تصمیم بریتانیا برای اکتیویژن بلیزارد فردا است و نشانه‌ها حاکی از آن است که این تصمیم به نفع ایکس‌باکس خواهد بود.

ربکا ولنتاین گزارشگر خبری IGN است. می توانید او را در توییتر پیدا کنید @duckvalentine.

منبع: https://www.ign.com/articles/the-uks-activision-blizzard-decision-is-tomorrow-and-signs-point-to-it-going-in-xboxs-favor

اگر CMA این خرید را تایید کند، همچنان در مناطق دیگر، به ویژه اتحادیه اروپا و ایالات متحده، با چالش هایی روبرو خواهد بود. در حالی که تصویب اتحادیه اروپا و بریتانیا به طور بالقوه کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده را برای صدور حکم مشابه تحت تاثیر قرار می دهد، کارشناسان حقوقی که با IGN صحبت می کنند در مورد آنچه FTC احتمالاً هنگام شروع جلسات استماع اولیه در ماه اوت انجام خواهد داد، اختلاف نظر دارند. با این حال، گزارش نیویورک پست در مورد حکم احتمالی CMA نشان می دهد که پیروزی احتمالی در بریتانیا فقط مایکروسافت را در نبرد خارج از کشور تهاجمی تر می کند. یکی از منابع گفت: “آنها این موضوع را در گلوی FTC فرو می برند.”

تصمیم CMA تنها یک روز پس از گزارش درآمد سه‌ماهه سوم مایکروسافت که امروز نشان می‌دهد درآمد بازی‌ها با 4 درصد کاهش به 3.6 میلیارد دلار، درآمد محتوا و خدمات Xbox 3 درصد به لطف رشد Game Pass و درآمد سخت‌افزار ایکس باکس 30 درصد کاهش یافته است، صادر خواهد شد. سال گذشته با افزایش عرضه کنسول پس از کمبود همه گیر افزایش یافته است.

مایکروسافت در حال آماده شدن برای غلبه بر یک مانع مهم در خرید Activision Blizzard است: سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA).

رگولاتوری که برای کاهش اقدامات ضدرقابتی در بریتانیا کار می کند، قبلاً تحقیقاتی را در مورد معامله 69 میلیارد دلاری آغاز کرده بود و یافته های موقت خود را در فوریه منتشر کرد. در آن زمان، CMA در مورد تعدادی از جنبه‌های معامله از جمله انحصار بالقوه بازار بازی‌های ابری، انحصار احتمالی ایکس‌باکس Call of Duty و کاهش رقابت با پلی‌استیشن نگران بود.

بخوانید:   شما نمی توانید در نقش زلدا در Tears of the Kingdom بازی کنید، اما ممکن است در ادامه بازی بتوانید

با این حال، ماه گذشته، CMA بیانیه‌ای منتشر کرد که گفت یکی از نگرانی‌های اصلی آن برطرف شده است، و مشخص کرد که اگر ایکس‌باکس Call of Duty را انحصاری بسازد، در نهایت برای شرکت هزینه خواهد داشت. و در چند روز گذشته، چندگانه گزارش ها ظاهر شده اند و نشان می دهند که CMA احتمالاً پس از صدور حکم فردا، این معامله را تأیید می کند.

نیویورک پست به‌ویژه می‌گوید که این قرارداد اخیراً به لطف وعده‌های مایکروسافت مبنی بر دسترسی بلندمدت سونی و نینتندو به Call of Duty، «پیشرفت شگفت‌انگیز» در بریتانیا و اتحادیه اروپا داشته است.