خرید اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت ممکن است تا روز سه شنبه به نتیجه نرسد

در ماه آوریل، CMA به دلیل نگرانی در مورد انحصار بازی های ابری، خرید را مسدود کرد. مایکروسافت بلافاصله پس از آن درخواست تجدید نظر داد. اخیرا، مذاکرات بین CMA و مایکروسافت پس از اینکه این شرکت دستور موقت کمیسیون تجارت فدرال را در دادگاه متوقف کرد، زمینه جدیدی را آغاز کرد. گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که مایکروسافت مایل به ارائه یک «تحریر کوچک» است، که احتمالاً مربوط به بازی‌های ابری در بریتانیا است.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/microsofts-activision-blizzard-acquisition-may-not-have-a-resolution-by-tuesday-after-all/1100-6516039/?ftag=CAD-01-10abi2f

مطابق با آستانهCMA تاریخ سفارش نهایی خود را از 18 جولای به 29 آگوست تمدید کرده است. بنابراین، ممکن است این معامله تنها پس از 18 جولای حل شود، اگرچه دقیقاً چه زمانی مشخص نیست. با این حال، اگر قرارداد فراتر از 18 جولای تمدید شود، مایکروسافت باید برای تمدید درخواست دهد یا هزینه ای 3 میلیارد دلاری به Activision بپردازد. بین شکست مایکروسافت از FTC و حذف Activision از بورس NASDAQ، این امکان وجود داشت که خرید در 24 ساعت آینده به پایان برسد. اکنون، به نظر می رسد که ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

در دیگر اخبار مایکروسافت، این شرکت به Xbox Live Gold پایان می دهد و آن را به Xbox Game Pass Core تغییر نام می دهد. مایکروسافت و سونی همچنین به توافقی مبنی بر حفظ Call of Duty در پلی استیشن دست یافتند.

بخوانید:   قبل از اینکه نیویورک را بشناسم، شهر آزادی را شناختم: مروری بر تنظیمات GTA IV

دادگاه استیناف رقابت بریتانیا به طور مشروط موافقت کرده است که درخواست تجدیدنظر مایکروسافت در مورد تصمیم قبلی اداره رقابت و بازار بریتانیا (CMA) مبنی بر جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد را متوقف کند. هم مایکروسافت و هم سازمان رقابت و بازار بریتانیا، درست قبل از مهلت تصمیم گیری CMA، زمان بیشتری برای مذاکره درخواست کردند. با این حال، برای اینکه درخواست تجدیدنظر متوقف شود، هنوز باید شواهد خاصی تا روز پنجشنبه، 20 ژوئیه ارائه شود. زمان بیشتر برای مذاکره می تواند به معنای تاخیر کوتاهی در خرید مایکروسافت باشد.