ممکن است برای داشتن باتری قابل تعویض به دست‌های بازی‌های رایانه‌ای و نینتندو در آینده نیاز باشد.

طبق مقررات اتحادیه اروپا که به تازگی تصویب شده است، کنسول‌های دستی و رایانه‌های شخصی بازی آینده باید از سال 2027 باتری‌های قابل تعویض داشته باشند، که بر سخت‌افزار جدیدی که از همان سال عرضه می‌شود، تأثیر خواهد داشت. بر اساس اسناد اتحادیه اروپا (از طريق بیش از حدهدف از این آیین‌نامه، دسترسی آسان مصرف‌کنندگان به باتری‌هایشان و همچنین تقویت «قوانین پایداری برای باتری‌ها و باتری‌های ضایعاتی» است که «کل چرخه عمر باتری‌ها – از تولید تا استفاده مجدد و بازیافت- را تنظیم می‌کند. و مطمئن شوید که آنها ایمن، پایدار و رقابتی هستند.”

محصولات مورد بحث در اینجا به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید هر چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot ممکن است سهمی از درآمد دریافت کند.

منبع: https://www.gamespot.com/articles/future-nintendo-and-pc-gaming-handhelds-could-be-required-to-have-a-replaceable-battery/1100-6516028/?ftag=CAD-01-10abi2f

همانطور که توسط VGCمستندات فضایی برای تفسیر باقی می‌گذارد، زیرا نمی‌تواند انواع دستگاه‌هایی را که باید تحت پوشش این مقررات قرار گیرند، فهرست کند، اما گزارش شده است که یک منبع اتحادیه اروپا به Overkill توضیح داده است که باتری‌های بازی تحت مقررات جدید هستند. این مستندات همچنین بیان می‌کند که باتری باید با ابزارهای تجاری موجود و بدون نیاز به استفاده از ابزارهای تخصصی «به‌راحتی توسط کاربر نهایی قابل جابجایی باشد»، مگر اینکه آنها به صورت رایگان همراه با محصول ارائه شوند.

با کلیک روی “ورود”، با GameSpot موافقت می کنید

شرایط استفاده و
سیاست حفظ حریم خصوصی

برای دستگاه‌های بازی، مقررات جدید تولیدکنندگان بازی را مجبور نمی‌کند که بلافاصله طراحی سخت‌افزار موجود را پس از اجرایی شدن کنار بگذارند. اما مدل‌های جدید Nintendo، Steam Deck یا ROG Ally ممکن است موظف باشند که به کاربران حق تعمیر را بدهند، برخلاف مدل‌های سخت‌افزاری فعلی که دسترسی به قطعات داخلی دستگاه بدون ابزارهای تخصصی را دشوار می‌کنند.

بخوانید:   NARUTO X BORUTO Ultimate Ninja STORM CONECTIONS — تریلر حالت داستانی ویژه

می‌خواهید این تنظیم را برای همه دستگاه‌هایتان به خاطر بسپاریم؟

جانشین نینتندو سوییچ احتمالاً قبل از پایان مهلت باتری اتحادیه اروپا عرضه می شود، و در حالی که هنوز اعلام نشده است، گزارش اخیر حاکی از آن است که توسعه این دستگاه به خوبی پیش می رود، و حدس می زنند که سازنده لوازم الکترونیکی شارپ گزارش شده است که صفحه نمایش های LCD را برای گوشی جدید عرضه می کند.

ثبت نام کنید یا هم اکنون وارد شوید!

لطفاً از یک مرورگر با قابلیت ویدیوی html5 برای تماشای فیلم استفاده کنید.