دیزنی کارمند پیکسار را که «داستان اسباب‌بازی ۲» را نجات داد، اخراج کرد

هفته گذشته دیزنی 75 کارمند استودیوی انیمیشن پیکسار را اخراج کرد و در میان افرادی که تحت تاثیر قرار گرفتند، تعدادی از پرسنل قدیمی و قدیمی نیز بودند. از جمله آنگوس مک‌لین، کارگردان سال روشن (که 26 سال آنجا بود) و تهیه کننده گالین ساسمن، که به خاطر شخصی که “نجات داد” مشهور است. داستان اسباب بازی 2.

همانطور که در طول چندین دهه بارها گفته شده است – شاید با جزئیات در این سال 2012 TNW داستان– در طول تولید داستان اسباب بازی 2 در اواخر دهه 90، یک انیماتور که یک روز برخی از فایل ها را پاکسازی می کرد، به طور تصادفی بیشتر دو سال کار تیم روی فیلم را حذف کرد.

نگران نباشید! آنها نوارهای پشتیبان داشتند – بله، نوارها، به یاد داشته باشید که این سال 1998 بود – و به سرعت متوجه شدم که در حالی که برخی از جدیدترین کارهای انیمیشن آنها گم شده بود، این تنها با یک هفته تاخیر بود. یک ناراحتی، اما برای فیلمی که سال ها طول کشید تا تولید شود، مشکل بزرگی نیست.

یا اینطور فکر می کردند. هر چه تیم کار با داده های ذخیره شده روی نسخه های پشتیبان را بیشتر آغاز کند، با مشکلات بیشتری مواجه می شود. معلوم شد که نوارهای پشتیبان به خودی خود دچار مشکلاتی شده بودند – ماه‌ها قبل بی سر و صدا پر شده بودند و هر بار که پشتیبان می‌گرفتند، داده‌های قدیمی را با ذخیره‌های جدید پاک می‌کردند – و بنابراین انیمیشن بازیابی شده نیز کار نمی‌کرد.

بخوانید:   Asuka R# به عنوان آخرین شخصیت در Season Pass 2 به Guilty Gear Strive پیوست

اورن جیکوب، مدیر فنی سابق پیکسار، این لحظه وحشتناک را بازگو می کند:

جیکوب به یاد می آورد: «این کار قطعا هدر می رود، زیرا در راس یک بازسازی غیرقابل اعتماد قرار دارد. اکنون متأسفانه، آنچه اتفاق افتاده این است که هیچ اطمینانی به هیچ راه حلی وجود ندارد، زیرا بازسازی بد است، کار روی آن بد است، حذف وحشتناک بود، و نوارهای پشتیبان از بین رفته اند.»

«همه جهات ممکن برای حرکت شکسته است و شاید بدتر. ما کاملاً درک نمی کنیم که چگونه آنها شکسته شده اند. اگر فقط 10 درصد برنامه روی نوار نباشد، کدام 10 درصد؟ من نمی دانم.”

این جلسه بزرگ در اتاق کنفرانس در Bugville (مجتمع شرکتی پیکسار) بود. تمام مغزهای بزرگ در استودیو این گونه هستند، “اوه، من نمی دانم. اوه خدای من!”

در میان عذاب، یک نفر ایده ای داشت. گیل ساسمن، مدیر فنی ناظر، که به تازگی صاحب فرزند شده بود، کارهای زیادی را از خانه انجام می داد و پشتیبان های خود را داشت.

من و او ایستادیم و بیرون رفتیم، به سمت ولووی او برگشتیم، از روی پل عبور کردیم، دستگاه را گرفتم، چند پتو گرفتم، آن را با کمربند ایمنی، روی صندلی عقب بغل کردم. حدود 35 با چراغ های چشمک زن رانندگی کرد، به امید اینکه اسکورت پلیس دریافت کند. هیچ پلیسی ما را ندید، بنابراین کمکی به ما نکرد.»

در آن زمان، ولوو به یک ماشین 100 میلیون دلاری تبدیل شده بود، زیرا تمام تلاش‌های تیم تاکنون در این پروژه بر روی درایوهای آن متمرکز شده بود.

آنها با خیال راحت به ریچموند بازگشتند. “هشت نفر با یک تخته سه لا در پارکینگ با ما ملاقات کردند و مانند یک سدان که فرعون را حمل می کند، آن را به داخل اتاق ماشین بردند.”

و کار کرد! داده ها برای ادغام مجدد با کل تیم کار زیادی را به طول انجامید، اما در نهایت آنها به سرعت بازگشتند و فیلم ذخیره شد. حداقل برای مدتی؛ در حالی که سوزمن، پشتیبان‌های او و ولووی او مدت‌هاست که ستاره‌های داستان بوده‌اند، اما هنوز به طور گسترده گزارش نشده است که چندی بعد، رهبری پیکسار آنقدر از فیلم متنفر بودند که بسیاری از آن را به هر حال در ماه‌های جهنمی مجبور به حذف و بازسازی کردند. انحراف طولانی که ممکن است منجر به یک فیلم بسیار عالی شود، بلکه گرفت تلفات جسمی و روحی عظیمی بر کارگران پیکسار وارد کرد که “یک سوم کامل کارکنان” را با RSI و مواردی مانند زمانی که یک انیماتور “فراموش کرده بود فرزندش را یک روز صبح در مهد کودک رها کند و در یک گیج ذهنی، کودک را در صندلی عقب ماشینش در پارکینگ» (کودک نجات یافت و حالش خوب بود).

بخوانید:   کره شمالی یک موشک بالستیک قاره پیما پرتاب کرد

به زودی تا سال 2023 و به عنوان بخشی از اخراج گسترده تر در دیزنی – که فقط کارکنان را کاهش نمی دهند، اما برنامه های تلویزیونی نیز-سوزمن در حال حاضر رفته است سال روشن کارگردان مک‌لین و معاون تبلیغات جهانی پیکسار، مایکل آگولنک. را رویترز داستان اعلام اخراج مطمئناً تصویری از اخراج آنها در نتیجه نه فقط ترسیم می کند لایت یر عملکرد ضعیف (براساس استانداردهای اصلی فیلم های پیکسار) باکس آفیس، اما از اینکه دیزنی عصبانی است از اینکه «Lightyear نمی تواند در 14 کشور خاورمیانه و آسیایی نمایش داده شود، به دلیل اینکه رابطه همجنس گرا را به تصویر می کشد» که «تاثیری بر عملکرد باکس آفیس آن.”

منبع: https://kotaku.com/pixar-disney-toy-story-2-saved-susman-laid-off-backups-1850505001