دانشمندان خواستار همکاری در زمینه آب و هوا هستند

NVIDIA Omniverse برای اتصال ابزارهای سه بعدی و توسعه برنامه های کاربردی متاورس، مدول NVIDIA برای یادگیری ماشینی با اطلاعات فیزیک و انویدیا تریتون او گفت که برای استنباط هوش مصنوعی، همه نقش‌هایی در این تلاش گسترده دارند.

این همکاری گسترده است زیرا نیازهای محاسباتی گسترده است.

پیکس فرانسیسکو «پاکو» دوبلاس ریس
فرانسیسکو دوبلاس-ریس

Doblas-Reyes در بحث GTC خود در سال جاری موافقت کرد.

سخنرانی او مدل‌ها، جریان‌های کاری و سیستم‌های جدید مورد نیاز برای ثبت جزئیات ماهیت آشفته سیستم‌های آب و هوایی را تشریح کرد.

بیان چشم انداز

مایک پریچارد، دانشمند باتجربه اقلیمی که تحقیقات آب و هوایی را در NVIDIA هدایت می کند، گفت: ساختن یک دوقلوی دیجیتالی از زمین “فرصتی هیجان انگیز برای بازنگری در آینده HPC با هوش مصنوعی است.”

چنین منابعی کار عظیم توسعه مدل‌های عددی و یادگیری ماشینی جدید را امکان‌پذیر می‌سازد، سپس آن‌ها را در کارهای استنتاجی عظیم اجرا می‌کند تا پیش‌بینی‌هایی را انجام دهند که در چندین دهه امتداد دارند.

نمودار نشان دهنده همکاری بین المللی در مورد دوقلوهای دیجیتال برای تغییرات آب و هوا
بائر خواستار همکاری گسترده بین المللی در سیستم جدید اطلاعات زمین است.

چشم انداز یک دوقلو دیجیتال متبلور شد یک سخنرانی کلیدی در کنفرانس ابرکامپیوتر SC20 از استیونز، کارگردان در موسسه هواشناسی ماکس پلانک، در هامبورگ او کار بر روی یکی از بهترین مدل های آب و هوای جهان را برای کاربردهای آب و هوایی و همچنین هدایت می کند یک تلاش برای فعال کردن شبیه‌سازی‌ها در وضوح کیلومتری، مرتبه‌ای از قدر خوب‌تر از بهترین کار امروزی.

DestinE ریشه در کنفرانس آب و هوا در سال 2008 دارد. این ثمره تعدادی از برنامه‌ها است، از جمله بسیاری از برنامه‌هایی که بائر در سال‌های خود با آن رهبری کرد مرکز اروپا برای پیش بینی هوای متوسط – مستقر در ریدینگ، انگلستان – که برخی از پیشرفته ترین مدل های پیش بینی آب و هوا را در جهان توسعه می دهد.

بخوانید:   تقریبا نیمی از بازیکنان Hunt: Showdown حتی یک بازیکن دیگر را هم نکشته اند

مصرف یک پتابایت در روز

سه نفر از دانشمندان برتر به رهبری یکی از جاه طلبانه ترین تلاش ها در تاریخ محاسبات کمک می کنند – ساختن یک دوقلو دیجیتال از زمین

برای کسب اطلاعات بیشتر، بخوانید مقاله مفهومی توسعه یافته برای اجلاس برلین برای موتورهای مجازی سازی زمین، 3 تا 7 ژوئیه، جایی که هوانگ سخنرانی کلیدی خواهد داشت.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/06/28/digital-twins-climate-collaboration/

هر سه دانشمند مثال‌هایی از نحوه استفاده از فناوری‌های NVIDIA در پروژه‌های متنوعی برای پرداختن به تغییرات آب و هوایی ارائه کردند.

او گفت: “ما به هوش مصنوعی نیاز داریم تا به جایی که باید باشیم.” گام‌های واقعی رو به جلو از این می‌آید که مردم دیدگاه‌های مختلف خود را کنار هم می‌آورند و درباره نحوه کار ما تجدید نظر می‌کنند.»

نمودار وضوح مدل های اقلیمی مورد نیاز را در طول زمان نزدیک به 1 کیلومتر نشان می دهد
شبیه سازی آب و هوا برای دقت بیشتر به دنبال وضوح فوق العاده بالا است.

او در یک مقاله گفت: تلاش دوقلوی دیجیتال، رویکرد سنتی به پیش‌بینی آب و هوا و آب و هوا را وارونه خواهد کرد تا کاربران بتوانند محرک این فرآیند باشند. سخنرانی ماه مارس در GTC، کنفرانس توسعه دهندگان NVIDIA. او گفت که هدف این است که «کاربر را در راس تولید اطلاعات آب و هوایی قرار دهیم که برای سازگاری با آب و هوا مفیدتر است».

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، زمانی که ابتکار Earth-2 را در اواخر اعلام کرد، گفت: “ما خود و منابع قابل توجه خود را برای هدایت مقیاس و تخصص NVIDIA در علوم محاسباتی و پیوستن به جامعه علم آب و هوا در جهان اختصاص خواهیم داد.” 2021.

همکاری در مقیاسی بی سابقه

تعهد هوانگ حاکی از حمایت از تلاش هایی مانند مقصد زمین (DestinE)، یک پروژه پاناروپایی برای ایجاد دوقلوهای دیجیتالی سیاره زمین.

بخوانید:   'Honkai Star Rail' نسخه 1.1 – رومینگ کهکشانی با شخصیت‌های جدید، رویدادها، داستان‌ها و موارد دیگر در حال حاضر منتشر شده است – TouchArcade

استیونز یک دوقلوی دیجیتالی را توصیف کرد که دقیق و تعاملی است. به عنوان مثال، او تصور کرد که مردم در حال پرس و جو هستند تا ببینند چگونه گرم شدن آب و هوا می تواند بر سیل در شمال اروپا یا امنیت غذایی در آفریقا تأثیر بگذارد.

هوش مصنوعی شبیه سازی های تعاملی را فعال می کند

او گفت: «ما به نوع جدیدی از قابلیت محاسباتی برای سیستم‌های اطلاعات سیاره‌ای نیاز داریم که به ما اجازه می‌دهد از طریق پیامدهای اقدامات و سیاست‌هایمان کار کنیم تا بتوانیم آینده پایدارتری بسازیم.»

بیورن استیونز در سخنرانی برجسته SC 20 در مورد تغییرات آب و هوا
سخنرانی برجسته استیونز در SC20، دید یک دوقلوی دیجیتالی زمین را متبلور کرد.

پیتر بائر، بیورن استیونز و فرانسیسکو “پاکو” دوبلاس ریس موافق هستند که یک دوقلوی دیجیتالی زمین باید از وضوح تا یک کیلومتر پشتیبانی کند تا مجموعه رو به رشدی از کاربران بتوانند خطرات تغییرات آب و هوایی و چگونگی سازگاری با آنها را کشف کنند. آنها می گویند که این کار مستلزم محاسبات سریع، هوش مصنوعی و همکاری زیاد است.

در یک سخنرانی در ماه مارس GTC، بائر فدراسیونی را متصور شد که “منابع بسیاری از کشورها، از جمله بازیکنان خصوصی را بسیج می کند، و NVIDIA می تواند بسیار جالب باشد.”

پیکس پیتر بائر
پیتر بائر
دوبلاس-ریس، مدیر بخش علوم زمین در مرکز ابررایانه بارسلونا، نویسنده اصلی در این باره گفت: «ما در مورد تولید پتابایت داده در روز صحبت می کنیم که باید خیلی سریع تحویل داده شود. هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی – گروهی که برخی از قطعی ترین ها را ایجاد می کند گزارش هایی در مورد تغییرات آب و هوایی – و یک مشارکت کننده در برنامه DestinE.

بخوانید:   راهنمای پایان بازی Diablo 4: بعد از شکست داستان چه باید کرد؟

بائر، یک کهنه کار با بیش از 20 سال سابقه در مرکز پیش بینی آب و هوای اروپا که اکنون پروژه ای را با هدف ساخت مدل های در مقیاس سیاره رهبری می کند، گفت: «هیچ رایانه ای ممکن است برای انجام آن کافی نباشد، بنابراین نیاز به یک تلاش توزیع شده و بین المللی دارد. تا سال 2030 در دسترس است.

او گفت: “به نظر من، هوش مصنوعی مکمل ضروری برای دوقلو دیجیتال است – این تنها راه برای ارائه تعامل واقعی به کاربران و کمک به ارائه یک مسیر خوب از آنچه در آب و هوای ما خواهد آمد.”

در یک سفر با هم

تلاش‌های هرکولی آن‌ها، که برخی از آنها قبلاً از فناوری‌های NVIDIA استفاده می‌کردند، الهام‌بخش بود زمین-2، کمک NVIDIA به هدف مشترک.

سیستم MareNostrum 5 که به مرکز بارسلون می آید یک مثال را ارائه می دهد. انتظار می رود برخی از کار روی DestinE را تسریع کند پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA H100 Tensor Core.

در سخنرانی خود در GTC، استیونز یک چرخش مشخصه بازیگوش داشت. او یک نسخه کارتونی از هوانگ را نشان داد، مانند اسحاق نیوتن، که با سیبی در حال افتادن برخورد کرد و بینشی برای چگونگی مشارکت با تلاش علمی داشت.

او گفت که هوش مصنوعی نقش اصلی را در ارائه آن سطح از تعامل به کاربران ایفا خواهد کرد بحث در GTC سال گذشته

در سال گذشته، او با همکاری مشترک آ طبیعت مقاله که گفت این کار “نیاز به همکاری در مقیاس بی سابقه ای دارد.”

بائر در سخنرانی خود در GTC گفت: این یک همکاری طولانی و در حال تکامل است. “من اولین ایمیل خود را 14 سال پیش برای NVIDIA در مورد این مسائل ارسال کردم و NVIDIA از آن زمان تاکنون در این سفر با ما بوده است.”

استیونز گفت: “ما به تو نیاز داریم جنسن، و تو به ما نیاز داریم.”

اسلاید از GTC استیونز که هوانگ را در نقش نیوتن به تصویر می‌کشد
استیونز با بازیگوشی، هوانگ را در نقش اسحاق نیوتن در سخنرانی GTC خود به تصویر کشید.