نسخه پنجم D&D در Project Black Flag ادامه خواهد داشت

در اوایل چرخه حیات نسخه پنجم، باور و تیم Kobold Press وارد پیش‌نویس برخی از اولین کتاب‌های منتشر شده کمپین خود شدند، از جمله انبار ملکه اژدها و ظهور تیامت. کوبولد بعداً کارهای مشابهی را در خلق گلچین محبوب نسخه پنجم اجرا کرد. ارواح سالتمارش. شرکت Baur این موفقیت را در مجموعه ای از کتاب های محبوب دیگر، از جمله کتاب، تقسیم کرده است Tome of Beasts سلسله. باور می‌گوید این شتاب – هم در فروش ثابت و هم در یک خط لوله ثابت از هنرمندان و نویسندگان آشنا با جهان و قوانین آن – است که به Project Black Flag کمک می‌کند تا از زمین خارج شود.

کمپین برای بازی RPG تاکستان تا 2 می اجرا می شود. نسخه های فیزیکی 50 دلار و نسخه های دیجیتال با قیمت 40 دلار ارائه می شود.

منبع: https://www.polygon.com/23700664/dnd-dungeons-dragons-project-black-flag-5e-kobold-press-vineyard

در کنار این کتاب‌های اصلی جدید که Kobold Press امیدوار است از طریق یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی در اواخر سال تولید کند، گروه جدیدی از ناشران مستقل نیز در حال مقابله با این چالش هستند. اولین بیرون از دروازه با اثری بر اساس Project Black Flag است جمعه استراوت، که کمپین Kickstarter برای تاکستان RPG در حال حاضر به دنبال تامین مالی است. در هسته آن یک جامعه مخفی وجود دارد که به راحتی می توان تقریباً به هر محیطی که تصورش را بکنید متصل کرد.

استراوت گفت: «در ابتدا، ما در حال توسعه این نسخه برای پنجمین نسخه بودیم، قبل از اینکه شکست OGL در ژانویه اتفاق بیفتد. (…) من باید تصمیم می گرفتم که به چه کسی می خواهیم به آینده خود اعتماد کنیم و با چه کسانی شریک می شویم. Kobold Press به یک سیستم باز و منصفانه اعتقاد دارد که به آنها امکان می دهد با سازندگان مختلف در سراسر جامعه شریک شوند و به آنها اجازه دهد به تنهایی پیشرفت کنند و با مردم با احترام رفتار کنند و به آنها پرداخت خوبی داشته باشند. بنابراین، فکر می‌کردم برای من بی‌معنی است که بخواهم محصول خود را به پروژه Kobold Press Project Black Flag تغییر دهم.

بخوانید:   راهنمای مفید برای آخرین به روز رسانی آن - TouchArcade

داخل بازی RPG تاکستان، بازیکنان نه شخصیت شرور با جزئیات فراوان را پیدا خواهند کرد که هر کدام دارای صفحاتی از پس زمینه، انگیزه و قلاب داستان هستند – بسیار بیشتر از صفحه یا دو صفحه که در بسیاری از کتاب های مشابه یافت می شود. علاوه بر بلوک آماری مورد نیاز، حتی نمونه هایی از گفتگو وجود دارد که می توان از آنها در هنگام برخوردهای اجتماعی و رزمی روی میز استفاده کرد. استراوت گفت، همه چیز به این منظور است که اجرای این شرورهای سرزنده را برای استادان سیاه چال آسان کند. این پروژه همچنین شامل بازیگران خارق العاده ای از نویسندگان، استعدادهایی مانند گیب هیکس (نقش انتقادی، سیستم جلسه صفر)، کینا شاو (جعبه ابزار ایمنی TTRPG، رازهای شمع داری، و یکی از خالقان محصول M. Ebel (Icewind Dale: Rime of the Frostmaiden). حتی یوتیوبر را هم آوردند لگال کیمچی – یک وکیل واقعی – برای بستن قراردادهای شرورانه تاکستان در جزئیات.

باور گفت: “ما آن قواعد ویرایش پنجم را زنده نگه می داریم.” و چون حفره های بزرگی در آن وجود دارد، گفتیم: بیایید آن حفره‌ها را در SRD برداریم و آنها را با چیزی عالی و جدید پر کنیم. هیولاهایی که در SRD نیستند؟ خوب، بیایید هیولاهای عالی دیگر را پیدا کنیم. ما سه Tome of Beasts پر از هیولاهای بزرگ داریم. شرط می بندم که می توانیم چیزی برای پر کردن جای خالی که بیننده نشسته است بیاوریم.»

یک هیولای اسکلتی با شاخ در حالی که ماجراجویان در پوشش رسمی فیلم Tome of Beasts پراکنده می شوند، ابری مضر و غبارآلود را بیرون می زند.

تصویر: Kobold Press

در تلاش برای یافتن راهی مبتکرانه برای تامین مالی نوع طراحی بازی که باور می خواست دنبال کند، صدها سال به عقب رفت تا مفهوم حمایت را کشف کند، چند پیچش مدرن به آن اضافه کند و آن را برای مشکل به کار گیرد. باور در طراحی باز – همانطور که سیستم خود را می نامد – تعدادی ایده برای پروژه های بالقوه پست می کند و آنها را همراه با یک آستانه پولی برای هر کدام به اطلاع عموم می رساند. زمانی که حامیان مالی وارد عمل می شوند، در مورد پروژه ای که Baur باید دنبال کند رای می دهند. وقتی بودجه پروژه انتخابی به آستانه خود رسید، او به طور جدی کار را شروع می کند.

بخوانید:   نقد و بررسی «شمشیرهای متقاطع ACA NEOGEO» – Infinity Retro-Blade – TouchArcade

Wizards of the Coast ناشر Dungeons & Dragons قول داده است که One D&D، تکرار بعدی بازی نقش‌آفرینی رومیزی معروف، با نسخه پنجم آن سازگار خواهد بود. مشکل اینجاست که برخی از مردم آن را باور نمی کنند – به خصوص پس از اینکه اسناد فاش شده نشان داد که TTRPG نمادین می توانست در جهت بسیار متفاوتی حرکت کند. به همین دلیل است که ناشر شخص ثالث پرس کوبولد یک طرح پشتیبان برای زنده نگه داشتن محبوب ترین نسخه D&D دارد و گروه قابل توجهی از هنرمندان و نویسندگان آزاد را برای سفر همراه می کند.

پروژه پرچم سیاه اسم رمز تلاش کوبولد برای «به‌روزرسانی، ساده‌سازی و انتشار یک RPG فانتزی اصلی بر اساس» سند مرجع سیستم 5.1 است – نسخه D&D که توسط مجوز بازی باز (OGL) اداره می‌شود. پس از اعتراض طرفداران، Wizards اخیراً آن سند را به Creative Commons منتقل کرد و عملاً آن را خارج از کنترل خود قرار داد. در حالی که این تغییر در صدور مجوز به این معنی است که سیستم موجود باید باز بماند تا به عنوان مبنایی برای کارهای جدید عمل کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که قوانین اصلی ویرایش پنجم مانند کتابچه راهنمای بازیکن و راهنمای استاد سیاه چال در چاپ باقی خواهد ماند.

اگرچه ممکن است این یک ایده وحشیانه به نظر برسد، Kobold Press دانش سازمانی برای ایجاد یک کسب و کار حول آن را دارد. در سال 2008، باور برنده جایزه معتبر دایانا جونز برای سیستم حمایتی خود به نام طراحی باز شد. قبل از اینکه Kickstarter وارد صحنه شود و قبل از راه‌اندازی Patreon، باور از سیستم مشابهی برای تامین مالی مکمل‌های نوشتن کار خود برای D&D استفاده می‌کرد. از وب سایت دایانا جونز:

استراوت در مصاحبه اخیرش به Polygon گفت: “Vineyard از طریق یک سری خدمات جمع آوری بدهی عمل می کند.” “آنها پول قرض می دهند، (از آنجایی که) آنها انحصار تمام جواهرات کمیاب در محیط ما را دارند. چیزی که به آنها اجازه می دهد انجام دهند اعمال قدرت سیاسی بر افراد مختلف است. تاکستان، این یک اصطلاح عامیانه است (…) بر اساس این واقعیت که آنها توانستند مرگ را در بازگشت پرورش دهند. اگر قرار باشد کسی بمیرد در حالی که هنوز به تاکستان بدهکار است، تاکستان همچنان به هر طریقی جمع آوری می کند.»

در نهایت، ولفگانگ باور، یکی از بنیانگذاران Kobold Press می‌گوید، کتاب‌های ویرایش پنجم موجود از بین خواهند رفت. Project Black Flag می تواند جایگزین آنها شود.

باور در مصاحبه اخیر با Polygon گفت: “کسی که دبیرستان است، یک دانش آموز در سال 2024 می خواهد بازی را شروع کند.” “کجا میرن؟ خوب، آنها می توانند به One D&D بروند. و بسیاری از مردم این کار را خواهند کرد. اما برای همه کسانی که نسخه پنجم را برای یک دهه در اینجا بازی می‌کنند و دوست دارند، چرا با قرار دادن کتاب‌های اصلی در یک جلد گالینگور جدید (آن را) زنده نگه ندارید؟ به طور خلاصه این پرچم سیاه است.»

باور گفت: «اگر واقعاً باهوش بودم، یک Kickstarter را تأسیس می‌کردم. اما من آنقدر باهوش نیستم. اما ما با آن مدل انتشار باز ادامه دادیم و هنوز هم تا حدودی از آن استفاده می کنیم. اما تغییر بزرگ در ثروت شرکت با نسخه پنجم D&D اتفاق افتاد.