مدیر عامل انویدیا، مدیران AI مولد اروپایی درباره کلیدهای موفقیت بحث می کنند

انویدیا به صنعت «نیمه هادی‌های بی‌سابقه» پیوست، جایی که سرمایه بسیار کمی برای کارخانه‌ای برای قیف کردن منابع به تیم‌های تحقیق و توسعه متشکل از 30 تا 50 مهندس به جای 500 مهندس مانند یک شرکت نیمه‌رسانای سنتی‌تر، مورد نیاز بود.

اما بلک شارک ادعا کرد که پوشش آن از این سیاره 100 درصد است در حالی که Google Earth 20 درصد است. پوتز گفت، در حالی که گوگل ممکن است چند ماه طول بکشد تا بخش هایی از نقشه خود را به روز کند، بلک شارک تنها به سه روز زمان نیاز دارد.

او گفت که پاسخ شامل نگرش صحیح، اعتماد به نفس، تمایل به یادگیری و عدم توقع کمال از روز اول است. هوانگ می‌گوید: «تاب‌آور بودن، زمانی که شکست می‌خورید تا جایی که در نهایت موفق می‌شوید – این زمانی است که یاد می‌گیرید.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/07/05/ai-ecosystem-reception-berlin/

هوانگ پاسخ داد: “این یک سوال سخت است.”

هوانگ از بنیانگذاران Blackshark.ai، Magic و DeepL به روی صحنه استقبال کرد. مدیریت سیاره ای، هوش عمومی مصنوعی یا AGI و ترجمه زبان برخی از راه هایی هستند که استارت آپ ها از هوش مصنوعی مولد استفاده می کنند.

  • Blackshark.ai با استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات فضایی توزیع شده، تصاویر دوبعدی را به دنیای سه بعدی غنی از داده تبدیل می کند.
  • Magic در حال ساختن یک مهندس نرم افزار AGI است که به تیم های کوچک امکان می دهد کد را به میزان قابل توجهی سریعتر و ارزان تر بنویسند.
  • هدف DeepL این است که با ابزار ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی به همه چیز کمک کند تا با دیگران ارتباط برقرار کند.
بخوانید:   چین: از دولت برزیل حمایت می کنیم/ داسیلو ثبات را برقرار خواهد کرد

و مهم است که از ابزارهای مناسب برای انجام کار برای حجم کاری مقرون به صرفه استفاده کنید. یک CPU ممکن است در هر نمونه ارزان‌تر از یک GPU باشد، اما اجرای حجم کاری روی یک GPU «10 برابر زمان کمتری» می‌برد.

اریک اشتاینبرگر، یکی از بنیانگذاران، مدیر عامل و رهبر هوش مصنوعی Magic توضیح داد که چگونه شرکت او در تلاش است تا یک مهندس نرم افزار AGI AI بسازد که گویی یک تیم از انسان ها کار کند.

با مراکز داده و فضای ابری، Putz در مورد بهترین رویکرد برای استارتاپ ها در مورد محاسبات مشاوره خواست.

اشتاین برگر در حالی که از هوانگ درباره فرآیند تصمیم‌گیری در پیشبرد NVIDIA پرسیده بود، خنده حضار را دریافت کرد. حق با شماست، یا همیشه یا تقریباً همیشه. چگونه آن تصمیمات را قبل از اینکه آشکار شود، می گیرید؟»

من با این نگرش وارد مسائل می شوم که چقدر می تواند سخت باشد؟ خب، معلوم شد که خیلی سخت است،” هوانگ پاسخ داد. “اما اگر شخص دیگری می تواند این کار را انجام دهد، چرا من نتوانم؟”

“چرا چنین نیروهای مهیبی را پذیرفتی؟” هوانگ از بنیانگذاران پرسید.

امروز، هوانگ توضیح داد، با نسل نرم‌افزار 2.0، استارت‌آپ‌ها نمی‌توانند تمام پول خود را صرف مهندسان کنند – آنها باید مقداری را برای نمونه‌سازی و اصلاح نرم‌افزار خود ذخیره کنند.

هوانگ گفت: “این دانشمندان حرفه خود را وقف پیشرفت علم آب و هوا کرده اند.” “با چشم انداز EVE، آنها معماران عصر جدید علم آب و هوا هستند.”

در اختیار گرفتن نیروهای قدرتمند

هوانگ گفت: «تعداد عظیمی از استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در آلمان وجود دارد، و من از دیدن آن خوشحالم». “شما در دوران محاسباتی کاملاً جدیدی هستید، و وقتی این اتفاق می افتد، همه در نقطه اول قرار می گیرند.”

بیش از 500 توسعه‌دهنده، محقق، کارآفرین و مدیر اجرایی از سرتاسر اروپا و مناطق دورتر در Spindler and Klatt، مکانی شیک، کنار رودخانه در برلین، جمع شدند.

هوانگ با لمس پیامی که روز دوشنبه در اجلاس برلین برای موتورهای مجازی سازی زمین (EVE) ارائه کرد، پذیرایی را آغاز کرد، یک همکاری بین المللی با تمرکز بر علم آب و هوا. او جزئیات NVIDIA را به اشتراک گذاشت ابتکار Earth-2 و اینکه چگونه محاسبات تسریع شده، شبیه‌سازی تقویت‌شده با هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال تعاملی، تحقیقات علم آب و هوا را هدایت می‌کنند.

او گفت که مکالمات ماه‌های پیش را به خاطر می‌آورد و می‌توان آن را مانند هر مهندس دیگری از طریق یک برنامه پیام داد. Magic به جای ایجاد جایگزینی برای راه حل های موجود، خود را در تلاش برای ساختن چیزی کاملاً متفاوت می بیند.

هوانگ قبل از اینکه با بنیان‌گذاران این سه استارت‌آپ به گفتگوی کنار آتش بنشیند، چند «مهمان ویژه» را به مخاطبان معرفی کرد – چهار تن از دانشمندان برجسته مدل‌سازی آب و هوا در جهان که او آنها را «قهرمانان گمنام» نجات سیاره نامید.

هر سه شرکت راه‌حل‌هایی را ارائه می‌کنند که می‌توان آن‌ها را در مقابل محصولات شرکت‌های معتبر تلقی کرد.

بخوانید:   پاکستان هرگونه فشار بر برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود را قویا رد ‌کرد

Kutylowski در مورد مهم ترین چالش هایی که NVIDIA و Huang در طول سفر 30 ساله این شرکت با آن مواجه شده اند، پرسید.

مایکل پوتز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل بلک شارک، به اشتراک گذاشت که محصول این استارت آپ مشابه چیزی است که ممکن است در Google Earth مشاهده کنید.

بیش از 500 مخاطب در گفتگوی کنار آتش شرکت کردند.
اشتاین برگر گفت: “ساختن آن سخت است، اما اگر بتوانیم آن را به درستی انجام دهیم، در یک زمین بازی یکنواخت هستیم، حتی در مقابل غول ها.”

هوانگ در مورد شهودی که از تصمیم گیری ناشی می شود صحبت کرد و گفت، در مورد او، از زندگی و تجربه صنعتی ناشی می شود. در مورد NVIDIA، او می‌گوید که این امر از داشتن ایده‌های زیادی برای «آشپزی» به طور همزمان ناشی می‌شود.

سه پیشرو اروپایی هوش مصنوعی مولد استارت‌آپ‌ها این هفته به جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA پیوستند تا درباره عصر جدید محاسبات صحبت کنند.

یاروسلاو کوتیلوفسکی، بنیانگذار و مدیرعامل DeepL گفت که کار شرکت او در ابتدا یک چالش فکری بود. “آیا آنها می توانند بهتر از گوگل کار کنند؟” تیم از خود پرسید. برای کوتیلوفسکی، این به نظر سرگرم کننده بود.

شهود، کارایی و انعطاف پذیری

او توضیح داد که با اختراع GPU، هدف این بود که هرگز CPU جایگزین نشود، بلکه هدف این بود که GPU بخشی از کامپیوتر بزرگ بعدی با اتخاذ رویکردی فول استک باشد.