تصفیه آب چاه چگونه است و بررسی انواع روش های تصفیه آب چاه

نتایج مطالعه نشان داد که کارایی سیستم در حذف هدایت الکتریکی(47/98 درصد)، کل جامدات محلول (45/98 درصد)، سختی کل (74/98 درصد)، کلسیم (55/98 درصد)، منیزیم (15/99 درصد)، کلراید (48/96 درصد) ، سدیم (48/96 درصد) و کل کربن آلی (57/98 درصد) می باشد.با توجه به پائین بودن کلیه املاح محلول در آب تصفیه شده و همچنین ارزش تغذیه ای آب به ویژه از نظر عناصر کلسیم و منیزیم و اهمیت جذب این عناصر از طریق آب به بدن انسان و ارتباطی که بین سختی آب آشامیدنی و کاهش شیوع بیماریهای قلبی و عروقی در جوامع وجود دارد، این مسئله می تواند در دراز مدت مسئله انگیز باشد.

انواع دستگاه تصفیه آب

برای این که در هنگام خرید از اصل و معتبر بودن دستگاه خود مطمئن شوید در این مقاله توضیحاتی در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و مراحل آن می دهیم و بهترین مارک های تصفیه آب را به شما معرفی خواهیم کرد تا پاسخگوی سوالات شما در رابطه با این موضوعات باشیم. این شرکت دارنده تمامی گواهینامه های ایزو و همچنین استاندارد های جهانی می باشد. دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای cck سی سی کا و دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای cck سی سی کا ، که خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب cck نیز توسط شرکت ما انجام میشود و تنها برند دارای تاییدیه جهانی سازمان NSF است که دستگاهی بسیار مناسب و با قیمتی خوب برای محله فرمانیه است . این دستگاه ها بر اساس نوع کارکرد بین ۶ تا ۹ فیلتر و مرحله می توانند داشته باشند. عملکرد این دستگاه ها را میتوانید در زیر مطالعه نمایید .

لیست فیلتر های تصفیه آب

تی دی اس سختی آب، به میزان املاح محلول در آب آشامیدنی گفته میشود که معمولا در آب شهری بالا 200 و در برخی مناطق تهران و کرج بین 300 الی 500 است. اگر شما در حال حاضر دستگاه تصفیه آب خانگی ندارید بهترین راه حل نوشیدن روزانه 2 الی 3 بطری آب آشامیدنی یک و نیم لیتری تصفیه شده است. در نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی 5 مرحله ای آب تصفیه شده بعد فیلتر ممبران در مخزن دخیره می شود و هنگام مصرف ، آب از فیلتر پست کربن رد شده و از شیر برداشت قابل استفاده می باشد.

بخوانید:   دستور انهدام موشک ماهواره‌بر اپسیلون از سوی آژانس فضایی ژاپن

خرید تصفیه آب

قیمت فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای را نیز میتوانید هم در صفحه تعویض فیلتر تصفیه آب مشاهده نموده و یا با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید . عمر این فیلتر معمولا 4 تا 6 ماه می باشد و در صورت عدم تعویض به موقع منجر به پاره شدن فیلتر های دیگر می شود. آب آشامیدنی با روشهای مختلفی تصفیه میشود که نظیر دستگاه تصفیه آب خانگی ro، دستگاه تصفیه آب خانگی orp، دستگاه تصفیه آب خانگی uf و دستگاه تصفیه آب خانگی uv هستند و به مقایسه و بررسی برخی از این روشها میپردازیم.

فیلتر ممبران آمریکایی آن دارای قدرت بسیار در از بین بردن آلاینده های آب دارد. انواع دستگاه تصفیه آب در بازار کدام است؟ ارسال دستگاه به سراسر کشور رایگان است و نصب آن ها در تهران، کرج، اسلام شهر، رباط کریم و شهریار بدون دریافت هزینه می باشد. این فیلترها پس از مدتی به دلیل اشباع شدن دیگر خاصیت جذبکنندگی خود را از دست میدهند؛ به همین دلیل باید تعویض فیلتر تصفیه آب شوند. در این روش با بهره گیری از یک پمپ و فیلتر ممبران، آب لوله کشی با فشار زیاد از فیلتر ممبران عبور می کند و تمام املاح مضر و ریز آب جدا شده و وارد فاضلاب می شوند. به دلیل اینکه دبی آب خروجی از فیلتر ممبران بسیار کم اس و اگر آن را به مستقیم به شیر وصل کنیم آب به صورت قطره و کم در دسترس ما قرار میگیرد لذا یک مخزن در سیستم دستگاه تعبیه شده است تا در در هنگامی که آب مصرف نمیکنیم پر شود و تا در مواقع مصرف آب با فشار و دبی مناسب در اختیارمان قرار گیرد.

فیلتر ممبران اسمز معکوس که فیلتر اصلی این دستگاه آب شیرین کن خانگی است توانایی حذف تمام املاح مضر آب آشامیدنی همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم را دارد . دستگاه های تصفیه آب وارداتی: این دستگاه ها کاملا وارداتی هستند و در کنار سطح کیفی مطلوب قیمت بالاتری را هم دارند. دستگاه تصفیه آب خاص معدنی به آب می دهد و با وجود آن که در روش اسمز معکوس املاح آن از دست می روند اما با کمک فیلتر مینرال مواد معدنی مفید در آب حفظ می شوند و همچنین pH آب را تنظیم می کند. خرید دستگاه تصفیه آب با سیستم معکوس نیز در ایران به عنوان انتخاب اول شناخته می شود. مارکهای معروف تصفیه آب بسیاری در ایران وجود دارد، اما از آنجایی که دستگاههای خوب ساخت کشور تایوان هستند، دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی نیز از میان دستگاه های اصل تایوان انتخاب میگردد.

بخوانید:   هراس آمریکا از آزمایش‌های موشکی کره شمالی و اعمال تحریم‌های جدید 

فیلتر ممبران که فیلتر اصلی دستگاه می باشد در مرحله ی چهارم ۹۹ درصد املاح مضر آب و آلاینده هایی از قبلی نیترات، فلزات سنگین، ویروس ها و میکروب ها را از بین برده و آب را شیرین و سختی آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. را تا سایز 0.0001 میکرون حذف کننداین غشاءها، نیمه نفوذ پذیر بوده و اصولا برای استفاده در تصفیه آب و یا سیستم های آب شیرین کن تولید می شوند. در واقع تکمیل کننده ی کار تصفیه می باشد و هر گونه آلاینده ای که تا این مرحله از آب حذف نشده است را از بین می برد و بو و مزه ی آب را بهبود می بخشد. فیلتر پست کربن: این فیلتر از جنس پوست نارگیل می باشد و برای تصفیه نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. تصفیه نهایی آب نیز در مرحله ی پنجم توسط فیلتر پست کربن انجام می گیرد.

فیلتر مینرال: فیلتر مواد معدنی جزو فیلتر های ضروری دستگاه نیست اما به دلیل اینکه برخی از املاح مواد معدنی مفید ممکن است در مراحل قبل از بین رفته باشند، این فیلتر که از جنس سنگ های معدنی مثل کلسیم و پتاسیم می باشد،با عبور آب از آن، دارای املاح معدنی مفید می گردد. این دستگاه علاوه بر ۶ فیلتر قبل، دارای یک فیلتر قلیایی نیز می باشد. از جمله معایب این دستگاه کمیاب بودن آن در بازار داخل و وجود نمونه های تقلبی است که باید هنگام خرید توجه نمود. برای دریافت لیست قیمت های بروز هر فیلتر تصفیه، می توانید به معتبر ترین مراکز مراجعه کنید و یا از طریق وب سایت های به روز، لیست قیمت مربوط به هر فیلتر تصفیه آب را دریافت کنید تا در صورت خرید، از قیمت های به روز این کالا، با خبر شوید تا دچار مشکل نشوید. سه برند cck,soft water و aqua pro معتبر ترین و بهترین مارک های تصفیه آب تایوانی هستند که در ایران نیز نمایندگی دارند.

بخوانید:   بر اساس گزارش مالی اخیر، «شوالیه‌های جمهوری قدیمی» ممکن است هنوز نمرده باشند

بررسی فیلتر تصفیه آب

این شرکت تمامی قطعات و تجهیزات مربوط به دستگاه های تصفیه آب را نیز خودش خرید دستگاه تصفیه آب تولید می کند. فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر اصلی دستگاه می باشد فیلتر ممبران برای حذف سختی آب و رسوب های حل شده در آب و حذف فلزات سنگین مانند نیتریت و نیترات ها و حذف آلودگی های میکروبی می باشد جنس فیلترهای ممبران از پلی آمید که لایه های فشرده بصورت رولی می باشد قطر روزنه های فیلتر ممبران کمتر از 0001/0 میکرون می باشد املاح مضرر امکان عبور از این فیلتر را ندارند بهترین فیلتر ممبران در بازار فیلتر ممبران مارک فیلمتک ساخت آمریکا و تایوان می باشد.

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو به راحتی قابل حمل می باشد و علاوه بر مدل زیر سینکی ، دستگاه های دیواری و رومیزی را نیز تولید کرده است تا پاسخگوی نیاز های مختلف خریداران خود باشد. کشور تایوان به علت تولیدات گسترده و صادرات انواع تصفیه آب خانگی اسمز معکوس به سراسر دنیا کیفیت قابل توجهی داشته و بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران از مدل های تایوانی میباشد . با توجه به وجود انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی، چینی، ایرانی و… پس از این عمل،آب کثیف و به اصطلاح پساب از طریق خروجی تخلیه وارد فاضلاب و آب تصفیه شده نیز وارد مخزن می شود. اگر این شیر یکطرفه خراب شود و آب در مسیر برگردد، سبب خالی شدن مخزن شده و به همین دلیل دستگاه مکررا روشن و خاموش خواهد شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به دلیل آلودگی بسیار زیاد آب لوله کشی شهری، بسیاری از خانواده ها برای داشتن آبی سالم و بهداشتی برای خرید دستگاه تصفیه آب تمایل زیادی نشان می دهند.

لیست دستگاه های تصفیه آب