بهترین فیلم‌هایی مانند بازی‌های Zelda برای تماشای بعد از Tears of the Kingdom

چیست: یک مستند برنده اسکار در مورد کوهنورد معروف انفرادی آزاد (معروف به کوهنوردی بدون طناب یا سایر تجهیزات حفاظتی)، الکس هانولد، که تلاش او برای صعود انفرادی آزاد از سازند صخره ای ال کاپیتان یوسمیتی به ارتفاع 3000 فوت را مستند می کند.

چیست: حدود یک دهه بعد قلعه ای در آسمان، میازاکی و استودیو گیبلی این شاهکار را با پیروی از یک شاهزاده جوان ساخته اند که به دنبال ایجاد هماهنگی بین انسان ها، خدایان و زن جوانی است که توسط گرگ ها بزرگ شده است.

یک زامبی دیوانه با زره سیاه پوشیده از تار عنکبوت، نیزه بزرگی را به رنگ Black Angel به دست می گیرد.

تصویر: راجر کریستین/فاکس قرن بیستم

کجا آن را تماشا کنیم: فرشته سیاه برای پخش در یوتیوب در دسترس است. همچنین برای خرید دیجیتال در دسترس است آمازون و گوگل پلی.

شمشیر در سنگ

چرا شبیه زلدا است: علاوه بر شباهت های زیبایی شناختی بین سبک گیبلی و بازی های زلدا، مونونوکه یک قهرمان بسیار جوان برای این نوع مسئولیت است که برای محافظت از زمین و موجودات زنده آن در جهانی که در هرج و مرج قرار می گیرد، تصمیم می گیرد. همچنین، قهرمان فیلم، شاهزاده آشیتاکا، یک بازوی راست نفرین شده دارد به شدت شبیه بازوی لینک است اشک پادشاهی. -پیت ولک

ما این بازی را انجام خواهیم داد، راهنما می نویسیم و به طور کلی در Hyrule لذت خواهیم برد. اما اگر بخواهید سرگرمی فراتر از بازی باشد، چه؟

چیست: اولین تولید انیمه استودیو گیبلی پسری به نام پازو را دنبال می کند که پس از نجات دختر جوانی به نام شیتا که با یک طلسم جادویی از آسمان سقوط می کند، برای محافظت از حرز در برابر آدم ربایان شیتا و جستجوی یک شهر افسانه ای تلاش می کند. شناور در ابرها

چرا شبیه زلدا است: بیایید – این فیلم به معنای واقعی کلمه در مورد کودکی است که سرنوشت آن را رقم زده تا یک شمشیر جادویی را از سنگ بیرون بکشد و یک پادشاهی شکسته را متحد کند. این کهن الگویی بیشتر از آن نیست، خیلی کمتر شبیه به زلدا است. -TE

چیست: شاهکار فانتزی تاریک کنتارو میورا (که در سه انیمه جداگانه اقتباس شده است) داستان Guts، یک شمشیرزن مزدور تنها را دنبال می کند که در دنیای تاریک قرون وسطایی می جنگد تا انتقام رفقای کشته شده خود را بگیرد که توسط فرمانده و دوست سابقش، گریفیث قربانی شده بودند. هشدار دهید: همچنین بسیار بی رحمانه و گرافیکی است.

کجا آن را تماشا کنیم: انفرادی رایگان برای پخش در دسترس است دیزنی پلاس، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون و گوگل پلی.

دیوانه شدن از خشم

چیست: تعجب فانتزی تاریک جیم هنسون در مورد دختر نوجوانی است که باید به مرکز یک هزارتوی بزرگ سفر کند تا برادر کوچکش را از دست دیوید بووی پادشاه گابلین نجات دهد. این فیلم نامزد جایزه هوگو و همچنین بفتا برای جلوه های بصری شد.

هزارتو: جنیفر کانلی در لابیرنت ایستاده است

تصویر: Sony Home Entertainment

چرا شبیه زلدا است: هزارتو فیلم دیگری در مورد جوانی است که برای محافظت از کسی که دوستش دارد و امیدوار به دنیایی بهتر، وارد یک ماجراجویی خطرناک می شود. – PV

کجا آن را تماشا کنیم: شمشیر در سنگ برای پخش در دسترس است دیزنی پلاس، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلی، و وودو.

صخره نوردی انفرادی رایگان در پارک یوسمیتی

تصویر: نشنال جئوگرافیک

چیست: این انیمیشن اقتباسی از افسانه شاه آرتور یک یتیم جوان را دنبال می کند که شمشیری جادویی را از سنگ بیرون می کشد و با کمک جادوگری عجیب به نام مرلین، آموزش می بیند تا پادشاه برحق انگلستان شود.

چیست: یک شوالیه قرون وسطایی از جنگ در جنگ های صلیبی باز می گردد تا متوجه شود که خانواده اش رفته اند و سرزمینی که توسط یک بیماری مرموز مبتلا شده است. شوالیه پس از تقابل با یک دوشیزه مرموز، ماموریت خود را برای رهایی او از چنگال اسیر خود انجام می دهد: شوالیه ای ماورایی که به “فرشته سیاه” معروف است.

(LR) یک شخصیت انیمه مو سفید (گریفیث) در مقابل یک شخصیت انیمه مو سیاه (Guts) روی تپه ای برفی با شمشیر کشیده شده در Berserk: The Golden Age Arc ایستاده است.

تصویر: استودیو 4 درجه سانتی گراد/کرانچی رول

کجا آن را تماشا کنیم: Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition (2022)، نسخه ای از قوس عصر طلایی سه گانه فیلم ویرایش شده به صورت مجموعه تلویزیونی، برای پخش در Crunchyroll یا برای خرید دیجیتال در دسترس است آمازون. سری انیمه دیوانه شدن از خشم (2016) برای پخش در Crunchyroll در دسترس است.

فرشته سیاه

کجا آن را تماشا کنیم: شاهزاده مونونوکه برای پخش در دسترس است HBO Max، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلیو وودو.

هزارتو

منبع: https://www.polygon.com/what-to-watch/23712481/movies-like-zelda-games-tears-of-the-kingdom

چرا شبیه زلدا است: به یاد داشته باشید که ماه گرفتگی خونی که به صورت دوره ای در آن اتفاق می افتد نفس وحشی، دشمنی که هر دشمن نزدیکی را که کشته اید (به غیر از رئیس) احیا می کند؟ خوب، تصور کنید اگر آن خسوف باشد همچنین شما را به یک بعد جهنمی منتقل می کند که در آنجا توسط نسلی از شیاطین که با گوشت شما جشن می گیرند، زنده می شوید، تا بهترین دوست سابق شما بتواند به رویاهای خود برسد. دیوانه شدن از خشم مانند تاریک ترین تصور مجدد داستان لینک که تا به حال به آن فکر می کنید، نمایش داده می شود. و این عالی است. -TE

کجا آن را تماشا کنیم: هزارتو برای تماشای رایگان با تبلیغات در دسترس است توبی و تلویزیون پلوتو، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلیو وودو.

انفرادی رایگان


پسری جوان متحرک با لباس قرمز در فیلم The Sword in the Stone با دست روی دسته شمشیر تعبیه شده در سنگ ایستاده است.

تصویر: استودیو انیمیشن والت دیزنی

از این فیلم‌ها مانند بازی‌های Zelda لذت ببرید، چه در حال تماشای آن‌ها در حین استراحت باشید اشک پادشاهی یا قرار دادن آنها در پس زمینه در حالی که به کاوش در دنیای گسترده بازی ادامه می دهید.


قلعه ای در آسمان

چرا شبیه زلدا است: لینک عاشق کوهنوردی است!!! و او این کار را بدون طناب انجام می دهد. –PV

در زیر لیستی از فیلم هایی که شباهت هایی به آن ها دارند را گردآوری کرده ایم اشک پادشاهی یا فرنچایز زلدا به طور کلی. شاید آنها شخصیت داستانی یا اصلی مشابهی داشته باشند. شاید زیبایی بصری مشابهی داشته باشند. شاید انعکاس‌ها درست باشد، یا یک جزئیات مهم وجود دارد که آن‌ها به اشتراک می‌گذارند.

کجا آن را تماشا کنیم: قلعه ای در آسمان برای پخش در دسترس است HBO Max، یا برای اجاره یا خرید دیجیتال در آمازون، اپل تی وی، گوگل پلیو وودو.

شاهزاده مونونوکه

چرا شبیه زلدا است: جدای از خدمت به عنوان یکی از آشکارترین الهامات برای Legend of Zelda: Breath of the Wildسبک هنری (مخصوصاً در طراحی محافظان، که شبیه ترکیبی از یک سرباز ربات لاپوتین و مجسمه های جومون) و شباهت های روایی آن، یک قلعه شناور در آسمان دارد که شبیه قلعه هیرول در یکی از تریلرهای اولیه برای اشک پادشاهی. – توسن اگان

آشیتاکا جنگجو به جلو می رود، در شاهزاده خانم مونونوکه، بازوی راستش با شاخک های بنفش نیمه شفاف نفرین روحش می پیچد.

تصویر: استودیو گیبلی

چرا شبیه زلدا است: فیلمبرداری در اسکاتلند، صحنه فرشته سیاه به همان اندازه که زیباست وهم انگیز است تلاش شوالیه برای نجات دوشیزگان به اندازه تلاش لینک برای نجات زلدا و نجات هیرول از دسیسه های گانوندورف حماسی و شخصی است. -TE

بالاخره اینجاست، خوانندگان Polygon: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، عاقبت مورد انتظار برای The Legend of Zelda: Breath of the Wild، خارج شده و برای بازی در دسترس است.

بخوانید:   سازندگان اشک‌های پادشاهی در تله‌ها و پادراسرهای لونی تونز فارغ‌التحصیل شده‌اند.