گریفیث قربانی شده بودند. هشدار دهید: همچنین بسیار بی رحمانه و گرافیکی است.

ما این بازی را انجام خواهیم داد، راهنما می نویسیم و به طور کلی در Hyrule لذت خواهیم برد. اما اگر بخواهید سرگرمی فراتر از بازی باشد، چه؟

چرا شبیه زلدا است: بیایید – این فیلم به معنای واقعی کلمه در مورد کودکی است که سرنوشت آن را رقم زده تا یک شمشیر جادویی را از سنگ بیرون بکشد و یک پادشاهی شکسته را متحد کند. این کهن الگویی بیشتر از آن نیست، خیلی کمتر شبیه به زلدا است. -TE

هزارتو: جنیفر کانلی در لابیرنت ایستاده است

تصویر: Sony Home Entertainment

چرا شبیه زلدا است: علاوه بر شباهت های زیبایی شناختی بین سبک گیبلی و بازی های زلدا، مونونوکه یک قهرمان بسیار جوان برای این نوع مسئولیت است که برای محافظت از زمین و موجودات زنده آن در جهانی که در هرج و مرج قرار می گیرد، تصمیم می گیرد. همچنین، قهرمان فیلم، شاهزاده آشیتاکا، یک بازوی راست نفرین شده دارد به شدت شبیه بازوی لینک است اشک پادشاهی. -پیت ولک

چرا شبیه زلدا است: لینک عاشق کوهنوردی است!!! و او این کار را بدون طناب انجام می دهد. –PV

چرا شبیه زلدا است: فیلمبرداری در اسکاتلند، صحنه فرشته سیاه به همان اندازه که زیباست وهم انگیز است تلاش شوالیه برای نجات دوشیزگان به اندازه تلاش لینک برای نجات زلدا و نجات هیرول از دسیسه های گانوندورف حماسی و شخصی است. -TE

صخره نوردی انفرادی رایگان در پارک یوسمیتی

تصویر: نشنال جئوگرافیک

کجا آن را تماشا کنیم: Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition (2022)، نسخه ای از قوس عصر طلایی سه گانه فیلم ویرایش شده به صورت مجموعه تلویزیونی، برای پخش در Crunchyroll یا برای خرید دیجیتال در دسترس است آمازون. سری انیمه دیوانه شدن از خشم (2016) برای پخش در Crunchyroll در دسترس است.

فرشته سیاه

کجا آن را تماشا کنیم: انفرادی رایگان برای پخش در دسترس است دیزنی پلاس، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون و گوگل پلی.

دیوانه شدن از خشم

چیست: حدود یک دهه بعد قلعه ای در آسمان، میازاکی و استودیو گیبلی این شاهکار را با پیروی از یک شاهزاده جوان ساخته اند که به دنبال ایجاد هماهنگی بین انسان ها، خدایان و زن جوانی است که توسط گرگ ها بزرگ شده است.

چرا شبیه زلدا است: جدای از خدمت به عنوان یکی از آشکارترین الهامات برای Legend of Zelda: Breath of the Wildسبک هنری (مخصوصاً در طراحی محافظان، که شبیه ترکیبی از یک سرباز ربات لاپوتین و مجسمه های جومون) و شباهت های روایی آن، یک قلعه شناور در آسمان دارد که شبیه قلعه هیرول در یکی از تریلرهای اولیه برای اشک پادشاهی. – توسن اگان

یک زامبی دیوانه با زره سیاه پوشیده از تار عنکبوت، نیزه بزرگی را به رنگ Black Angel به دست می گیرد.

تصویر: راجر کریستین/فاکس قرن بیستم

چرا شبیه زلدا است: به یاد داشته باشید که ماه گرفتگی خونی که به صورت دوره ای در آن اتفاق می افتد نفس وحشی، دشمنی که هر دشمن نزدیکی را که کشته اید (به غیر از رئیس) احیا می کند؟ خوب، تصور کنید اگر آن خسوف باشد همچنین شما را به یک بعد جهنمی منتقل می کند که در آنجا توسط نسلی از شیاطین که با گوشت شما جشن می گیرند، زنده می شوید، تا بهترین دوست سابق شما بتواند به رویاهای خود برسد. دیوانه شدن از خشم مانند تاریک ترین تصور مجدد داستان لینک که تا به حال به آن فکر می کنید، نمایش داده می شود. و این عالی است. -TE

کجا آن را تماشا کنیم: قلعه ای در آسمان برای پخش در دسترس است HBO Max، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلیو وودو.

شاهزاده مونونوکه

(LR) یک شخصیت انیمه مو سفید (گریفیث) در مقابل یک شخصیت انیمه مو سیاه (Guts) روی تپه ای برفی با شمشیر کشیده شده در Berserk: The Golden Age Arc ایستاده است.

تصویر: استودیو 4 درجه سانتی گراد/کرانچی رول

آشیتاکا جنگجو به جلو می رود، در شاهزاده خانم مونونوکه، بازوی راستش با شاخک های بنفش نیمه شفاف نفرین روحش می پیچد.

تصویر: استودیو گیبلی

چیست: یک شوالیه قرون وسطایی از جنگ در جنگ های صلیبی باز می گردد تا متوجه شود که خانواده اش رفته اند و سرزمینی که توسط یک بیماری مرموز مبتلا شده است. شوالیه پس از تقابل با یک دوشیزه مرموز، ماموریت خود را برای رهایی او از چنگال اسیر خود انجام می دهد: شوالیه ای ماورایی که به “فرشته سیاه” معروف است.

بالاخره اینجاست، خوانندگان Polygon: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، عاقبت مورد انتظار برای The Legend of Zelda: Breath of the Wild، خارج شده و برای بازی در دسترس است.

بخوانید:   یوتیوب‌بر محبوب Zelda از نینتندو درخواست می‌کند که او را تنها بگذارد