فصل 3 دره شاد، بدجنس ترین مادربزرگ تلویزیون بریتانیا را زنده می کند

کاوود آفرینش نویسنده سالی وین رایت و همکار مکرر او، بازیگر سارا لنکاوی است. دره شادی اولین بار در سال 2014 پخش شد، فصل دوم آن در سال 2016 بود و سپس به مدت هفت سال ناپدید شد در حالی که وین رایت سرگرمی های تاریخی عجیب خود را توسعه داد. جنتلمن جک و درام خانوادگی خود را به پایان رساند آخرین تانگو در هالیفاکس. (مثل تقریباً تمام کارهای وین رایت، این نمایش ها هر دو در زادگاه او یورکشایر نیز جریان داشتند.) انتظار طولانی برای فصل سوم طاقت فرسا بود. در بریتانیا، دره شادی ضروری است، تماشای قرار ملاقات: زمانی که قسمت پایانی سریال در اوایل سال جاری در بریتانیا پخش شد، 11 میلیون نفر آن را تماشا کردند – یک اتفاق بزرگ در کشوری با جمعیت 67 میلیون نفر.

این فصل برای جوگولار دراماتیک پیش می‌رود، و اگر داستان‌های فرعی خود را به‌طور رضایت‌بخشی مانند دو فصل قبلی به هم پیوند ندهد، با ابعاد شکسپیر خط داستانی که کاوود، خانواده‌اش و رویس را برای آخرین بار کنار هم می‌آورد، متعادل می‌شود. وین رایت در مورد هزینه نفرت کاترین و حتی برای نیاز نابجای شرورش برای ارتباط متاسف است. اما به همان سختی دره شادی این است که در چشم انداز خود نه تیره و نه دلگیر است. برخی از اشکال شر فقط باید کنار گذاشته شوند. و گاهی اوقات یک مادربزرگ سخت در یک جلیقه با دید بالا کسی است که شما باید این کار را انجام دهید.

منبع: https://www.polygon.com/23737410/happy-valley-season-3-sarah-lancashire-catherine-cawood

گروهبان کاوود از گذشت زمان در امان نمانده است. هفت سال بعد در سریال نیز می‌گذرد، یعنی کاوود به بازنشستگی نزدیک است و نوه‌اش رایان (ریس کونا) از یک جوجه تیغی به یک جوان 16 ساله بدخلق تبدیل شده است. رایان مخفیانه با پدرش، تامی لی رویس (جیمز نورتون)، یک جنایتکار پیچ خورده که کاوود با اشتیاق از او متنفر است، در تماس بوده و او را به خاطر مرگ دخترش، مادر رایان، مقصر می داند. در فصل 1، او رویس را به خاطر نقشش در یک توطئه آدم ربایی و قتل کثیف دستگیر کرد، اما نه قبل از اینکه نزدیک بود او را در یک درگیری تن به تن وحشیانه بکشد. در فصل 2، او یک زن گیج‌شده (شرلی هندرسون) را از پشت میله‌های زندان تحت تعقیب رایان قرار داد. او هنوز در حال گذراندن حبس ابد است و هنوز هم به پسرش و هم مادربزرگ پسرش وسواس تاریکی دارد.

بخوانید:   Final Fantasy XVI دارای یک انیمه Neon Genesis Evangelion Nod است
لذت خاصی از تماشای کاراکتری که به طرز تهاجمی کارش را انجام می دهد وجود دارد. این کمک می کند اگر آنها زبان تیز، فیوز کوتاه داشته باشند و با خوشحالی احمق ها را رنج ندهند. اوه، انتشار جانشین تماشای آنها در حال انجام این کار – در حال دویدن در اطراف رئیسان فریبکار و شرورهای شلخته در حین انجام این کار. آنها مانند یک چاقو هستند که عوارض زندگی را از بین می برند.

واین رایت به همه گیری داروهای تجویزی نگاه می کند، همان طور که فصل دوم با قاچاق زنان اروپای شرقی به بردگی جنسی مقابله کرد. اما اگرچه وین رایت اغلب چیزی برای گفتن دارد، دره شادی هرگز واقعاً مانند یک نمایش مسئله احساس نمی شود. آن را بیش از حد بر داستان، شخصیت، و جامعه برای آن متمرکز شده است. و در حالی که او می تواند هیولاهایی مانند رویس را بنویسد، وین رایت به همان اندازه (اگر نه بیشتر) به نوع پیش پا افتاده تری از شیطان علاقه مند است: مردان خانواده ضعیف و خودخواه که خود را از طریق آمیزه ای از بی کفایتی و توهین به وحشتناک ترین اعمال تغییر می دهند. علیه زنان فصل 1 استیو پمبرتون را به عنوان یک کارمند مستعفی داشت که ربودن دختر رئیسش را سازماندهی می کرد. در فصل 2 کوین دویل به عنوان یک کارآگاه پلیس فحشا تلاش می کرد تا ردهای او را بپوشاند. فصل 3 آمیت شاه را به عنوان داروساز دارد که اعتیاد یک زن جوان را تغذیه می کند.

با شروع فصل، کاوود برای کشف جسدی در یک معدن فراخوانده می شود که معلوم می شود با رویس ارتباط دارد و ممکن است فرصتی برای او ایجاد کند تا مجازاتش را کاهش دهد. همچنین گره‌های درهم تنیده فصل را از توطئه‌های ثانویه، شامل یک باند خشن از فروشندگان داروهای نسخه‌ای، یک مربی فوتبال زورگیر در مدرسه رایان، همسر گنده مربی که به مواد مخدر معتاد است، و داروسازی که او را تامین می‌کند، درگیر می‌کند.

جیمز نورتون در نقش تامی لی رویس در دره شادی: مردی با ریش پست با بخیه در پیشانی خود در سلول زندان

جیمز نورتون در نقش تامی لی رویس در دره شادی.
عکس: Matt Squire/BBC, AMC

اما نکته مهم این است که کاوود تقریباً همیشه درست می گوید. او گاهی اوقات از خشمش چشمک می زند، به خصوص وقتی که هدفش کسانی است که دوستشان دارد، و عزم او به یکدلی کور تبدیل می شود. فصل 3 او را جسورانه با نزدیک‌ترین‌هایش – نوه‌اش رایان و خواهر الکلی در حال بهبودی‌اش، کلر (سیوبهان فینران) – درگیر می‌کند، زمانی که او ارتباط رایان با رویس را کشف می‌کند که از نظر او خیانت است. تا این مرحله، نمایش به قهرمان بسیار توانا و اخلاقی خود نزدیک شده بود، اما اکنون وین رایت و لنکاوی جرأت می‌کنند او را به اندازه‌ای آزاد کنند تا نشان دهند نیروهایی که جنگ صلیبی او را تقویت می‌کنند چقدر مخرب هستند.

این بخشی از جذابیت گروهبان است. کاترین کاوود، یک پلیس زن میانسال بی معنی در پلیس یورکشایر و ستاره درام پلیسی درخشان بریتانیا دره شادی، فصل سوم و آخر آن هم اکنون از شبکه های AMC Plus، BBC America و Acorn TV در حال پخش است. کاوود یک کارآگاه داغ نیست، او فقط یک مس سختکوش است: یک کهنه سرباز خیابانی که هر اینچ، هر چهره و هر داستان هق هق را در ضرب و شتم خود در تپه های تاریک و زیبای یورکشایر غربی در شمال انگلستان می داند. بخش دیگر جذابیت او این است که او مادرسالار سرسخت خانواده ای است که در اثر تراژدی شکسته شده است و سعی می کند آن را با نیروی اراده محض نگه دارد، اما همیشه نمی تواند مدیریت کند. در نهایت، برخی از عوارض زندگی را نمی توان از بین برد.

اگر این روی کاغذ به نظر تاریخی و صابونی به نظر می رسد، به نوعی اینطور است – واین رایت حرفه خود را در سریال طولانی مدت بریتانیا آموخته است. خیابان تاج گذاری در دهه 1990، و استعداد خود را برای طرح‌ریزی‌های ضربه‌گیر، پر شور و پرشور در آثار پرستیژتر خود حفظ کرده است. اما با این داستان‌ها با انسان‌گرایی عمیق و طنز غم‌انگیز، نمکی و زمینی برخورد می‌شود، در میان شخصیت‌هایی که چنان گرم و واقع‌گرایانه کشیده شده‌اند که احساس می‌کنید آنها را می‌شناسید. دره شادی طعمی تند و تقریباً غربی می دهد – مانند نوعی سینک آشپزخانه تعدیل شده، اگر مارشال کابوی باحال یک مادربزرگ خسته و دائماً متقابل بود که فقط از چرندیات همه خسته شده بود.

کاترین کاوود فرشته انتقام جوی کاملی است که این افراد ترسو و خودفریب را از بین می برد. او تلخ و شکننده است، اما در عین حال عاقل و دلسوز است. او یکی از خلاقیت‌های بزرگ لنکاوی است، یکی از غول‌پیکرهای بازیگری تلویزیونی که نقش یک میزکار برنجی را بازی کرد. خیابان تاج گذاری برای 532 قسمت قبل از رشد، در میانسالی باشکوه، به یکی از مغناطیسی ترین بازیگران پیشرو در پرده های بریتانیا تبدیل شود. به عنوان کاوود، او از حضور فیزیکی قدرتمند، نگاه نافذ و چاه های عمیق ترحم و خشم خود نهایت استفاده را می برد. او نیرویی است که باید با آن حساب کرد.