دیزل ژنراتور – ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

درست است که دیزل ژنراتور هایی که مصرف سوخت پایین تری دارند ، گران تر اند اما به طور کلی انتخاب اقتصادی تری هستند. در ابتدا باید به این مسئله توجه داشت که نصب صحیح و درست دیزل ژنراتور، یکی از مهم­ترین موارد در میزان بهره­وری و عملکرد موتور ژنراتور گازوئیلی می­باشد. برتری این مخازن در عدم وجود مشکل خوردگی است. اگر شما در حال خرید یک موتور برق برای کار تجاری یا صنعتی هستید، ممکن است گاهی اوقات لازم شود ژنراتور را به سطحی مرتفع تر منتقل کنید. اگر می خواهید برق کامل یک خانه را تامین کنید، نوع دیزلی بهتر خواهد بود.

سیستمهای تهویه مطبوع موضوع درس هفتم است و در نهایت، در درس هشتم، نرمافزارهای مهم مربوط به کنترل تأسیسات معرفی شدهاند. دیزل ژنراتور دائم کار: مولدهای دائم یا کانتینیوس برای استفاده دائم و بدون وقفه طراحی و تولید شدهاند. این دستگاه ها به طور قراردادی بر اساس توان تولید برق بر حسب “کیلو ولت آمپر” (kVA) و یا کیلو وات (kW) تقسیم بندی می شوند. ایراد این ژنراتورها در گران بودن، مدت زمان شارژ شدن طولانی و توان خروجی کم در حدود ۱۸۰۰ وات می باشد. قدرت و توان ظاهری یک دیزل ژنراتور وابسته به قدرت موتور است. نکته بعدی توجه به ابعاد، قدرت و میزان صدای دستگاه است. در این مقاله سعی داریم با توجه به حساسیت زياد قطعات الکترونيکی و اهمیت بالای ژنراتورها برای تولید برق مصرفی تأسیسات و تجهیزات الکترونیکی اهمیت سرویس و نگهداری دیزل ژنراتورها را بررسی كنيم و از طرفی به مراحل نگهداری و شرایط و عوامل موثر بر عمر مفید دیزل ژنراتور یپردازیم.

کاربرد دیزل ژنراتور

توسط آهنربا های دائمی: این جزء مشترک در واحد های ژنراتور کوچک است. در ژنراتور های کوچک این منبع سوخت به قسمتی از پایه ژنراتور متصل شده است و البته در موتور یا ژنراتور های بزرگ تر این منابع می توانند به صورت خارجی بر روی تانک سوخت نصب شوند. البته میتواند برای دیزل ژنراتور خود باک بزرگتری سفارش دهید. البته جنس مخزن، گزینه بسیار مهمی نمی باشد. سرویس و نگهداری ژنراتور ها به دلیل این که این ابزار به عنوان پشتیبان در تولید برق مصرفی به صورت اضطراری مورد استفاده قرار میگیرند بسیار حیاتی بوده و باید به صورت منظم تحت سرویس و نگهداری توسط تیم متخصص قرار گیرند تا بتوان از تولید برق با کیفیت در طول عمر کارکرد موتور ژنراتور اطمینان حاصل کرد.

قیمت دیزل ژنراتور

ژنراتورهایی که با باطری کار می کنند، مزیت های شارژ شدن با پنل های خورشیدی، کار بدون صدا و عدم تولید آلودگی را دارند. ژنراتور (Generator): ژنراتور به اندازهای مهم است که میتوانیم آن را قلب تپنده دیزل ژنراتور بنامیم. ما توانایی ها و تخصص را داریم تا هر راه حل دیزل ژنراتور را برای برآورده کردن الزامات دقیق برای برنامه شما تنظیم کنیم. نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور براساس میزان برق مصرفی شماهست که آن را به KVA تبدیل میکنیم وبعد ازشروع به انتخاب موتور و ژنراتور براساس نیاز شما انجام می شود و از فرمول زیر پیروی می کنند.

بخوانید:   توبه، پس از تولد، و پس از تولد + در قیمت های خرید برنامه در اپ استور فاش شد - TouchArcade

فقط شاید به کمک دوست نیاز باشد و یا مجبور شوید ژنراتور را به لبه باربند وانت خود بکشید تا محل بستن چرخ ها در دسترس شما قرار گیرد. دیزل ژنراتور های ولوو قابلت تولید برق در فرکانس ۵۰ و۶۰ هرتز را دارا میباشد.در فرکانس ۵۰ هرتز که عمدتا در ایران مورد استفاده قرار میگیرد موتور با ۱۵۰۰ دور در دقیقه و در فرکانس ۶۰ هرتز موتوربا ۱۸۰۰دور در دقیقه کار میکند. و عمدتا ژنراتورهای اروپایی با برند استمفورد انگلستان و لوری سومر فرانسه و مکالته ایتالیا جهت کوپل شدن رو آنها قرار میگیرد. در پاراگراف قبلی اشاره شد که کنتاکتور برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد و چه کاربرد های گسترده ای می تواند در تابلو برق های دیزل ژنراتور داشته باشد. رسوبات داخلی و تجمع کربن به این دلیل است که دورههای طولانی اجرا در سرعت کم یا بار کم هست. زیرا این قیمت برای مصارف گوناگون ، مختلف می باشد.

این ابعاد از طریق توان ظاهری آنها تغییر میکند. همچنین از دیزل ژنراتورها می توان در کارخانه های کوچک و یا کارگاه های صنعتی به عنوان مولد اصلی تامین نیروی برق نیز بهره گرفت. با روندی که نوسانات قیمت سوخت دارد انتخاب دیزل ژنراتور های کم مصرف در اولویت قرار می گیرد ، مخصوصا اگر برای مصارف بزرگی مانند کارخانه جات به دنبال دیزل ژنراتور مناسب باشیم، چرا که مصرف سوخت دیزل ژنراتور های بزرگ نسبت به دیزل ژنراتور های کوچک بسیار بالا تر است و این طبیعی است که قیمت دیزل ژنراتور کوچک کمتر از دیزل ژنراتور های صنعتی و بزرگ باشد . این شرکت تأمین نیازهای بخش های مختلفی از جمله کارخانه ها، دفاتر، بیمارستان ها، سوپرمارکت ها، فرودگاه ها، مراکز ارتباطاتی، هتل و همچنین برق رسانی به معادن، و دکل های نفتی را در کارنامه خود دارد.

نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور باید همیشه توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری شرکت دیزل ژنراتور شود. البته چیزهای فراوان دیگری نیز وجود دارد که در صورت عدم انجام سرویس، از کار می افتند، اما یک کاربراتور گرفته، دیگر جزو آنها نخواهد بود. البته گزینه لیتیوم یون هم در بازار وجود دارد. البته ژنراتورهای دیزلی مصرف سوخت کمتری دارند. موتور برق یا ژنراتورهای فریم باز بیشترین مقاومت را دارند، زیرا بیشتر از فلز ساخته شدهاند و پلاستیک کمتری در آنها بهکار رفته است.

انواع دیزل ژنراتور

هنگامی که شما نیاز به اجرای یک عملیات در مقیاس بزرگ دارید، معیارهای پیچیده زیادی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. بعضی از این ژنراتورها صدایی ضعیف تر از یک مکالمه طبیعی بین دو شخص دارند. اولین مزیت استفاده از کنتاکتور که در پاراگراف قبلی نیز به آن اشاره شد، این است که وقتی موتور های سنگین قطع میشوند در آن ها قوس یا آرک ایجاد میشود. این فشردگی آنچنان زیاد است که باعث ایجاد حرارت بسیار بالا میگردد. در هنگام خرید بعضی از این ژنراتورها، کیت چرخ ها را باید جداگانه بخرید.

بخوانید:   چهارمین برکناری در دولت ژاپن و تردید درباره تصمیم‌های نخست وزیر

مهندسان شرکت بهراد با در نظر گرفتن تمامی نکات شما را در این کار یاری کرده و بهترین خدمات را به شما ارائه می­دهند. مهندسان و مشاوران شرکت مهرآذين بهراد آماده هستند تا بهترین خدمات و برنامه نگهداری پیشگیرانه مناسب نياز شما را برای اطمينان از عملكرد صحيح موتور و ژنراتور به شما ارائه دهند. تمامی موتور ژنراتورها باید دارای سرویس و نگهداری دوره­ای باشند (بسته به نوع و شرايط دورههاي ماهيانه، دو ماهه يا 3 ماهه). علاوه بر وظایف شناخته شده مانند تأمین توان پس از قطع شبکه، دیزل ژنراتورها به طور معمول شبکه های قدرت اصلی در سراسر جهان را به دو راه مجزا پشتیبانی می کنند. برای استفاده از دیزل ژنراتور در قدرت های بالا ممکن است نیاز به احداث و نصب مخزن سوخت خارجی در کنار ژنراتور باشد. در ابعاد بزرگتر این ماشینها در مقیاس مگا ولت آمپر توان تولید دارند که حتی قابل استفاده در شبکه های قدرت در ابعاد کوچک نیز خواهند بود.

ژنراتورها امروزه در مصارف صنعتی و کارخانجات بسیار پرکاربرد هستند و بعنوان نیروی الکتریکی ثانویه مورد استفاده قرار می گیرند. دیزل ژنراتور های استاندارد متشکل از موتور دیزل، ژنراتور و تابلو فرمان و اندازه گیری می باشند که برای انجام فعالیت باید با هم کوپل شده و روی شاسی قرار گیرند.هدف نهایی از این ترکیب تولید برق از سوخت دیزل (گازوئیل) است. به عنوان منبع اصلی تولید برق یا به عنوان سیستم تأمین برق اضطراری مورد استفاده قرار می­گیرد. پس دور از ذهن نیست که روزی بتوانیم براحتی در کشورمان، ژنراتور برق گازسوز تولید داخلی با کیفیت بالا و خدمات مناسب داشته باشیم. و دور از تصور نیست که کالایی که تقاضا برای خرید ان بالا تر است قیمت بالا تری داشته باشد ؛ از بحث تقاضا گذشته عواملی همچون کیفیت بالای قطعات نیز در کاهش مصرف سوخت دخیل اند که هزینه بالا تری جهت تهیه ، ساخت و یا نصب آنها صرف خواهد شد .

لیست قیمت، دیتاشیتها و مشخصات فنی دیزل ژنراتور ها و ژنراتور های گاز سوز (کوپله فابریک) از برندهای: کامینز | پرکینز | ولوو | دوسان | میتسوبیشی | جی ام | لوول . از دیزل ژنراتورها در صنایع مختلفی از جمله حمل و نقل، ساختمان­سازی، مخابرات، کشتی سازی، مدارس و بیمارستان­ها و… هيچ نوع افزودنى به روغن هاى توليدى ولوو 3 vds اضافه نكنيد، اين امر نه تنها كمكى به بهبود عملكرد و نگهدارى موتورهاى ولوو پنتا نمى نمايد، بلكه احتمال صدمه زدن به آن و همچنین سایر دیزل ژنراتورها نيز وجود دارد. از آنجایی که موتورژنراتور یکی از مهمترین قطعاتی است که کیفیت عملکرد دیزل ژنراتور به آن بستگی دارد باید در خرید آن دقت لازم را داشته باشید و با توجه به نیاز خود محصولی را خریداری نمایید که مزیتهای یک موتور ژنراتور با کیفیت را داشته باشد از جمله اینکه دود بسیار کمی تولید کند و از دوام بسیار بالایی هم برخوردار باشد.

بخوانید:   رسانه آمریکایی: تغییرات حزب کمونیست چین حاکی از توجه بیشتر پکن به واشنگتن است

سلام وقت بخیر منبع این مقاله رو میگید؟ آن ها این کار را از طریق گرفتن نیروی جنبشی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی از طریق حرکت دادن الکترون های یک منبع خارجی از درون یک مدار الکتریکی انجام می دهند. از جمله این مکان ها می توان به مواردی از جمله اردوگاه ها، معادن، کمپ ها و یا نمایشگاه ها اشاره داشت. اگر توان مصرفی شما کمتر باشد مدت زمان بیشتری کار خواهد کرد و اگر بیشتر باشد بالعکس. فقط در ارتباط با نوع سوخت، ژنراتور دیزلی صدای بیشتری نسبت به ژنراتور بنزینی تولید می کند. ژنراتورهای بنزینی رایج ترین نوع می باشند.

از دیگر بخشهای این ماشین میباشند.

در این ظرفیت های بزرگ ، موتور و ژنراتور به طور جداگانه بوسیله تریلرها به سایت آورده می شوند و با کابل های بزرگ و یک کابل فرمان به یکدیگر متصل می شوند تا یک نیروگاه کامل هماهنگ را تشکیل دهند. دیزل ژنراتور همان دستگاه مولد برق است که از دو بخش تشکیل شده است. موتور های با توان دیزلی با سیستم خنک کننده آبی همراه می باشند ولی تهویه هم به همان میزان اهمیت دارد. در ژنراتورهای کوچک امکان طراحی بی صدا وجود دارد.

دیزل ژنراتور چیست کشتیها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور نه فقط برای تامین برق روشنایی بلکه برای تامین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده میکنند. هم موتور برق و هم دیزل ژنراتور در اصل خود از قانون فلمینگ پیروی میکنند. دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تولید برق سه فاز (مولد برق سه فاز) میباشد. از جمله تصمیمات مهم و حساسی که مسئولان واحد فنی برای تامین برق تاسیسات خود باید بگیرند در واقع انتخاب یک دستگاه دیزل ژنراتور مناسب میباشد.انتخاب نامناسب در این مورد میتواند خسارات جبران ناپذیری را تحمیل کند از این رو در هنگام انتخاب وخرید این دستگاه باید نکاتی را رعایت کنید از جمله این موارد مهم که در هنگام خرید دیزل ژنراتور باید به آن توجه کنید نوع کاربرد دستگاه میباشد مثلا دیزل ژنراتورتک فاز یا دیزل ژنراتورسه فاز باشد؟ توصیه میشود نصب و بهره برداری دیزل ژنراتور از دستگاه ژنراتور برق توسط پرسنل فنی آموزش دیده و مورد تایید صورت پذیرد .

دیزل ژنراتور ولوو به دلیل کیفیت بالای موتور ولوو و کنترل همه اجزای موتور توسط ای سی یو پیشرفته این موتور هنگامی که با ژنراتور کوپل میشود کم نوسان ترین برق را تولید میکند. هدف اصلی این شرکت رایانش سبز (تلاش برای انجام آن دسته اقدامات مرتبط با IT که از نظر زیستمحیطی پایدار باشد) بود. در واقع هدف از طراحی و ترکیب این بخشها تولید الکتریسیته یا همان برق از سوخت دیزل میباشد. از دیگر بخشهای این ماشین میباشند. حسن دیگر آنها عدم وجود کاربراتور در آنها می باشد که همیشه در بدترین زمان با جرم مسدود می شود.