مدیر عامل انویدیا به دانش‌آموزان NTU می‌گوید بدوید، نه راه بروید – اما برای تلو تلو خوردن آماده باشید.

او یادآور شد: ارزش بازار ما کمی بالاتر از یک میلیارد دلار بود. ما سال ها از عملکرد ضعیف رنج بردیم. سهامداران ما نسبت به CUDA بدبین بودند و ترجیح دادند که سودآوری را بهبود ببخشیم.

او گفت: «عقب نشینی استراتژیک ما نتیجه داد. با ترک بازار تلفن، ذهن خود را برای اختراع یک گوشی جدید باز کردیم.

او گفت: “برای سفر خود، برخی از آموخته های من را همراه داشته باشید.” اشتباهات را بپذیرید و کمک بخواهید؛ درد و رنج را تحمل کنید تا به رویاهای خود برسید. و فداکاری کنید تا خود را وقف یک زندگی هدفمند کنید.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/26/huang-ntu-commencement/

«یادت باشد، یا دنبال غذا می دوی. یا در حال فرار از تبدیل شدن به غذا هستید. و اغلب اوقات، نمی توانید بگویید کدام. در هر صورت، فرار کن.»

او به 10000 فارغ‌التحصیل دانشگاه برتر جزیره گفت، هر کاری را دنبال می‌کنید، با اشتیاق و باور انجام دهید – و آنقدر متواضع باشید تا درس‌های سختی را که در انتظار است بیاموزید.

دوم تصمیم در سال 2007 برای قرار دادن CUDA در تمام پردازنده‌های گرافیکی شرکت بود که به آنها امکان می‌داد علاوه بر مدیریت گرافیک‌های سه‌بعدی، داده‌ها را هم خرد کنند. این یک سرمایه‌گذاری گران‌مدت و طولانی‌مدت بود که انتقادات زیادی را برانگیخت، تا سال‌ها نتیجه نداد تا اینکه تراشه‌ها برای یادگیری ماشین استفاده شدند.

هوانگ به دانش‌آموزان گفت که بین دنیایی که او پس از فارغ‌التحصیلی چهار دهه پیش، در آستانه انقلاب رایانه‌های شخصی، وارد آن شد، و عصر شجاعانه هوش مصنوعی که امروز وارد آن شده‌اند، از نظر وعده‌های بی حد و حصر وجود دارد.

بخوانید:   Fortnite پیش از فیلم Spider-Verse مایلز مورالس را دریافت می کند

او گفت: «مقابله با اشتباه ما و با تواضع، درخواست کمک، NVIDIA را نجات داد.

هوانگ که در جوانی از تایوان نقل مکان کرد، پدر و مادرش را در بین تماشاگران شناخت و سه داستان از شکست های اولیه و عقب نشینی را به اشتراک گذاشت. او آنها را در کمک به شکل گیری شخصیت NVIDIA در طول سفر سه دهه ای آن از یک استارت آپ گرافیکی سه نفره به یک رهبر جهانی هوش مصنوعی به ارزش نزدیک به یک تریلیون دلار خواند.

بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، جنسن هوانگ، امروز از فارغ التحصیلان دانشگاه ملی تایوان خواست تا برای استفاده از فرصت های بی سابقه ای که هوش مصنوعی ارائه می دهد، سخت بدویند، اما از شکست های اجتناب ناپذیر در این راه استقبال کنند.

سومین تصمیم در سال 2010 برای شارژ به بازار امیدوار کننده تلفن همراه بود، زیرا قابلیت های غنی از گرافیک در دسترس بود. با این حال، بازار به سرعت کالایی شد و NVIDIA به همان سرعت عقب نشینی کرد و گرمای اولیه را گرفت، اما دری را برای سرمایه گذاری در بازارهای امیدوارکننده جدید – روباتیک و خودروهای خودران – باز کرد.

او گفت: “من … موفق بودم – تا زمانی که NVIDIA را راه اندازی کردم.” «در NVIDIA، شکست‌هایی را تجربه کردم – شکست‌های بزرگ. همه تحقیر کننده و شرم آور. خیلی ها تقریباً ما را محکوم کردند.»

“شما برای غذا می دوید یا از تبدیل شدن به غذا فرار می کنید. و اغلب اوقات، نمی توانید بگویید کدام. در هر صورت، فرار کن.»

اولین مورد شامل یک قرارداد کلیدی اولیه بود که شرکت برای کمک به سگا در ساخت یک کنسول بازی به دست آورد. تغییرات سریع در صنعت، NVIDIA را مجبور کرد تا قرارداد را با ورشکستگی نزدیک به مرگ کنار بگذارد، که رهبری سگا به جلوگیری از آن کمک کرد.

بخوانید:   به گفته لاریان، سخت ترین مشکل Baldur's Gate 3 یک DM بی رحمانه است که شما را به گریه می اندازد.

«هر چه هست، مثل ما دنبالش بدو. اجرا کن. راه نرو.» هوانگ در حالی که کت چرمی مشکی خود را با لباس فارغ التحصیلی مشکی تعویض کرده بود، گفت: نشان مدرسه با شکوفه آلو که یقه آبی، سفید و آبی سلطنتی را برجسته کرده بود.