ساخت سوله طراحی سوله ساخت سوله سبک ساخت سوله خرپایی ساخت سوله ارزان | elitarchgroup

فرض کنیم نسبت تنش در یک ستون با ابعاد جان۰٫۶×۹۰ و ابعاد بال ۱×۲۰ کمتر از یک شده‌است. اما به دلایلی طراح یا سازنده مایل است از عرض بال ۲۵ به جای ۲۰ استفاده کند؛ که به نظر می‌رسد با وجودی که از نظر کمانش موضعی محدودیت وجود دارد. اما چون از ورق قوی تری استفاده شده و در کل تنش موجود به مجاز در آن عضو کمتر می‌شود، مانعی نداشته باشد.

  • محتوای اموزش تنها در یک نسخه ویندوز ارسال شده و قابلیت فعالسازی خواهد داشت.
  • برای سوله‌هایی که اصطلاحا دو طبقه هستند (ساختمان صنعتی هستند) مقادیر تناژ بخاطر تاثیر بار زلزله معمولا تا ۲-۲٫۵ برابر سوله (ساختمان صنعتی یک طبقه) افزایش می‌یابد.
  • • در پنل کاربری به بخش “دانلودهای من” رفته، راهنمای نصب و فعالسازی آموزش و فایل‌های آموزشی را دانلود نمایید.
  • از کاربردهای سوله ها می توان کارخانه ها، انبارها، سالن های ورزشی، مرغداری ها، پارکینگ ها، آشیانه های هواپیما، دامداری، تعمیرگاه ها و …
پهنای شکاف‌ها از 20 سانتیمتر تا 10 یا 15 متر هم مشاهده شده است و طول چند کیلومتر. این شکاف‌ها با نخستین تکان‌ها به وجود می‌آید و ممکن است در تکان‌های بعدی بیشتر شود. اگر شکاف‌ها از آبرفت‌های کف دره یا دشت عبور کند در عمقی از این آبرفت آب وجود داشته باشد با خود گل و گاهی گازهایی را که در هوا مشتعل می‌گردد، خارج می‌شود. همچنین برای اینکه شما راحت تر باشید فرم هایی جهت ارتباط با واحد های پشتیبانی در سایت وجود دارد و شما می توانید با قراردادن پیغام های خود، منتظر تماس اسرع وقت همکاران ما باشید تا مشاوره های لازم به شما منتقل شود. فونداسیون سوله به سه شکل سطحی، عمقی و گسترده اجرا میشود که انتخاب هر یک از این نوع، به جنس سوله و وزن آن و همینطور جنس خاک بستگی دارد.

سوله سازی به روش تیر ورقی :

ساخت سوله طراحی سوله ساخت سوله سبک ساخت سوله خرپایی ساخت سوله ارزان | elitarchgroup

البته اگر سوله فاقد سیستم بادبند سقفی حلقوی باشد، ارائه یک مدل منطقی(سه بعدی) جهت توزیع بار زلزله، الزامی است. محل اثر نیروی زلزله ، در راس ستون ( اتصال تیر به ستون ) در نظر گرفته شود و بار زلزله در دو طرف قاب در راس دو ستون هر قاب لحاظ شود. اگر سوله دارای بادبند سقفی حلقوی باشد، ۵۰% سهم نیروی زلزله ناشی از وزن دیوارهای عرضی ابتدا و انتهای سوله به قابهای انتهایی اعمال می گردد و ۵۰% مابقی به صورت مساوی بین سایر قابهای میانی تقسیم می شود. این مقدار به نیروی زلزله ناشی از خود قاب میانی، اضافه می شود. یکی از نیروها و بارهایی که خصوصا وابسته به شرایط جغرافیایی منطقه می باشد و بصورت جانبی بر بدنه سوله اثر می گذارد، بار باد است.

ما پاسخ به این سوالات و رفع این مشکل همیشکی را در یک پکیج جامع آموزش طراحی سوله و سازه­‌های صنعتی، حل کرده‌ایم. بنابراین خواهید توانست به حرفه‌ای‌ترین شکل، سوله طرح کنید، تایید بگیرید و به درآمد لازم در طراحی برسید. درآمد یک مهندس طراح به متراژ پروژه‌هایی وابسته است که در طول سال طراحی کف سازی ساختمان می‌کند. سقف متراژ طراحی نیز بسته به پایه طراح متفاوت است اما در حال حاضر به دلیل تعداد کارهای کم و از طرفی وجود طراحان زیاد در زمینه‌های عمومی طراحی مانند ساختمان‌های اداری و مسکونی، این درآمد به کمتر از نصف کاهش می‌یابد. عرفان عزیز سلام، راستش جواب این سوال یکم برای من سخته چون سیاستهای شرکت برای ساخت سوله با توجه به بازار ممکنه تغییراتی داشته باشد اما قطعا زیر ۱۰۰۰ متر را متاسفانه انجام نمی دهیم و حداقل دهانه ۱۸ متر می باشد.

بخوانید:   Destiny 2 حذف تصادفی شخصیت ها را سخت تر کرده است

کتاب مهندسی سازه، یک مقدمه‌ی خیلی کوتاه