ربات Unicorn: Warriors Eternal در واقع به زبان واقعی صحبت می کند

Unicorn: Warriors Eternal، سری جدید ماجراجویی علمی تخیلی فانتزی از جک سامورایی خالق گندی تارتاکوفسکی، مملو از بازیگران عجیب و غریب از شخصیت های به یاد ماندنی است. اما هیچ‌کدام از آنها به اندازه کوپرنیک، ربات استیمپانک برتر که مسئول بیدار کردن جنگجویان اسب شاخدار در طول زمان برای مبارزه با شیطان است، تأثیری قوی بر جای نمی‌گذارد. در حالی که کوپرنیک تنها قادر به صحبت کردن در یک سری بلپ، بلوپ، و سوت های مختلف است – که باعث ناراحتی شخصیت اصلی سریال اما می شود – معلوم می شود همه چیزهایی که او می گوید کاملاً منطقی است … به شرطی که از نزدیک گوش کنید.

وقتی از او پرسیدند نوشتن «دیالوگ» برای شخصیتی که از نظر فنی صحبت نمی کند، باخمن پاسخ جالبی داد: هر آنچه کوپرنیک می گوید را می توان به کلمات و جملات واقعی ترجمه کرد. باخمن می‌گوید: «همه صداها و بیپ‌ها کلمات واقعی فیلمنامه هستند. “بنابراین من در واقع کلمات را خواهم نوشت، او می تواند بگوید “ما باید به اینجا برویم” اما این (بلیپ، بلوپ و سوت های مختلف) روی صفحه است. همه چیز در مورد نوشتن دیالوگ های شخصیت های دیگر به گونه ای است که به مخاطب اجازه می دهد بگوید کوپرنیک چه می گوید.

“این فقط کاری است که من و گندی زیاد انجام می دهیم.” Unicorn: Warriors Eternal داریک باخمن، نویسنده اصلی، که قبلا با تارتاکوفسکی همکاری کرده بود اولیه و فصل پایانی جک سامورایی، به Polygon over Zoom گفت. ما دوست داریم دیالوگ را از همه چیز دور کنیم، تمام حرفه ما فقط این است که تا حد امکان دیالوگ را بیرون بکشیم و همه چیز را پانتومیم انجام دهیم. برای انتقال آنچه می‌خواهید بگویید، فقط بر شوخ طبعی و جسمانی به سبک باستر کیتون و چارلی چاپلین قدیمی تکیه می‌کنیم.»

باخمن تا آنجا پیش رفت که کوپرنیک را با R2-D2، دروید معروف از فرانچایز جنگ ستارگان مقایسه کرد. از آنچه تاکنون از او در این سری دیده‌ایم، کوپرنیک به اندازه آن دروید نمادین از کهکشانی بسیار دور جذاب و توانا است. او می‌تواند به یک وسیله نقلیه تبدیل شود، دست‌هایش را دراز کند تا مشت‌های شلنگ‌مانند لاستیکی پرقدرت بفرستد، با یک موتور محرکه پشتی به اطراف پرواز کند، و مانند شگفت‌انگیز فناوری که هست، بر فراز ابرها جرثقیل بزند. او یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های جدیدی است که امسال در تلویزیون به نمایش درآمد و همه اینها به لطف گندی تارتاکوفسکی، داریک باخمن و طراح شخصیت استفان دستفانو است که او را روی پرده زنده کردند.

بخوانید:   عناوین روزنامه‌های جهان؛ اعتصاب‌های گسترده فعالیت اقتصادی در فرانسه را مختل کرد

Unicorn: Warriors Eternal پنج‌شنبه‌ها در Adult Swim پخش می‌شود و از HBO Max پخش می‌شود.

منبع: https://www.polygon.com/23712677/copernicus-unicorn-warriors-eternal-robot-explainer