سونی در حال آزمایش Cloud Streaming برای «بازی‌های پشتیبانی‌شده PS5»

تیلور یک خبرنگار در IGN است. می توانید او را در توییتر دنبال کنید @TayNixster.

منبع: https://www.ign.com/articles/sony-testing-cloud-streaming-for-supported-ps5-games

مگوایر گفت: «در حال حاضر در حال آزمایش استریم ابری برای بازی‌های پشتیبانی‌شده PS5 هستیم – این شامل عناوین PS5 از کاتالوگ بازی‌های پلی‌استیشن پلاس و بازی‌های آزمایشی، و همچنین عناوین دیجیتالی پشتیبانی‌شده PS5 است که بازیکنان دارند». هنگامی که این ویژگی راه اندازی شد، استریم بازی های ابری برای عناوین پشتیبانی شده PS5 برای استفاده مستقیماً در کنسول PS5 شما در دسترس خواهد بود. این بدان معناست که به عنوان یک عضو Premium، پرش به بازی های مورد علاقه خود آسان تر خواهد بود بدون اینکه ابتدا آنها را در کنسول PS5 خود دانلود کنید. “

سونی امروز اعلام کرد که آزمایش استریم ابری را برای “بازی های PS5 پشتیبانی شده” آغاز کرده است.

این اعلامیه در زمان جالبی منتشر می شود. پلی استیشن قبلاً از طریق PlayStation Now به بازی های ابری پرداخته بود (قبل از ادغام با PS Plus برای ارائه نسخه فعلی پلی استیشن پلاس)، اما این شرکت اخیراً یک دستگاه دستی جدید به نام Project Q را معرفی کرد که قادر است بازی های نصب شده بر روی PS5 و پخش جریانی از طریق اتصال Wi-Fi.

علاوه بر این، سونی یکی از مخالفان سرسخت مایکروسافت است، یک بازیکن بزرگ در فضای بازی های ابری که در حال حاضر تلاش می کند اکتیویژن بلیزارد را خریداری کند. در اوایل این ماه، کنیچیرو یوشیدا، مدیر اجرایی سونی هشدار داد که بازی ابری هنوز از نظر فنی “بسیار مشکل” است. نقل قول یوشیدا پس از آن مطرح شد که اداره بازار رقابت بریتانیا (CMA) اعلام کرد که خرید مایکروسافت را به دلیل نگرانی در مورد پتانسیل مایکروسافت برای ساخت بازی‌هایی در مجموعه اکتیویژن بلیزارد، مانند Call of Duty، به صورت انحصاری برای Xbox Cloud Gaming مسدود می‌کند. در حالی که مایکروسافت در حال اعتراض به تصمیم CMA است، این شرکت همچنین با مخالفت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) مواجه است که با موفقیت از یک قاضی فدرال ایالات متحده درخواست کرد تا معامله را به طور موقت مسدود کند.

بخوانید:   10 دقیقه Sonic Superstars را تماشا کنید و ببینید دقیقا چقدر وفادار است

که در یک پست جدید وبلاگ پلی استیشننیککس مگوایر، معاون خدمات جهانی، فروش جهانی و عملیات تجاری در SIE، گفت که هدف نهایی پلی استیشن این است که این “مزایای اضافی” را برای کسانی که مشترک ردیف Premium پلی استیشن پلاس هستند، کند.