قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی، عملکرد به رایانه‌های شخصی NVIDIA RTX می‌آیند

«دوران مولد هوش مصنوعی در راه است و نیازمند پردازش بسیار زیاد و سخت افزار و نرم افزار کاملاً بهینه شده است. با پلتفرم NVIDIA AI، از جمله NVIDIA Omniverse، که اکنون روی بسیاری از محصولات ما از قبل نصب شده است، ما هیجان زده هستیم که انقلاب هوش مصنوعی همچنان در لپ‌تاپ‌های ASUS و ROG شکل می‌گیرد. – گالیپ فو، مدیر بازاریابی جهانی مصرف کننده در ایسوس

هوش مصنوعی مولد دگرگون کننده و کاتالیزوری برای نوآوری های آینده در سراسر صنایع است. HP و NVIDIA با هم، توسعه‌دهندگان را با عملکرد، تحرک و قابلیت اطمینان باورنکردنی مورد نیاز برای اجرای مدل‌های هوش مصنوعی شتاب‌دهنده امروزی مجهز می‌کنند و در عین حال عصر جدیدی از هوش مصنوعی مولد را تقویت می‌کنند. – جیم ناتینگهام، معاون ارشد و مدیر کل Z by HP

پاوان داولوری، معاون شرکت سیلیکون ویندوز و یکپارچه سازی سیستم در مایکروسافت، گفت: «هوش مصنوعی بزرگترین محرک نوآوری برای مشتریان ویندوز در سال های آینده خواهد بود. با همکاری NVIDIA در بهینه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار، ما توسعه‌دهندگان را به تجربه‌ای دگرگون‌کننده، با کارایی بالا و آسان برای استقرار مجهز می‌کنیم.»

سپس توسعه دهندگان می توانند به طور یکپارچه به ابر حرکت کنند تا روی همان پشته هوش مصنوعی NVIDIA، که از هر ارائه دهنده خدمات ابری بزرگ در دسترس است، آموزش ببینند. در مرحله بعد، توسعه دهندگان می توانند مدل های آموزش دیده را برای استنتاج سریع با ابزارهایی مانند بهینه سازی کنند Microsoft Olive جدید. و در نهایت، آن‌ها می‌توانند برنامه‌ها و ویژگی‌های مجهز به هوش مصنوعی را در پایگاه نصب بیش از 100 میلیون رایانه شخصی RTX و ایستگاه‌های کاری که برای هوش مصنوعی بهینه‌سازی شده‌اند، مستقر کنند.

برای ایجاد برنامه‌های هوش مصنوعی جدید، توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند به یک پشته توسعه کامل هوش مصنوعی با شتاب RTX که در ویندوز 11 اجرا می‌شود، دسترسی داشته باشند، که توسعه، آموزش و استقرار مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی را آسان‌تر می‌کند. این با توسعه و تنظیم دقیق مدل‌ها با چارچوب‌های یادگیری عمیق بهینه‌شده در دسترس از طریق Windows Subsystem برای لینوکس شروع می‌شود.

بخوانید:   *همه* هارد دیسک های خود را با این SSD عظیم 8 ترابایتی Samsung 870 Qvo جایگزین کنید

همانطور که استنباط بیشتر هوش مصنوعی در دستگاه های محلی اتفاق می افتد، رایانه های شخصی برای پشتیبانی از این وظایف پیچیده به سخت افزار قدرتمند و در عین حال کارآمد نیاز خواهند داشت. برای رفع این نیاز، پردازنده‌های گرافیکی RTX استنباط کم مصرف Max-Q را برای بارهای کاری هوش مصنوعی اضافه می‌کنند. پردازنده گرافیکی با کسری از قدرت برای کارهای استنتاجی سبک تر عمل می کند، در حالی که برای بارهای سنگین هوش مصنوعی مولد به سطوح بی نظیری از عملکرد ارتقا می یابد.

به زودی، لپ‌تاپ‌ها و ایستگاه‌های کاری موبایل با پردازنده‌های گرافیکی RTX بهترین‌ها را از هر دو دنیا دریافت خواهند کرد. بارهای کاری مبتنی بر استنتاج هوش مصنوعی برای عملکرد Tensor Core بهینه می‌شوند، در حالی که مصرف انرژی GPU را تا حد امکان پایین نگه می‌دارند، عمر باتری را افزایش می‌دهند و سیستم خنک و بی‌صدا را حفظ می‌کنند. سپس GPU می تواند به صورت پویا برای حداکثر عملکرد هوش مصنوعی در زمانی که حجم کاری آن را ایجاب می کند، افزایش یابد.

«کار اخیر ما با NVIDIA روی Project Helix بر تسهیل ساخت و استقرار هوش مصنوعی قابل اعتماد تولیدی در محل برای شرکت‌ها متمرکز است. گام دیگر در این لحظه تاریخی، آوردن هوش مصنوعی مولد به رایانه های شخصی است. به توسعه دهندگان برنامه فکر کنید که به دنبال الگوریتم های شبکه عصبی کامل هستند در حالی که داده های آموزشی و IP را تحت کنترل محلی نگه می دارند. این همان کاری است که ایستگاه‌های کاری دقیق و مقیاس‌پذیر ما با پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX برای انجام آن طراحی شده‌اند. و به عنوان رهبر جهانی در ایستگاه‌های کاری، Dell به طور منحصربه‌فردی به کاربران کمک می‌کند تا به طور ایمن برنامه‌های هوش مصنوعی را از لبه تا مرکز داده تسریع کنند. — اد وارد، رئیس گروه محصول مشتری در Dell Technologies

بهینه‌سازی‌های منظم درایور، عملکرد اوج را تضمین می‌کند. جدیدترین درایور NVIDIA، همراه با مدل‌های بهینه‌سازی شده Olive و به‌روزرسانی‌های DirectML، سرعت‌های قابل‌توجهی را برای توسعه‌دهندگان در ویندوز 11 ارائه می‌کند. برای مثال، عملکرد Stable Diffusion در مقایسه با زمان‌های تداخل قبلی برای توسعه‌دهندگانی که از مزایای آن استفاده می‌کنند، 2 برابر بهبود یافته است. DirectML مسیرهای بهینه شده

بخوانید:   نگاه به شرق ایران یک راهبرد برد-برد است / الگوبرداری همپیمانان آمریکا از ایران

وقتی برای پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX و NVIDIA RTX که حداکثر ۱۴۰۰ TFLOPS را برای استنتاج هوش مصنوعی ارائه می‌کنند، بهینه‌سازی شوند، مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی می‌توانند تا ۵ برابر سریع‌تر از دستگاه‌های رقیب کار کنند. این به لطف Tensor Cores – سخت‌افزار اختصاصی در پردازنده‌های گرافیکی RTX که برای سرعت بخشیدن به محاسبات هوش مصنوعی ساخته شده‌اند – و بهبودهای نرم‌افزاری معمولی است. بهبودهایی که هفته گذشته در کنفرانس مایکروسافت بیلد معرفی شدند، عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی مولد، مانند Stable Diffusion را که از بهینه‌سازی‌های DirectML جدید بهره می‌برند، دو برابر کرد.

و با جدیدترین نسل لپ‌تاپ‌های RTX و ایستگاه‌های کاری سیار که بر اساس معماری NVIDIA Ada Lovelace ساخته شده‌اند، کاربران می‌توانند هوش مصنوعی مولد را در هر جایی ببرند. پلت‌فرم موبایل نسل بعدی ما سطوح جدیدی از عملکرد و قابلیت حمل را به ارمغان می‌آورد – در فاکتورهای شکلی به کوچکی 14 اینچ و سبک وزن حدود سه پوند. سازندگانی مانند Dell، HP، Lenovo و ASUS با پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی RTX و Tensor Cores، عصر هوش مصنوعی مولد را به جلو پیش می‌برند.

از سرورها گرفته تا ابر تا دستگاه‌ها، هوش مصنوعی مولد در حال اجرا بر روی پردازنده‌های گرافیکی RTX در همه جا وجود دارد. محاسبات هوش مصنوعی تسریع شده NVIDIA یک تلاش کم تاخیر و تمام پشته است. ما سال‌هاست که تمام بخش‌های معماری سخت‌افزار و نرم‌افزار خود را برای هوش مصنوعی بهینه‌سازی کرده‌ایم، از جمله هسته‌های Tensor نسل چهارم – سخت‌افزار اختصاصی هوش مصنوعی در پردازنده‌های گرافیکی RTX.

هوش مصنوعی مولد به سرعت در حال آغاز دوره جدیدی از محاسبات برای بهره وری، تولید محتوا، بازی و موارد دیگر است. مدل‌ها و برنامه‌های مولد هوش مصنوعی – مانند NVIDIA NeMo و DLSS 3 Frame Generation، Meta LLaMa، ChatGPT، Adobe Firefly و Stable Diffusion – از شبکه‌های عصبی برای شناسایی الگوها و ساختارها در داده‌های موجود برای تولید محتوای جدید و اصلی استفاده می‌کنند.

بخوانید:   بازی TouchArcade هفته: "Geo Gods"

توسعه دهندگان همچنین می توانند یاد بگیرند که چگونه برنامه های خود را به صورت سرتاسر بهینه کنند تا از مزایای شتاب GPU از طریق هوش مصنوعی NVIDIA برای سرعت بخشیدن به سایت توسعه دهنده برنامه ها.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/28/computex-generative-ai-rtx/

در دوران او سخنرانی اصلی در آغاز COMPUTEX 2023، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA جنسن هوانگ یک هوش مصنوعی مولد جدید را برای پشتیبانی از توسعه بازی معرفی کرد. NVIDIA Avatar Cloud Engine (ACE) برای بازی‌ها.

این سرویس ریخته گری مدل هوش مصنوعی سفارشی بازی ها را با آوردن هوش به شخصیت های غیرقابل بازی از طریق تعاملات زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی متحول می کند. توسعه دهندگان میان افزار، ابزار و بازی ها می توانند از ACE for Games برای ساخت و استقرار مدل های هوش مصنوعی گفتار، گفتگو و انیمیشن سفارشی شده در نرم افزار و بازی های خود استفاده کنند.

هوش مصنوعی مولد در RTX، Anywhere

از آنجایی که هوش مصنوعی در حال حاضر تا سال 2030 با نرخ رشد سالانه بیش از 37 درصد در صنایع به کار می‌رود، کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای به فناوری مناسب برای توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی از جمله هوش مصنوعی مولد نیاز خواهند داشت. لنوو به طور منحصربه‌فردی برای تقویت هوش مصنوعی مولد از دستگاه‌ها گرفته تا سرورها تا فضای ابری قرار دارد و برای سال‌ها محصولات و راه‌حل‌هایی را برای حجم کاری هوش مصنوعی توسعه داده است. رایانه های شخصی مجهز به پردازنده گرافیکی NVIDIA RTX ما، مانند دستگاه های Lenovo ThinkPad، ThinkStation، ThinkBook، Yoga، Legion و LOQ منتخب، موج تحول آفرین هوش مصنوعی را برای تجربه بهتر کاربر روزمره در صرفه جویی در زمان، ایجاد محتوا، انجام کار و بازی امکان پذیر می کنند. و بیشتر.” – داریل کرومر، معاون و مدیر ارشد فناوری رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های هوشمند Lenovo

تا به امروز، بیش از 400 برنامه و بازی با هوش مصنوعی RTX منتشر شده است که تعداد بیشتری نیز در راه است.