مصاحبه بازی‌های موبایل دیجیتال Devolver – مارک هیکی در مورد پورت‌های ممتاز، خدمات اشتراک، اهمیت انحصاری‌ها و موارد دیگر

TA: پس از کار بر روی اپ استور و انتشار بازی‌ها در آنجا، چه آموخته‌هایی از داخل اپل برای ارتقای مجموعه Devolver Digital در تلفن همراه آورده‌اید؟

MH: باز هم، همه چیز به این بستگی دارد که چگونه می توانیم به موفقیت شرکای خود کمک کنیم. اگر وضعیت “یک امتیاز قیمت برای حاکمیت بر همه آنها” پیش بیاید و در زمینه کارکرد خوب بر روی یک دستگاه لمسی منطقی باشد، مطمئن باشید، چرا که نه؟ اگر قرار است از طریق قرارداد اشتراک نتایج بهتری را برای شرکای خود به ارمغان بیاوریم، مسیر روشن است. همانطور که ما در این آب‌ها حرکت می‌کنیم، کمک به موفقیت برای شرکای ما ستاره شمالی ما است و نحوه شناور ماندن ما. بنابراین ما همیشه سعی خواهیم کرد کشتی را در آن جهت هدایت کنیم. اینکه آیا شما تصمیم می گیرید از این اظهارات استنباط کنید که ما روی نوعی بازی با مضمون دریایی کار می کنیم به شما بستگی دارد.

MH: چند دلیل برای این وجود دارد. نکته ساده این است که برخی از بازی ها برای موبایل معنی ندارند. یا کنترل‌ها کار نمی‌کنند، نیازهای عملکرد بسیار زیاد است، جای نصب بسیار زیاد است، هر چه باشد. برخی از بازی ها فقط به دلایل عمل گرایانه مناسب نیستند. وقتی صحبت از قیمت گذاری می شود، مطمئناً خریداران بازی های موبایلی بیشتر از قیمت آگاه هستند، زیرا به ندرت می بینید که چیزی بیش از 10 دلار بفروشد. دلیلی برای آن وجود دارد. کسب و کار منطقی است که قبل از حمل و نقل در تلفن همراه، جایی که نیروهای بازار از شما می خواهند تخفیف بگیرید، ابتدا آن قیمت تمام شده را روی رایانه شخصی/کنسول دریافت کنید. و حتی در آن زمان هم کار سختی است. با تمام آنچه گفته شد، شما همچنان خواهید دید که برخی از عناوین رایانه شخصی/کنسول ما در صورت منطقی به تلفن همراه راه می یابند.

MH: اپل و گیم لافت، اگرچه شرکت‌های بسیار متفاوتی هستند، اما افراد بسیار باهوشی در آنجا مشغول به کار هستند که علاقه زیادی به بازی‌ها دارند و من شک ندارم که آنها در سال‌های آینده به کمک‌های ارزشمند خود به این صنعت ادامه خواهند داد. از طرف دیگر Devolver Digital، خوب، چه کسی می داند.

MH: جز اینکه اپل و نتفلیکس هر دو شرکای بسیار خوبی بوده اند و فرصت هایی را برای مشتریان خود ایجاد کرده اند تا از برخی از عناوینی که ما این شانس را داشته ایم لذت ببرند، جزئیات زیادی وجود ندارد. انتشار.

TA: در آن زمان چه چیزی باعث شد که بخواهید به Devolver Digital بپیوندید؟

MH: به دلایل مختلف بسیار چالش برانگیزتر شده است. مشکلات قابلیت کشف، افزایش هزینه‌های UA، بهبود حریم خصوصی (یک چیز خوب)، رقابت شدید و مقادیر سرسام‌آور انتخاب مصرف‌کننده در هر صفحه نمایش، همگی با هم ترکیب شده‌اند تا بازی‌های موبایل را به یک تجارت پیچیده تبدیل کنند. برای از بین بردن نویز، اغلب فقط داشتن یک بازی خوب دیگر کافی نیست. هیچ دستور العمل مطمئنی برای موفقیت وجود ندارد، اما یک بازی عالی زمانی که با ترکیبی از IP قانع کننده، سرویس زنده، بازی متقابل پلت فرم (در صورت لزوم)، بازاریابی هوشمند و مشارکت های تجاری قوی پشتیبانی شود، شانس بسیار بیشتری دارد.

TA: Devolver Digital در طول سال‌ها بسیار بزرگ‌تر شده است و بازی‌های بیشتری روی پلتفرم‌های متعددی عرضه می‌شوند. هدف شما از بخش موبایل این شرکت چیست؟

بخوانید:   چه چیزی بهتر است: آسیب رساندن به مردگان را شفا می دهد یا چت صوتی؟

TA: Devolver Digital یک بازی Reigns انحصاری برای Apple Arcade و یک بازی انحصاری برای Netflix Games در تلفن همراه دارد. سریال شگفت‌انگیز است، اما آیا فکر می‌کنید چنین تصمیم‌هایی باعث شکسته شدن طرفداران می‌شود؟

من مدت زیادی است که بازی های Devolver Digital را پوشش می دهم و از آن لذت می برم. بسیاری از موارد مورد علاقه من دوست دارند گریس یا اولین خط تلفن میامی توسط آنها منتشر می شود. Devolver Digital در طول سال‌ها بازی‌های زیادی را بر روی موبایل منتشر کرده است، از عناوین برتر، نسخه‌های بازی‌های Netflix، بازی‌های Apple Arcade و غیره. Poinpy از Devolver Digital بهترین بازی سال Netflix ما برای سال 2022 بود. من این فرصت را داشتم که با مارک هیکی، رئیس همه چیز موبایل در Devolver Digital در مورد همه چیزهای موبایل و همچنین وضعیت صنعت صحبت کنم. مارک همچنین قبل از پیوستن به Devolver در Gameloft و Apple کار می‌کرد، بنابراین من می‌خواستم در این مصاحبه به آن بخش‌های حرفه‌ای او بپردازم.

در سال 2007، من به منطقه خلیج نقل مکان کردم تا روی بازی های آی پاد کلیک کنم (داستان واقعی)، که ما را به اپل نزدیک کرد. به لطف این رابطه، زمانی که App Store در سال 2008 راه اندازی شد و 80 یا بیشتر بازی در 3 سال آینده منتشر شد، توانستیم بخشی از موج اول عناوینی باشیم که بر روی آیفون عرضه می شود. من Gameloft را ترک کردم و پس از دو سال حضور در Behavior Interactive، در سال 2013 به اپل پیوستم و چندین مشارکت توسعه‌دهنده کلیدی مانند EA، Activision، Blizzard، Microsoft، Epic، و پنیر بزرگ Devolver Digital را مدیریت کردم. بعد از اینکه همه شرکت‌های دیگر جواب منفی دادند، در سال 2018 به Devolver پیوستم و به مونترال بازگشتم. در Devolver، من رهبری عملیات تلفن همراه، مدیریت شرکای مانند اپل، گوگل، و نتفلیکس، نظارت بر مدیریت انتشار، قراردادها، و کار با شرکای توسعه جدید و موجود را بر عهده دارم.

MH: ماموریت در موبایل مانند هر پلتفرم دیگری است. ما می‌خواهیم به توسعه‌دهندگان مستقل کمک کنیم تا دیدگاه‌های منحصربه‌فرد، زیبا، عجیب و گاهی خونین خود را به واقعیت (دیجیتال) روی هر پلتفرمی تبدیل کنند، به این امید که آن‌ها (و ما) به طرز شگفت‌انگیزی ثروتمند شوند. و تکرار کن

TA: Devolver Digital اکنون بیش از 20 نسخه در اپ استور در میان بازی‌های ممتاز، خدمات اشتراک و نسخه‌های رایگان دارد. آیا می بینید که این ترکیب از روش های کسب درآمد برای نسخه های منتشر شده توسط ناشر در iOS و Android ادامه دارد؟

TouchArcade: کمی در مورد خودتان و کارهایی که در Devolver Digital انجام می دهید به ما بگویید.

MH: فکر می کنم پاسخ این سوال در بین سطرهای پاسخ قبلی من نهفته است.

TA: به‌عنوان ناشر که دارای بازی‌های پریمیوم و همچنین بازی‌هایی در هر دو محبوب‌ترین سرویس اشتراک بازی در تلفن همراه است، چگونه با اپل و نتفلیکس کار کرده است؟ آنها چقدر از جنبه های فراتر از انتقال به موبایل پشتیبانی می کنند؟

MH: از حمایت شما ممنونم! محاسبه برای حمل و نقل در تلفن همراه بسیار ساده است، اگر غیرعاشقانه نباشد. وظیفه ما این است که به شرکای خود کمک کنیم تا موفق شوند. اگر قرار دادن بازی آنها بر روی تلفن همراه به این موفقیت کمک نمی کند، پس ما نباید این کار را انجام دهیم. برعکس، اگر ما یک فرصت عالی برای شریک از طریق نسخه تلفن همراه داشته باشیم، تا زمانی که شریک ما موافقت کند، این کار را انجام خواهیم داد و تجربه خوبی در دستگاه مورد نظر خواهد بود.

بخوانید:   Armored Core 6 در کره رتبه بندی می شود و انتظار را سخت تر می کند

TA: Devolver Digital در طول سال‌ها بازی‌های زیادی داشته است که من از انجام آن‌ها لذت برده‌ام، و برخی از آن‌ها احساس می‌کنند برای موبایل‌هایی مانند Inscryption مناسب هستند. موارد دیگری نیز وجود دارد که من دوست دارم آنها را مانند موبایل‌های موفق ببینم میمون بیرون یا باشگاه تارهای قرمز. چگونه تصمیم می گیرید که چه بازی پریمیوم را به موبایل بیاورید، و چه زمانی باید این تبدیل را انجام دهید؟

TA: برای مدتی به نتفلیکس برگردیم، پوینپی بهترین بازی سال نتفلیکس ما در سال 2022 بود. هنوز بحث های زیادی پیرامون آن می بینم. آیا برنامه ای برای آوردن آن به پلتفرم های بیشتری وجود دارد؟

مارک هیکی: من اصالتا اهل مونترال کانادا هستم و حدود 20 سال است که روی بازی های موبایل کار می کنم. من در سال 2002 در Gameloft شروع کردم و یک فروشگاه آنلاین برای بازی های قابل دانلود در Palm Pilot و Pocket PC (RIP www.gameloftpocket.com) راه اندازی کردم. ما در سال 2004 به بازی های جاوا روی تلفن های همراه پرداختیم و از آنجایی که Gameloft یک شرکت خواهر Ubisoft بود، به IP هایی مانند Prince of Persia، Rainbow Six و Splinter Cell دسترسی داشتیم که جزو اولین عناوین موبایلی بودند که ما ارسال کردیم. در آن زمان بازی‌های موبایلی روی «عرشه‌های» حامل بی‌سیم (با نام مستعار فروشگاه‌های موبایل) کشف و «از طریق هوا» تحویل داده شدند. بنابراین با شرکت‌های مخابراتی کانادایی مانند راجرز، بل، تلوس و فیدو همکاری کردم و بازی‌های زیادی را با آنها ارسال کردم.

TA: شما در تجارت بازی بیش از دو دهه پیش در Gameloft شروع کردید. شما سپس در سال 2013 قبل از پیوستن به Devolver Digital به اپل رفتید. به عنوان فردی که از قبل از راه اندازی اپ استور در این صنعت بوده است، وضعیت بازی های موبایلی را در حال حاضر در مقایسه با اوایل دهه 2010 چگونه می بینید؟

TA: Devolver Digital بازی‌ها را در گروه‌های قیمتی روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها راه‌اندازی می‌کند، اما بسیاری از عناوین بزرگ‌تر از این ناشر را ندیده‌ایم. آیا فکر می‌کنید سرویس‌های اشتراک به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در موبایل بدرخشند یا فقط منتظر سخت‌افزار مناسب یا کاهش سرعت فروش در سایر پلت‌فرم‌ها هستید تا بازی‌هایی مانند Trek به Yomi یا Return to Monkey Island را برای موبایل بیاورید؟

TA: دیدن پاسخ به بازی‌هایی که برای موبایل در کنار دیگر پلتفرم‌ها معرفی می‌شوند، در مقابل واکنش به چیزی که مشخصاً یک بازی موبایل فقط روی پلتفرم‌های دیگر منتشر می‌شود، همیشه جالب است. نظر شما در مورد اینکه برخی بازی‌های چند پلتفرمی را که شامل موبایل می‌شود به‌عنوان یک نسخه «کم‌تر» درک می‌کنند چیست؟

MH: مطمئناً داشتن مخاطبین در اپل در صورت نیاز کمک می کند و آنها شرکای خوبی هستند. فراتر از آن، درک مناسبی از ویژگی‌های پلتفرم، فرآیندها و سیاست‌هایی دارم که به راه‌اندازی قوی کمک می‌کنند. من همچنین بینشی در مورد اینکه چه چیزی در دستگاه های تلفن همراه خوب کار می کند و خوب کار نمی کند، دارم، اگرچه من به هیچ وجه یک طراح بازی نیستم. همانطور که گفته شد، چیزی که بیشتر از همه بازی ها را بالا می برد، چه از نظر اپل یا هر کس دیگری، کیفیت خود بازی ها است. بنابراین من/ما بسیار خوش شانس هستیم که با این همه توسعه دهنده با استعداد کار می کنیم.

بخوانید:   فصل آخر Star Trek: Discovery در کامیک کان سن دیگو شروع می شود

MH: بازی‌های فوق‌العاده‌ای که افراد بزرگ روی آن‌ها کار کرده‌اند، هم در داخل Devolver و هم در میان جامعه شگفت‌انگیز توسعه‌دهندگانی که با آنها همکاری می‌کنیم. این و فورک پارکر گربه من را گروگان گرفته است، پس ما اینجا هستیم.

TA: گیم لافت و اپل قطعاً از مکان‌هایی که قبل از Devolver Digital در بازی‌ها در آن کار می‌کردید، بزرگترین هستند. نظر شما درباره چشم انداز بازی فعلی Gameloft و اپل به عنوان فردی که در آنجا کار کرده و نحوه عملکرد آنها را قبلاً دیده است، چیست؟

TA: Devolver Digital در طول سال‌ها پورت‌های پریمیوم را با قیمتی بسیار پایین‌تر از رایانه شخصی و کنسول انجام داده است. آیا روزی وجود خواهد داشت که موبایل، رایانه شخصی و کنسول همزمان از شرکت Devolver Digital با قیمت یکسانی در همه پلتفرم ها عرضه شود یا اکنون می بینید که تلفن همراه همزمان فقط از طریق خدمات اشتراک امکان پذیر است؟

با تشکر از مارک هیکی، اندی کلی، و Devolver Digital که در اینجا وقت گذاشتند.

منبع: https://toucharcade.com/2023/04/27/devolver-digital-mobile-games-interview-mark-hickey-on-premium-ports-subscription-services-the-importance-of-exclusives-and-more/

MH: آره. بله انجام می دهم.

MH: من فکر می‌کنم پاسخ واضح این است که نمک و بدبینی زیادی در مورد پر شدن بازار بازی‌های موبایل با جعبه‌های اسکنر مبتنی بر تبلیغات/قمار/mtx وجود دارد که برای استخراج حداکثر ارزش از بازیکنان طراحی شده‌اند و ارتباط کمی با طراحی خوب بازی ندارند یا اصلاً ارتباطی ندارند. مطمئناً درست است که بازی‌های زیادی از این دست وجود دارد و دلیل آن این است که استودیوهای زیادی با آن مدل درآمدهای غیر خدایی به دست آورده‌اند. اما من فکر می کنم نوعی واکنش آلرژیک عمومی/انبوه به این نوع محصولات در حال ظهور است، و به درستی هم چنین است. شما قرار نیست ما را ببینید که چنین چیزی را بیرون می آوریم، مگر اینکه زمان Devolver Tumble Time باشد. در این صورت، اشکالی ندارد و من تمام اظهارات قبلی خود را در مورد این موضوع پس می گیرم.

MH: انحصاری ها، صرف نظر از پلتفرم، واقعیت کسب و کار هستند. حقیقت این است که اپل و نتفلیکس در حال تبدیل بازی‌های پریمیوم با خدمات اشتراکی خود دوباره به یک تجارت قابل دوام هستند و آنها در مورد اجازه دادن این عناوین به پلتفرم‌های دیگر پس از مدتی بسیار خوب عمل کرده‌اند. بنابراین، در حالی که ممکن است مخاطبان به‌عنوان محصول جانبی امضای قراردادهای انحصاری تا حدودی تکه تکه شوند، مطمئناً نتیجه بهتری نسبت به ساخته نشدن بازی است – که در برخی موارد این اتفاق می‌افتد. به علاوه، شرایط قرارداد معمولا برای ابد باقی نمی ماند. شرایط پایان می‌یابد و هدف ما این است که عناوین شریک توسعه‌دهنده خود را تا جایی که می‌توانیم بر روی پلتفرم‌های بیشتری قرار دهیم. بنابراین اگر امروز بازی Reigns خاصی را روی گوشی خود نمی بینید، امید ما این است که روزی آن را ببینید.

نکته مثبت این است که هرگز زمان بهتری برای گیمر بودن نبوده است. تعداد گیج‌کننده‌ای از بازی‌ها تقریباً در هر صفحه‌ای با نوعی فروشگاه یا خدمات متناسب با سلیقه مصرف‌کننده در دسترس هستند.