جنگ عظیم ویکی‌پدیا بر سر باربنهایمر، توضیح داده شد

نگاهی گذرا به صفحه بحث Barbeheimer (یک فروم بیشتر در پشت صحنه که ویراستاران در مورد تغییرات و ترفندها بحث می کنند) بحث های مختلفی را در مورد مقاله آشکار می کند.

.

منبع: https://kotaku.com/barbenheimer-barbie-oppenheimer-meme-wikipedia-war-1850664668

برای کسانی از شما که زیر یک صخره زندگی می کنید، Barbenheimer یک الگوی رفتاری آنلاین است که به این واقعیت اشاره دارد که باربی فیلم و اوپنهایمر در همان روز، 21 ژوئیه، در سینماها اکران شدند. در حالی که مطمئناً در چند هفته اخیر قدرت گرفته است، منشأ واقعی این میم به قبل برمی‌گردد. آوریل 2022، زمانی که WB Discovery اعلام کرد که فیلم باربی که در آن زمان ساخته می شود در 21 جولای 2023 اکران خواهد شد. کاربران اینترنت به سرعت متوجه شدند که همان تاریخ اکران برای اوپنهایمر و خیلی زود شروع به شوخی کردن در مورد دیدن این دو فیلم در یک روز کرد. از آنجا، فن آرت، تی‌شرت‌های سفارشی و ماش‌آپ‌های پوستر ایجاد و در سراسر رسانه های اجتماعی پخش شد. حتی بازیگرانی که درگیر فیلم هستند باربنهایمر را تصدیق کرده اند.

سپس کاربران بیشتری درگیر شدند. در 10 جولای، کاربر Shmoovyshlasagna نام جایگزین Oppenbarbie را حذف کرد و یک نظر اضافه کرد که “هیچ کس جالب نیست” این را می گوید. شموویشلاساگنا گفت: «این گهه تمام دهانم را می خراشد. «باربنهایمر به آرامی می چرخد. فکرش را بکن.»

در 1 جولای، کاربر ویکی پدیا فروه ایجاد شده تغییر مسیر برای باربنهایمر. هرکسی که ویکی‌پدیا را برای پدیده آنلاین جستجو می‌کند، به آن «تغییر مسیر» داده می‌شود اوپنهایمر مقاله فیلم چند دقیقه بعد، فروه نظرشان عوض شد و کاربران را به باربی در عوض صفحه فیلم. به گفته فروه، دلیل این تغییر این بود که به نظر می رسید «ه باربی مردم فیلم بیشتر آن را پذیرفته اند.»

بخوانید:   این هدست بازی بی سیم لاجیتک در آمازون فقط 30 دلار قیمت دارد

چند ساعت بعد، کاربر ویکی پدیا Manasbose درگیر شد. این کاربر فکر نمی‌کرد که میم باید تغییر مسیر باشد. در عوض، آنها فکر می کردند که این صفحه سزاوار صفحه ویکی پدیا است. بنابراین آنها به سرعت یکی را ایجاد کردند و شروع به گسترش آن کرد. همانطور که توسط حساب توییتر، Depths of Wikipedia اشاره شده است، اولین ساعات صفحه باربنهایمر بسیار وحشیانه بود. در ابتدای راه، این صفحه پیشنهاد می‌کرد که «Oppenbarbie» یک نام جایگزین رایج برای میم است. برای چند ساعت بعد، بیشتر فقط Manasbose و برخی از کاربران دیگر صفحه را ویرایش و گسترش دادند.

اوایل این ماه، شخصی یک صفحه ویکی پدیا برای باربنهایمر ایجاد کرد، پدیده اینترنتی با الهام از انتشار همزمان گرتا گرویگ باربی و کریستوفر نولان اوپنهایمر، دو فیلم موردانتظار با نقدهای تحسین برانگیز که انتظار می رود در تابستان امسال میلیون ها نفر را در باکس آفیس به ارمغان بیاورند. پس از ایجاد صفحه ویکی‌پدیا، هفته‌ها بحث در مورد نحوه سازماندهی صفحه، محل زندگی آن، چه تصاویری باید گنجانده شود، آیا نام کامل باربی باید بخشی از آن باشد، و آیا همه اینها باید حذف شوند، دنبال شد.

با این حال، جنگ به احتمال زیاد تمام نشده است – برخی از سردبیران درگیر با نامزدی حذف صفحه پیشنهاد کردند که ممکن است در چند ماه آینده به بحث برگردند، با این فرض که هیچ کس تا آن زمان اهمیتی نخواهد داد.

اما من اینترنت را می شناسم. من ویراستاران ویکی پدیا را می شناسم. هنوز کسی اهمیت خواهد داد. و هیچ کس قرار نیست یک اینچ در این میدان نبرد دیجیتالی تسلیم شود، حتی اگر این به معنای جنگیدن ماه ها یا سال ها بر سر صفحه ای درباره یک میم احمقانه باشد.

برخی از سردبیران استناد کردند آزمون 20 سالهیک استاندارد قدیمی ویکی‌پدیا که فقط چیزهایی را پیشنهاد می‌کند که در 20 سال به خاطر سپرده می‌شوند یا درک می‌شوند، باید مقالات دریافت کنند. آنها بر این باور بودند که این میم آنلاین آزمون را پس نداده است و تا چند سال دیگر هیچ کس به پدیده باربنهایمر اهمیت نمی دهد.

بنابراین، یک پدیده فرهنگ پاپ با ابعاد باربنهایمر مطمئناً یک صفحه ویکی پدیا را تضمین می کند. منظورم این است که اینطور نیست که ایجاد این صفحه منجر به یک جنگ آنلاین شود، درست است؟

صفحه باربنهایمر ویکی‌پدیا به یک جنگ آنلاین منجر می‌شود