قرارداد 10 ساله Call of Duty بین ایکس باکس و پلی استیشن امضا شد

استراتژی پلی استیشن استفاده از Call of Duty برای متقاعد کردن رگولاتورها بود که ادغام رقابت را در بازار کنسول از بین می برد، زیرا مایکروسافت بازی ها را از پلی استیشن خودداری می کرد یا نسخه های پایین تر را در آنجا منتشر می کرد. اما این استراتژی هیچکدام موفقیت آمیز نبود. رگولاتورهای اتحادیه اروپا از تضمین های ارائه شده توسط مایکروسافت راضی بودند، در حالی که سازمان رقابت و بازار بریتانیا در نهایت پذیرفت که به نفع مایکروسافت است که Call of Duty را برای مخاطبان عظیم پلی استیشن در دسترس نگه دارد و مخالفت خود با این قرارداد را با نگرانی های مربوط به بازی های ابری تغییر داد. .

برد اسمیت رئیس مایکروسافت نیز نظر دادو گفت: «از روز اول این خرید، ما متعهد به رسیدگی به نگرانی‌های تنظیم‌کننده‌ها، توسعه‌دهندگان پلتفرم و بازی و مصرف‌کنندگان بوده‌ایم. حتی پس از عبور از خط پایان برای تأیید این معامله، ما بر روی اطمینان از اینکه Call of Duty در پلتفرم‌های بیشتر و برای مشتریان بیشتری نسبت به قبل در دسترس باقی بماند، تمرکز خواهیم کرد.»

فقط کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده در نهایت با استدلال سونی اجرا شد، اما زمانی که پرونده آن در دادگاه مورد آزمایش قرار گرفت، شکست خورد. شواهد ارائه شده در این پرونده شامل اعتراف ایمیلی از سوی رایان بود مبنی بر اینکه او هیچ نگرانی در مورد از دست دادن دسترسی پلی استیشن به Call of Duty «برای سال‌های آینده» ندارد.

این خبر روز یکشنبه توسط فیل اسپنسر، مدیر بازی مایکروسافت اعلام شد. ما خوشحالیم که اعلام کنیم که مایکروسافت و پلی استیشن توافق نامه ای الزام آور برای حفظ Call of Duty در پلی استیشن پس از خرید اکتیویژن بلیزارد امضا کرده اند. اسپنسر توییت کرد. ما مشتاقانه منتظر آینده ای هستیم که در آن بازیکنان در سراسر جهان انتخاب بیشتری برای انجام بازی های مورد علاقه خود داشته باشند.

بخوانید:   Breath Of The Wild اکنون طرح اولیه سری Zelda است

امضای قرارداد با مایکروسافت به این معنی است که سونی عملاً به مخالفت خود با خرید پایان داده است و اکنون انتظار دارد که آن را تکمیل کند – شاید به زودی در روز سه شنبه، 18 جولای، آخرین مهلتی که قرار است تا آن معامله بسته شود. در تئوری، دو تنظیم کننده با این خرید مخالف هستند. اما FTC نتوانسته دادگاه تجدیدنظر را متقاعد کند برای تمدید بلوک اضطراری معامله، در حالی که CMA وارد مذاکره با مایکروسافت برای یافتن مسیری رو به جلو در بریتانیا شده است، با مهلت تمدید شده تا 29 آگوست. این امکان وجود دارد که مایکروسافت و اکتیویژن اکنون مهلت معامله خود را تمدید کنند تا به این فرآیند زمان کامل بدهند.

منبع: https://www.polygon.com/23797265/microsoft-sony-xbox-playstation-call-of-duty-deal

امضای این قرارداد پایان یک بن بست طولانی است که طی آن مایکروسافت پیشنهادات عمومی و مکرر برای حفظ کال آف دیوتی در پلی استیشن ارائه کرد، در حالی که سونی این پیشنهادات را رد کرد و در عوض تلاش کرد از اهرم خود با تنظیم کننده ها برای خنثی کردن خرید 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision استفاده کند. کولاک کاملا “من جدید نمی خواهم ندای وظیفه معامله. من فقط می‌خواهم از ادغام شما جلوگیری کنم.» گزارش شده است که جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن، در روز جلسه‌ای با قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در ماه فوریه به مدیران اکتیویژن گفت.

سونی ظاهراً اجتناب ناپذیر بودن خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تشخیص داده است و با مایکروسافت قراردادی امضا کرده است تا Call of Duty را برای 10 سال آینده در پلی استیشن در دسترس نگه دارد.

بخوانید:   نقد و بررسی «Ninja Commando ACA NEOGEO» – شما معمولاً نمی بینید که نینجاها این کار را انجام دهند – TouchArcade

متعاقباً سخنگوی مایکروسافت برای The Verge تایید شد این قرارداد برای مدت 10 سال دوام خواهد داشت و فقط Call of Duty را پوشش می دهد – نه هیچ بازی دیگر اکتیویژن بلیزارد. این موضوع آن را با قراردادهایی که مایکروسافت قبلا با نینتندو، انویدیا و سایرین امضا کرده بود، برابری می کند.