نقد جن‌گیر پاپ: قوانین فیلم ترسناک راسل کرو، دنباله‌هایی را به همراه دارد

جن گیر پاپ اکنون در سینماها اکران شده است و قرار است تا چند ماه دیگر به فیلم شماره 1 نتفلیکس تبدیل شود.

منبع: https://www.polygon.com/23688296/popes-exorcist-review-russell-crowe-sequels

چیزهای کمی بهتر از یک فیلم ترسناک خوش ساخت وجود دارد که می داند چقدر باید احمقانه باشد، به همین دلیل است جن گیر پاپ کاملا قوانین بله، فیلمی که راسل کرو در آن نقش یک جن گیر ایتالیایی را بازی می کند که مستقیماً به خود پاپ گزارش می دهد، یک انفجار است. یافتن فیلم احمقانه‌ای که در واقع خوب است (در مقابل سرگرمی طعنه‌آمیز) بسیار سخت است، بنابراین وقتی شخصیت کرو زندگی را نجات می‌دهد و سپس به او گفته می‌شود که ۱۹۹ جن‌گیری دیگر برای او وجود دارد که برای نجات جهان باید اجرا کند، من روشن شدم. همه ما باید دعا کنیم که هر دارایی فیلم خودش را بگیرد.

بنابراین وقتی آمورث خود را با قوی‌ترین شیطانی که تا به حال در صومعه‌ای قدیمی در اسپانیا دیده است می‌بیند، شگفت‌انگیز است. شوک آمورث و اهمیت جن‌گیری تنها زمانی افزایش می‌یابد که او با یک توطئه شیطانی بزرگ روبرو می‌شود که صدها سال پنهان بوده و می‌تواند کل جهان را تهدید کند – یک پیچش داستانی از لحاظ عینی عالی که هر فیلمی را بهتر می‌کند. هر یک از نمایش‌های فیلم به‌عنوان یک توقف طبیعی – و به‌طور مناسب گیج‌کننده – برای داستان، یا کمی رنگ‌آمیزی برای دنیایی به نظر می‌رسد که فیلم توضیحی درباره آن ندارد.

راسل کرو در جن گیر پاپ در حالی که مدالیونی با مهر واتیکان روی آن برای شخصی که به تخت بسته شده و احتمالا تسخیر شده است در دست دارد.

عکس: جاناتان هسیون/ سونی پیکچرز

پدر آمورث رئیس جن‌گیر کلیسای کاتولیک است و پیچیده‌ترین پرونده‌های آن را مدیریت می‌کند. این فیلم تمام تلاش خود را می کند تا مطمئن شود که پدر آمورث مردی منطقی و مراقب است و اغلب به قربانیان فرضی مالکیتی که ملاقات می کند، مراقبت های روانی را توصیه می کند، نه اینکه واقعاً جن گیری کند یا با هر شیاطین واقعی سروکار داشته باشد.

جن گیر پاپ با ترس عمیق یا اوج فیلمسازی نسخه اصلی مطابقت ندارد جن گیر، اما خود را با ساختن کل فیلم بر اساس این درک متمایز می کند که کل فرضیه آن کمی احمقانه است – و هرگز نمی ترسد به این واقعیت متمایل شود، مانند زمانی که آمورث به هیئت منصفه همتایان واتیکانی یادآوری می کند که اگر با او مشکلی داشته باشند، آنها می تواند آن را با رئیس خود (پاپ) انجام دهد. این فیلم به خوبی ساخته شده است و لحظات ترسناک خود را جدی می گیرد، اما هر صحنه را به عنوان فرصتی برای لذت بردن مخاطب از طریق ترساندن یا شوخی ها در نظر می گیرد. کاملاً در کنار ترسناک دانستن و شوخی فیلم هایی مانند M3GAN و بربر، که یک تغییر خوشایند برای ژانر جن گیری بیمار و خفه کننده است. پس شیاطین را بیاورید. پدر آمورث 199 جن گیری برای اجرا دارد و من فکر می کنم دنباله ای برای هر کدام دقیقاً همان چیزی است که ما شایسته آن هستیم.

در این مرحله، طنز برای دنباله‌ها و جهان گسترده‌تری از شیاطین تهدیدکننده جهان بوی حق رای دادن و IP بزرگ می‌دهد. اما برای جن گیر پاپ، این بیشتر شبیه دنیای سبک فرانچایز جان ویک است که دائماً مرزهای خود را گسترش می دهد و به شما می گوید که چیزهای بیشتری از آنچه قهرمان ما این بار با آن روبرو شده است وجود دارد. و در مورد پدر کرو، گابریل آمورث، چیزهایی که او با آنها روبرو خواهد شد به طور اتفاقی بندگان شیطان و اهالی جهنم هستند که برای مبارزه با خدا فرستاده شده اند و دنیا را به مکانی بدتر تبدیل می کنند.

شگفتی بزرگ این است که جن گیر پاپ بسیار خوب ساخته شده است، با نماهای خلاقانه و تنظیمات از Avery، که قبلاً مواد B-movie را به چیزی فوق العاده سرگرم کننده تبدیل کرده است. (نگاه کنید به: 2018 ارباب.) ترس‌ها هیجان‌انگیز و مبتکرانه هستند، در حالی که کرو لهجه ایتالیایی خود را به پروشوتوی کامل اضافه می‌کند. و زمانی که شیاطین واقعاً وارد می‌شوند، ظاهر و صدایشان عالی است – دومی به لطف صدای قابل اعتماد و شنی شوالیه سبزرالف اینسون.

اما ساخت هوشمندانه جهان فقط به این دلیل کار می‌کند که کارگردان جولیوس اوری گیج شده است که در این حماقت افراط کند. ژانر جن گیری در چند سال اخیر کهنه شده است – برای مثال آخرین فیلم Conjuring را در نظر بگیرید – اما جن گیر پاپ با بازیگوشی نخ های طرح را از جن گیر، تمام تایمر و دنباله های آن. این شامل چند تکان دادن سر خوب به افراد کم ارزش می شود Dominion: Prequel to the Exorcist، با این ایده که پدر آمورث به ایمان خود بسیار مطمئن است، به جای سخنان مردی از پارچه که خدا را زیر سوال می برد و سریال های دیگر اغلب از آن استفاده می کنند. پدر آمورث چه در مقابل همتایان خود در واتیکان، که جن گیری اشتباه انجام شده را زیر سوال می برند، یا در مقابل پادشاه واقعی جهنم، پدر آمورث کاملاً متقاعد شده است که خدا او را به پایان خواهد رساند، خواه از طریق ایمان به اعتقاد او باشد یا دانش دقیق. دعای صحیح برای هر موقعیتی که با شیطان مبارزه می کند.

بخوانید:   فصل 9 'Rocket League Sideswipe' اکنون منتشر می شود، جوایز جدید و بازگشت والیبال در رتبه بندی - TouchArcade