فارکس چیست؟ روش های معاملاتی و چگونگی مدیریت ریسک فارکس-بروکر آمارکتس

فارکس چیست؟ روش های معاملاتی و چگونگی مدیریت ریسک فارکس-بروکر آمارکتس

این حساب‌ها ممکن است از نظر حداقل موجودی، میزان اهرم، ابزارهای کمکی و غیره با هم تفاوت داشته باشند. اگر اخبار اقتصادی را دنبال کنید حتما دیده‌اید که هر روز قیمت انواع ارزها، مانند دلار یا یورو و دیگر پول‌های رایج را اعلام می‌کنند. فارکس یکی از بزرگ‌ترین بازار‌ها از نظر میزان حجم معاملات در جهان است. به این ترتیب می توانید با هر نوع استراتژی و مدیریت سرمایه در آن حساب جدید ایجاد نمائید.

  • آن‌ها موفق شدند و در آن زمان گنجینه‌های طلای زیادی به دست آوردند، به همین علت مردم به سرمایه گذاری علاقه شدند.
  • اما وقوع جنگ، بحران های مالی و قحطی های صورت گرفته، سبب شد که کشورهای مختلف تمایل به تعیین ارزش از سیستم عرضه و تقاضای معمول کنند.
  • جفت ارز یورو دلار پرحجم ترین جفت ارز معاملاتی در بازار فارکس است که بیش از 23 درصد حجم روزانه تمامی بازار برای این جفت ارز هست، در حقیقت گردش مالی بیش از 1 تریلیون دلار.
  • هدف شما و همچنین شخص فروشنده یورو از این معامله، کسب سود از نوسانات قیمت است.
  • فرض کنید یک پوزیشن لانگ باز کرده اید که به اندازه ۱۰ دلار در سود است زمانی که این پوزیشن را ببندید بالانس حساب شما به ۱۱۰ دلار تغییر می کند.

اما بهتر است بدانید که حداقل سرمایهبرای ورود به این بازار باید بیش از 100 دلارباشد تا معاملات انجام شده، سودآوری قابل توجهی داشته باشند. به همین جهت نیز اکثر بروکرهای فارکس، میزان حداقل سپرده را معادل 100 دلار تعیین کرده‌اند. بازار فارکس یا بازار معاملات ارزهای خارجی را می‌توان به‌عنوان شبکه‌ای از خریداران و فروشندگان توضیح داد که ارزهای مختلف را با قیمت توافقی بین یکدیگر خرید و فروش می‌کنند. این مارکت بستری است که در آن افراد، شرکت‌ها و بانک‌های مرکزی می‌توانند یک ارز را به ارز دیگری تبدیل کنند. در ادامه‌ی مطلب، شرح مفصل‌تری در پاسخ به سوال «بازار فارکس چیست» برای افراد مبتدی ارائه کرده ایم.

فارکس به چه معناست؟

با تحقیقات گسترده ای که در جهان و در زمینه های مالی انجام شده است میتوان به طور کلی این چنین گفت که با توجه نوسانات اخیر بازارهای مالی و کارشناسی های بی طرفانه، لیست زیر قابلیت اعتماد آموزش معامله در آمارکتس فراوانی را دارد. بازارهای آتی، با افت قیمت کالاها و ارزهای مورد معامله، سود بیشتری را نصیب معامله گران می کنند و قابلیت تسویه زودتر از موعد را فراهم می کند. و مهمترین ویژگی قراردادهای آتی، شناوربودن زمان تسویه بدهی است که قابلیت مانور بسیاری را برای تجار فراهم میکند. خرید و فروش کالاها بین کشورهای مختلف، مبادله خدمات، مسافرت های تجاری و اقتصادی و تفریحی و تماما این موضوعات محل ورود بازارهای مالی مانند فارکس برای تبدیل ارزهای مختلف است. تمام بازارهای سهام جهان حتی به کل گردش مالی فارکس هم نزدیک نمی‌شوند. و بر خلاف بازار سهام و کالا، فارکس یک بازار غیرمتمرکز است و جفت ارز در سراسر جهان معامله می‌شود.

پربیننده‌ترین اخبار بازار

این هزینه (اسپرد) معمولا کمتر از 0.1 درصد شرایط عادی بازار است. در معاملات بزرگ تر این هزینه گاهی به 0.07 درصد نیز می رسد. آن ها در قبال خدمتی که انجام می دهند، کارمزد خود را از طریق اسپرد که تفاوت میان قیمت خرید و فروش است، می گیرند. از همین رو مفهوم اسپرد در فارکس تعریف بسیار ساده ای دارد و آن این است که اختلاف قیمت بین خرید و فروش را اسپرد می گویند. طبیعتا هر چه میزان اسپرد بیشتر باشد، به معنای پرداخت کمیسیون بیشتر به بروکر می باشد. در ادامه مبحث معرفی بازار فارکس بهتر است با اصطلاحات فارکسآشنا شوید.

درصورتی که تجربه زیادی از بازار فارکس ندارید و به صورت مبتدی در این بازار مشغول به فعالیت هستید، سعی کنید برای ورود به معاملات خرید یا فروش منتظر سقف و کف قیمتی باشید. اگر انتظار داشته باشید که قیمت یورو در برابر قیمت دلار آمریکا افزایش پیدا می کند، در آن صورت می توانید جفت ارز EUR/USD را بخرید. بنابراین قاعدتاً شما جفت ارز EUR/USD را در قیمتی پایین تر می خرید و سپس آن را در قیمتی بالاتری می فروشید و در نتیجه سود می کنید. اگر انتظار دارید که قیمت یورو در برابر دلار کاهش پیدا کند، در آن صورت می توانید این جفت ارز را بفروشید یعنی اینکه یورو را می فروشید و همزمان دلار آمریکا را می خرید. شاید برایتان سال شود که کامودیتی به چه معناست؟ به یک ماده خام یا محصول کشاورزی اولیه قابل خریدوفروش است، مانند فلزات، مواد معدنی یا غلات کامودیتی گفته می‌شود.