جنگ ستارگان جدی: بازمانده مبارزه با شمشیر نوری را کامل کرده است

موارد بیشتری نیز وجود دارد. شمشیر نوری دو تیغه مانند چهارتایی برای از بین بردن گروه‌های درویدهای جنگی که اغلب سعی می‌کنند شما را در یک شمع مکانیکی محاصره کنند، عالی است، در حالی که موضع انفجاری با قرار دادن یک تفنگ در دست شما برای ادای احترام به Bloodborne از FromSoftware است. عکس بین لانژهای راپیر مانند. در ترکیب، این موضع گیری ها این حس را ایجاد می کند که جدی یک جنگجوی فوق العاده ماهر و با استعداد است. همان حسی که جدی نایت در آن رشد کرد.

این عجله اولیه از طریق پیشرفت گسترده ای که Respawn در اصول شمشیربازی خود ایجاد کرده است، حاصل می شود. در حالی که می‌دانم Jedi: Fallen Order تا حد زیادی مورد تحسین قرار گرفت، من شخصاً مبارزه Dark Soulsian آن را در لبه‌ها کاملاً خشن دیدم. آهسته و دست و پا چلفتی به نظر می رسید، با قهرمان داستان، کال کسیس، که شمشیر خود را مانند چوب بیس بال کند به جای تیغه پلاسما مرگبار به کار می برد. نبردها اغلب به جای رقص‌های الهام‌گرفته از سامورایی‌ها که در فیلم‌ها می‌بینیم، مانند ضربات دفاعی مبادله شده به نظر می‌رسند. و بنابراین این واقعیت که مبارزه Jedi: Survivor بیشتر شبیه Sekiro است – بازی شمشیربازی ژاپنی متعلق به عصر Sengoku خود FromSoftware – به این معنی است که شروع بسیار بهتری دارد.

Jedi: Survivor از طریق سیستم ایستادن جدید خود که هر کدام از یک شمشیر نوری منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند، پاسخی به تمام این سبک‌های مبارزه دارد. شمشیر کلاسیک تک تیغه معادل موضع متوسط ​​جدی نایت است. یک رویکرد متعادل که اوبی وان کنوبی درونی شما را باز می کند. منضبط، انعطاف پذیر، جهانی. با این حال، دسته شمشیر خود را از وسط به دو نیم کنید و می‌توانید تیغه‌های دوگانه‌ای را به کار بگیرید تا انبوهی از حملات را با سرعت رعد و برق انجام دهید. این سبک سریع شما است، طبیعتا. همانطور که برای سبک قوی، از طریق یک شمشیر متقاطع مانند Kylo Ren که در قوس‌های سنگین و خشن شبیه به سفالی دو دستی تاب می‌خورد، می‌آید.

بخوانید:   یوجی ناکا، یکی از خالقان Sonic، به دلیل معاملات داخلی جریمه 1.2 میلیون دلاری گرفت، اما از زندان اجتناب کرد.

در اینجا به جای حفظ یک دفاع ایستا، تاکید بیشتری بر ضربات متقابل وجود دارد که بخشی از آن به لطف آرایه بسیار بزرگتر Survivor از دشمنان دارای تیغه است. سلاح‌ها به شکلی که شبیه شمشیربازی واقعی به نظر می‌رسد، یکدیگر را رهگیری و دور می‌کنند. بخیه را با هم حرکت می‌دهد تا یک منظره فوق‌العاده استادانه از ساخت خودتان ایجاد کنید. برای خوب شدن در Jedi: شمشیربازی Survivor این است که دوئل جنگ ستارگان خود را طراحی کنید، چیزی که از زمان Jedi Knight ندیده ام.

موضع گیری ها این حس را ایجاد می کند که جدی یک جنگجوی فوق العاده ماهر و با استعداد است. همان حسی که جدی نایت در آن رشد کرد.

مت پرسلو ویرایشگر اخبار و ویژگی های IGN در بریتانیا است.

منبع: https://www.ign.com/articles/star-wars-jedi-survivor-has-perfected-lightsaber-combat


Star Wars Jedi: Survivor بهترین شمشیرهای نوری را در هر بازی ویدیویی جنگ ستارگانی که تا به حال بازی کرده ام دارد. زمزمه، ترقه و خش خش بی نقص آنها با مانورهای مبارزه سریع و روان که واقعاً قدرت این سلاح زیبا را نشان می دهد، مطابقت دارد. و بنابراین، پس از دو دهه، ما بالاخره یک وارث شایسته برای درگیری های جدی نایت داریم.

اگر دوران کودکی شما به هر حال شبیه دوران کودکی من بوده است، پس عبارت “نبرد saberrealistic” در مغز شما اقامت دائم دارد. برای کسانی که نمی دانند، این کد تقلبی است که در سال 2002 جدایی را در جنگ ستارگان جدای نایت 2، پادشاه دیرینه نبرد شمشیرهای نوری شبیه سازی شده، فعال می کند. آن رشته کاراکترها را در کنسول فرمان تایپ کنید و ناگهان هر تاب خوردن تیغه زمزمه کایل کاتارن، بازآفرینی صحنه کانتینا از یک امید جدید را ایجاد می کند. اما حتی بدون اندام‌های جداشدنی، شمشیر نوری Jedi Knight 2 – و آنهایی که در دنباله آن، Jedi Academy – بودند، تا به حال مانند یک نیروی بی‌نظیر احساس می‌شدند.

بخوانید:   کوپن 40% این بازوی مانیتور ساخته شده توسط Ergotron را فقط 49 پوند می کند

اما اگر شما هم مانند من خاطرات جدی نایت را دارید، شاید چیزی که باعث می‌شود جدیدترین بازی Respawn به وارث بازی‌های ریون تبدیل شود، روشی باشد که شمشیر نوری کال دست و پا را از بین می‌برد. هیچ چیز مانند سرکشی در میان گروهی از امپریال های سر سطلی با تیغه ای سفید و داغ وجود ندارد، به خصوص زمانی که نتیجه نهایی انبوهی از اعضای بدن سوزانده شده باشد. این فکر ممکن است بد به نظر برسد، اما فقدان مطلق اعضای جدا شده در Fallen Order همان چیزی است که باعث شد شمشیر نوری آن بیشتر شبیه یک چماق باشد تا یک شمشیر. اولین آشنایی ما با قدرت سلاح امضای جدی، بریدن بازوی پوندا بابا توسط اوبی وان در کانتینای Mos Eisley بود، و از آن لحظه به بعد، به طور دائمی با تکه تکه شدن پیوند خورد. دست لوک، نیمه پایینی دارث مول، سر جانگو فت، آناکین… خوب، تقریباً همه چیز. جدی: Survivor از لحظه‌ای که کال برای اولین بار اسلحه‌اش را روشن می‌کند، بدون نیاز به کد تقلب، «مبارزه‌ای واقعی» دارد. و از لحظه‌ای که بازوی راست یک طوفان‌تروپ به دوردست‌ها حرکت کرد، انگار دوباره به سال 2002 برگشته بودم.

در حالی که مبارزات مبتنی بر جدایی Survivor بسیار متفاوت از رویکرد Jedi Knight است (که در مقایسه، اکنون کاملاً وحشی و محاسبه نشده به نظر می رسد)، DNA مشترک قابل توجهی در رویکردهای آنها در مورد نحوه استفاده از شمشیر نوری وجود دارد. همانطور که در فیلم‌ها دیده‌ایم، رویکرد جدی به تاب دادن شمشیر نوری، تاکتیک و ریتم یک مبارزه را به شدت تغییر می‌دهد. در بازی‌های شوالیه جدی، این از طریق سه سبک مبارزه نشان داده می‌شود. سریع، متوسط ​​و قوی اولی از سرعت برای ایجاد یک حمله گسترده استفاده می کند، در حالی که دومی از ضربات آهسته تر و مخاطره آمیزتر – اما ویرانگرتر – برای عبور از دفاع دشمن استفاده می کند. در همین حال، مدیوم، سبک‌های مبارزه کلاسیک را که نماد راهبان جنگ ستارگان است، پخش می‌کند.

بخوانید:   کره شمالی ۲ موشک کروز شلیک کرد

برای روشن شدن، منظورم از نظر معنوی این است. بازی‌های Jedi Respawn Entertainment با سری Jedi Knight شرکت Raven Software بسیار متفاوت است. به جای هیبریدهای تیراندازی/هک اند اسلش، آنها ریشه در ریتم های رزمی غوغایی FromSoftware دارند. اگر عاشق Jedi Knight بودید، هیچ تضمینی وجود ندارد که Jedi: Survivor قرار است کریستال کیبر درونی شما را مشتعل کند. اما اگر به دنبال این هستید که یک بار دیگر عجله پرانرژی را احساس کنید که Raven در مبارزه با شمشیر نوری خود با آن آغشته شده است، Jedi: Survivor ارزش یک کشتی باری کورلیایی را دارد.

البته، جدی نایت به همان اندازه که شمشیرهای نوری اش به خاطر مجموعه ای از قدرت های نیرو مشهور بود. The Force Unleashed در سال 2008 به طرز معروفی سعی کرد آن را در آن بخش یکی کند، با استارکیلر قهرمان داستان که می‌توانست Star Destroyers را از آسمان بیرون بکشد و جنگنده‌های TIE را مانند فویل مچاله کند. اما این رویکرد OTT، در کنار نبردهای خدای جنگ مانند دوران PS2، به این معنی بود که از سطوح قدرت جدای که ما آرزوی تقلید آن را داریم احساس می‌کردیم. Respawn به قدرت های آزمایش شده و واقعی برای Jedi: Survivor برمی گردد و به زیبایی کار می کند. یک هیجان ساده در منفجر کردن یک جنگنده از صخره، یا بالا بردن یک جوخه از Stormtroopers بدبخت به هوا قبل از کوبیدن آنها به زمین وجود دارد. چسبی که همه اینها را در کنار هم نگه می دارد، کشف پیوندهای بین قدرت نیروی شما و شمشیر نوری شما است. هیچ چیز مانند کشیدن یک دشمن به سمت خود و زدن آنها به تیغه خود در یک حرکت صاف نیست.