جدیدترین به روز رسانی Steam در واقع بسیار خوب است

لوگوی Steam با قطعاتی از هنر بازی در پس زمینه نشان داده شده است.

تصویر: شیر فلکه

Steam به‌روزرسانی جدیدی دریافت می‌کند و ویژگی‌های بسیار مفیدی را برای بازی‌های رایانه شخصی شما به ارمغان می‌آورد تا به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ترک بازی‌تان کارهای بیشتری انجام دهید.

این به روز رسانی کامل هنوز زنده نیست، اما از طریق Steam Client Beta برای آزمایش در دسترس است. بزرگترین تغییر این است که Valve بازنگری روی همپوشانی درون بازی است که اکنون به شما امکان می دهد بدون نیاز به بستن بازی خود از چندین ویژگی استفاده کنید. اکنون نوار ابزاری وجود دارد که به شما امکان می دهد به چندین ویژگی به عنوان پنجره های بازشو دسترسی داشته باشید، از جمله چت دوستان، پیشرفت دستاوردها، راهنماها، بحث ها و مرورگر خود. همچنین گزینه‌های سفارشی‌سازی وجود خواهد داشت که به شما امکان می‌دهد یکی از این ویژگی‌ها را که واقعاً می‌خواهید استفاده کنید، انتخاب کرده و انتخاب کنید. آیا واقعاً به دستاوردهای خود اهمیت نمی دهید؟ با حذف کامل آن از نوار ابزار، فضای صفحه را ذخیره کنید.

نوار ابزار Steam در یک جلسه بازی Moonlighter نشان داده می شود.

تصویر: شیر فلکه

در حالی که نوار ابزار برای اطلاعات کم یا زیاد قابل تنظیم خواهد بود، اما یک نمای کلی بازی نیز وجود دارد که Valve آن را به عنوان یک فروشگاه یک مرحله ای برای هر بازی در کتابخانه شما توصیف می کند. این به شما چیزهایی مانند دستاوردها را نشان می دهد، که دوستان نیز در حال انجام بازی هستند، و شما را به اخبار و راهنماهای بازی مورد نظر هدایت می کند که همه از طریق یک پنجره بازشو قابل دسترسی هستند. برای من هیجان انگیزترین برنامه Notes است که دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این یک مکان درون‌برنامه‌ای برای یادداشت کردن یادداشت‌ها و فهرست‌های کارهایی است که برای یک بازی انجام می‌شود، که مطمئنم برای جدیدترین جذابیت دنیای باز مفید خواهد بود. همچنین می‌توانید هر یک از این موارد را پین کنید تا هنگام بازی قابل مشاهده باشد، با گزینه‌های سفارشی‌سازی برای کدورت و موقعیت.

برنامه Steam Notes با لیستی نشان داده می‌شود که شامل کشتن افراد بد، دریافت غارت‌های آنها، فروش غارت‌هایشان و نمُرد است.

تصویر: شیر فلکه

در حالی که بیشتر این به‌روزرسانی‌ها به دسترسی به ویژگی‌ها بدون نیاز به حداقل کردن بازی شما مربوط می‌شوند، چند تغییر کلی نیز به عنوان بخشی از به‌روزرسانی در استیم وجود دارد. این شامل موارد کوچک‌تری مانند ساده کردن منوی اعلان‌ها می‌شود تا زمانی که چیز جدیدی در صف قرار می‌گیرد به شما اطلاع داده شود و به شما امکان می‌دهد اندازه تصاویر کوچک را در مدیر عکس صفحه تغییر دهید. در حال حاضر، هیچ تاریخی در مورد زمانی که این به‌روزرسانی برای کاربران عمومی در دسترس خواهد بود، وجود ندارد، اگر از Steam در مک یا لینوکس استفاده می‌کنید، Valve همچنین می‌گوید که شتاب سخت‌افزاری را برای راه‌انداز در آن سیستم‌عامل‌ها فعال کرده است. کلاینت جدید اکنون برای کاربران لینوکس در دسترس است، اگرچه کاربران مک باید “چند هفته” منتظر بمانند تا آن به روز رسانی در دسترس باشد.

منبع: https://kotaku.com/steam-pc-gaming-beta-update-overlay-toolbar-notes-1850387146

بخوانید:   Preloading The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom آغاز شده است