فیل اسپنسر از مایکروسافت به صراحت اعتراف می کند که این شرکت در جنگ کنسول ها به رقبا شکست خورده است

فیل اسپنسر مایکروسافت زمانی که در مورد عملکرد ایکس باکس صحبت می کند، کمی متزلزل به نظر می رسد.

اسپنسر در صحبت با Kinda Funny Games گفت که اگرچه این شرکت در کار “کنسول کردن سونی یا کنسولگری خارج از کنسول نینتندو” نیست، اما واقعاً راه حل یا پیروزی برای این شرکت وجود ندارد.


به همین دلیل، مایکروسافت در جایگاه سوم قرار گرفت و تصمیم گرفت به جای جنگیدن با کنسول، به جای آن بر روی سرویس های ابری و اشتراکی مانند Game Pass با کنسول های نسل جدید خود تمرکز کند.

حقیقت ماجرا این است که وقتی شما در جایگاه سوم بازار کنسول هستید و دو بازیکن برتر به همان اندازه قوی هستند و در برخی موارد تمرکز بسیار گسسته ای بر انجام معاملات و سایر مواردی دارند که باعث می شود ایکس باکس باشید. اسپنسر گفت: برای ما به عنوان یک تیم سخت است – این به عهده ماست نه هیچ کس دیگری.

در حالی که مایکروسافت بر ایجاد تجربه‌های بازی عالی برای کاربران ایکس‌باکس تمرکز دارد، اسپنسر گفت که این شرکت آگاه است که با استراتژی‌های کنسول‌های معمولی نمی‌تواند در برابر نینتندو یا سونی پیروز شود.

او گفت: “من آن را در آنجا می بینم. من اظهار نظر می کنم که اگر فقط بازی های عالی بسازید، همه چیز تغییر می کند.” این درست نیست که اگر بازی‌های فوق‌العاده بسازیم، ناگهان شاهد تغییر سهم کنسول به روشی چشمگیر خواهید بود. ما بدترین نسل را در نسل Xbox One از دست دادیم، جایی که همه کتابخانه دیجیتالی خود را ساخته بودند. بازی ها.

بخوانید:   دستگاه پخش دستی Playstation واقعی و هنوز احمقانه است - WGB، صفحه اصلی نظرات عالی

این ایده که اگر ما فقط روی بازی‌های عالی روی کنسول خود تمرکز بیشتری داشته باشیم، به نوعی می‌خواهیم در مسابقه کنسول‌ها پیروز شویم، فکر می‌کنم با واقعیت اکثر مردم ارتباطی ندارد.»

در حالی که این کنسول هسته اصلی بخش ایکس باکس این شرکت است، اسپنسر گفت که گاهی اوقات رقبای آن کار را بر روی کل تیم کنسول سخت می کنند.

“ما در کسب و کار این نیستیم که سونی یا نینتندو را از کنسول خارج کنیم. واقعاً راه حل یا برد خوبی برای ما وجود ندارد.

“اما من می دانم که برخی از مردم می خواهند ما را به عنوان نسخه سبز بهتری از کاری که بچه های آبی انجام می دهند نگه دارند، و من فقط می خواهم بگویم که ماندن در کنار دیگران برای ایکس باکس بردی ندارد. ما باید برویم و کارهای خودمان را با Game Pass، با کارهایی که با Xcloud انجام می‌دهیم و نحوه ساخت بازی‌هایمان انجام دهیم.”

همه آنچه گفته شد، به نظر می رسد اسپنسر در مورد دستگاه هایی که مصرف کنندگان می توانند از آنها برای اجرای بازی های خریداری شده در دستگاه های مختلف مانند کنسول ها، رایانه های شخصی و دستگاه های دستی مانند Steam Deck استفاده کنند، خوش بین به نظر می رسد. اگرچه این فوق‌العاده است، اما اسپنسر گفت که انتظار ندارد مایکروسافت از بازار کنسول صرف نظر کند و به طور کامل بر روی استیمینگ تمرکز کند.

این امر به ویژه صادق است زیرا 90٪ از کسانی که کنسول می خرند در اردوگاهی هستند که ترجیح می دهند، چه نینتندو، پلی استیشن یا ایکس باکس. به علاوه، خرید کنسولی که به آنها اجازه نمی دهد بازی های قدیمی را به نسل جدیدتر منتقل کنند، برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه نیست.

بخوانید:   Far Cry 6 و سه عنوان دیگر Ubisoft در بهار امسال راهی Steam می شوند

اسپنسر می‌گوید: «این اولین نسلی است که بازی‌های بزرگی که در آن انجام می‌دهند، بازی‌هایی هستند که وقتی به Fortnite، Roblox و Minecraft فکر می‌کنید، در آخرین نسل موجود بودند. «تداوم نسل به نسل بسیار قوی است.

“من کارشناسان زیادی را در آنجا می بینم که می خواهند به زمانی برگردند که همه ما کارتریج و دیسک داشتیم، و هر نسل جدید یک لوح کامل بود و شما می توانستید کل سهم کنسول را تغییر دهید.

این دنیایی نیست که ما امروز در آن هستیم. هیچ دنیایی وجود ندارد که استارفیلد 11 از 10 باشد و مردم PS5 خود را بفروشند. این اتفاق نخواهد افتاد.”

منبع: https://www.vg247.com/microsofts-phil-spencer-candidly-admits-the-company-lost-the-console-wars-to-competitors