سمفونی بصری Rock ‘n’ Robotics: The White Stripes به کمک هوش مصنوعی

مایکل وارتلا، انیماتور زیرزمینی، هنر و فناوری را با بازیگوشی ترکیب می‌کند و با هوش مصنوعی همکاری می‌کند تا جان تازه‌ای به آهنگ مورد علاقه طرفداران The White Stripes، «Black Math» بدهد.

این ویدئو در اوایل این ماه به مناسبت بیستمین سالگرد آلبوم پیشگامانه “Elephant” منتشر شد.

وارتلا به خاطر کارهای ژانر خمش به عنوان یک کاریکاتوریست و انیماتور شناخته شده است.

استودیوی انیمیشن Dream Factory مستقر در بروکلین، ویدیوی «ریاضی سیاه» را تولید کرد که تکنیک‌های انیمیشن دیجیتالی و عملی را با تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ترکیب می‌کند.

وارتلا گفت: «این آهنگ 20 سال قدمت دارد، بنابراین می‌خواستیم ظاهری تازه به آن بدهیم، اما می‌خواستیم به نظر برسد که از همان پارچه‌ای که ویدیوهای کلاسیک White Stripes بریده شده است، به نظر برسد.

برای ویدیوی «ریاضی سیاه»، وارتلا به Automatic1111، یک ابزار منبع باز مولد هوش مصنوعی روی آورد. برای ایجاد این ویدئو، وارتلا و تیمش با استفاده از AI برای ایجاد تصویر روی جلد آلبوم، شروع به کار کردند.

سپس از هوش مصنوعی برای آموزش هوش مصنوعی و ساخت تصاویر بیشتر به سبک مشابه استفاده کردند. وارتلا گفت: “این واقعاً دیوانه کننده و جالب بود و همه چیز از آنجا ساخته شد.”

این مدل یادگیری عمیق تصویر به تصویر در انتشار خود در سال گذشته هیجانی ایجاد کرد و بخشی از نسل جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی است که هنرها را متحول می کند.

وارتلا گفت: «ما از چندین ابزار مختلف هوش مصنوعی و ابزارهای انیمیشن استفاده کردیم. برای هر شات، من می‌خواستم این ویدیو شبیه یک ویدیوی هوش مصنوعی باشد، به‌گونه‌ای که آن ویدیوهای کلاسیک CGI اکنون بسیار CGI به نظر می‌رسند.»

بخوانید:   آلمان ناوهای بیشتری را به منطقه هند- اقیانوس آرام اعزام می‌کند

وارتلا و تیمش به شدت به تصاویر و ویدیوهای آرشیو شده این دو نوازنده و همچنین تکنیک های موشن کپچر برای ایجاد ویدیویی که حس موزیک ویدیوهای اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 را تکرار می کرد، تکیه کردند.

Wartella مدت‌هاست که به پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA برای اجرای کامل ابزارهای انیمیشن دیجیتال روی ایستگاه‌های کاری از BOXX Technologies مستقر در آستین، تگزاس متکی بوده است.

او گفت: “ما تقریباً 20 سال است که از ایستگاه های کاری BOXX با کارت های NVIDIA استفاده می کنیم.” “این ترکیب واقعاً قدرتمند است – سریع است، پایدار است.”

وارتلا کار خود را بر روی ویدیوی «ریاضی سیاه» به عنوان «همکاری» با ابزار هوش مصنوعی توصیف می‌کند که از آن برای تولید تصاویر، تغییر نتایج و سپس بازگشت به فناوری برای اطلاعات بیشتر استفاده می‌کند.

من این را به عنوان یک همکاری می بینم، نه فقط فشار دادن یک دکمه. این یک ابزار فوق العاده خلاقانه است هوش مصنوعی مولد.

نتایج گاهی اوقات «نوعی عجیب» بود، کیفیتی که وارتلا به آن جایزه می‌دهد.

او خروجی را از هوش مصنوعی گرفت، آن را از طریق ابزارهای ترکیبی و ویرایش معمولی اجرا کرد و سپس دوباره نتایج را از طریق هوش مصنوعی پردازش کرد.

وارتلا احساس کرد که کار با هوش مصنوعی به این روش ویدیو را قوی تر و انتزاعی تر می کند.

واردلا و تیمش از هوش مصنوعی مولد برای خلق چیزی استفاده کردند که برای طرفداران White Stripes هم متفاوت و هم آشنا باشد.

این ویدیو جک و مگ وایت را در شخصیت های سال 2003 خود نشان می دهد که از یک فانتزی سایبری عجیب و غریب و تاریک بیرون می آیند.

این ویدئو به موازات ظاهر و احساس ویدیوهای گروه از اوایل دهه 2000 است، حتی زمانی که به کیفیت های دنیای ماورایی و تقریباً کالیدوسکوپیک هوش مصنوعی مولد مدرن متمایل می شود.

بخوانید:   عناوین روزنامه‌های جهان؛ آلمان و آمریکا زره پوش جنگی به اوکراین ارسال می‌کنند

وارتلا گفت: “اشعار ضد استبدادی و پانکیستی هستند، بنابراین صدا این متن را به سمت و سویی هدایت کرد.” این آهنگ به خودی خود یک موضوع علمی دارد که در حال حاضر برای هوش مصنوعی مناسب است.

هنگامی که “Black Math” برای اولین بار به عنوان بخشی از آلبوم تحسین شده The White Stripes “Elephant” منتشر شد، به خاطر ریف های گیتار پر انرژی و قدرتمند و آوازهای بی نظیر جک وایت توجه را به خود جلب کرد.

این آهنگ نقشی در تثبیت شهرت گروه به عنوان یک نوازنده مهم در احیای گاراژ راک در اوایل دهه 2000 ایفا کرد.

رویکرد مبتکرانه وارتلا با “ریاضی سیاه” استفاده رو به رشد هوش مصنوعی – و همچنین بحث پر جنب و جوش در مورد پیامدهای آن – را در بین خلاقان برجسته می کند.

طی چند ماه گذشته، به لطف ابزارهایی مانند Midjourney، OpenAI’s Dall·E، DreamStudio و Stable Diffusion، هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی رایج شده است.

به گفته وارتلا، با پیشرفت هوش مصنوعی، می‌توان انتظار داشت هنرمندان بیشتری در حال کشف پتانسیل این ابزارها در کار خود باشند.

وارتلا گفت: «من کاملاً طرفدار این هستم که مردم این فرصت را داشته باشند که با این فناوری بازی کنند. اگر آهنگ یا پروژه به آن نیاز داشته باشد، قطعاً دوباره از هوش مصنوعی استفاده خواهیم کرد.

انتشار موزیک ویدیو «ریاضی سیاه» همزمان با عرضه بسته جدید وینیل لوکس «The White Stripes Elephant (20th Anniversary)» است که اکنون از طریق Jack White’s Third Man Records و Sony Legacy Recordings در دسترس است.

بخوانید:   چین به شبیه سازی حمله علیه تایوان متهم شد

موزیک ویدیو «ریاضی سیاه» را تماشا کنید:

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/04/28/white-stripes/