سگا قصد دارد توسعه دهنده Angry Birds Rovio را به قیمت 776 میلیون دلار خریداری کند.

Rovio به بخشی از Sega Europe – بازوی شرکت مستقر در بریتانیا که شامل استودیوهایی مانند Creative Assembly، Relic Entertainment و Two Point Studios می‌شود – پس از تکمیل خرید تبدیل خواهد شد.

هاروکی ساتومی، رئیس و مدیر عامل گروه سگا سامی، گفت: «در میان بازار بازی‌های جهانی که به سرعت در حال رشد است، بازار بازی‌های موبایلی پتانسیل بالایی دارد و هدف بلندمدت سگا تسریع گسترش خود در این زمینه بوده است.

در اوایل سال جاری، Rovio پس از حذف بازی پولی Angry Birds اصلی در اندروید و تغییر نام آن در iOS به دلیل تأثیر آن بر “گستره بازی های گسترده تر” استودیو، بحث و جدل هایی را ایجاد کرد.

سگا رسما تایید کرده است که قصد دارد Rovio Entertainment را خریداری کند، قراردادی که باعث می شود شرکت بازی های ویدیویی 776 میلیون دلار برای توسعه دهنده Angry Birds بپردازد. در بیانیه مطبوعاتی رسمی، شرکت مادر سگا، Sega Sammy Holdings توضیح داد که یک پیشنهاد مناقصه برای خرید “کل سهام و گزینه های موجود Rovio” ارائه خواهد کرد و انتظار دارد که این معامله تا سه ماهه دوم سال مالی 2024 تکمیل شود.

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/sega-confirms-plans-to-acquire-angry-birds-developer-rovio-for-776-million/1100-6513289/?ftag=CAD-01-10abi2f

این در حدود سپتامبر خواهد بود، و این معامله به عنوان یک “تصرف دوستانه” توصیف می شود که از حمایت کامل هیئت مدیره Rovio برخوردار است. سگا می‌گوید که خرید Rovio به آن اجازه می‌دهد تا سبد بازی‌های موبایلی خود را تقویت کند و در عین حال، می‌تواند از تخصص خود در کنسول بازی ویدیویی برای کمک به Rovio برای گسترش فراتر از دستگاه‌های تلفن همراه استفاده کند. Rovio قصد دارد پلتفرم خود را خارج از بازی های موبایلی گسترش دهد و سگا فعالانه به دنبال پشتیبانی از این فرآیند از طریق قابلیت های خود خواهد بود. سگا توضیح داد.

بخوانید:   وعده ۳۰ میلیارد دلاری ژاپن برای کمک به آفریقا

اگرچه خرید Rovio توسط سگا ارزان نیست، اما در مقایسه با برخی دیگر از معاملات بزرگی که در چند سال گذشته برای استودیوها انجام شده است، از جمله خرید 3.6 میلیارد دلاری سونی توسعه‌دهنده Destiny 2، Bungie، 4.9 میلیارد دلاری صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، کم رنگ است. خرید Scopely و خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، کم کم به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود.