نقد و بررسی بازی تخته ای Wars: Shatterpoint

مبارزات در Shatterpoint از تعدادی مکانیک جالب استفاده می‌کنند، اما احساس می‌کنند کمی درهم و برهم است. هر رقم مقادیری برای حملات غوغا و دامنه دارد – که می تواند صفر باشد – و تاس های حمله زیادی را به دنبال ضربه ها و انتقادات پرتاب می کنند. هدف دارای ارزش دفاعی مشابهی خواهد بود و آنها تاس های مختلفی می اندازند تا ضربه ها را مسدود کنند، در حالی که انتقادات را نمی توان مسدود کرد. هر دو نوع تاس همچنین می‌توانند «تخصص» ایجاد کنند که بسته به تعداد این چهره‌ها که با نمودار روی کارت کاراکتر رجوع می‌شوند، جلوه‌های بیشتری ایجاد می‌کند. در حالی که این امر ممکن است طولانی به نظر برسد، اما به شخصیت‌های بازی اجازه می‌دهد تا احساس و بازی متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند و به شما یک پالت متنوع از گزینه‌های استراتژیک برای بهره‌برداری ارائه می‌دهد.

در جعبه چیست؟ پلاستیک. مقدار زیادی پلاستیک. ممکن است شما را ببخشند که فرض کنید چیزی که خریده‌اید نوعی کیت مدل Airfix بوده و اصلاً یک بازی نیست، اگر دفترچه قوانینی که بالای بسته وجود دارد نبود. این قابل انتظار است، زیرا بیشتر بازی‌های مینیاتوری مدرن از اسپروهای پلاستیکی ساخته می‌شوند که شما باید خودتان آنها را با یک چاقوی صنایع دستی و سیمان پلی استایرن مونتاژ کنید. اما باز هم کمی سخت به نظر می‌رسد که درب را بردارید و تمام شخصیت‌های جنگ ستارگان مورد علاقه‌تان را پیدا نکنید که به شما خیره شده‌اند.

این داستان در مورد خود بازدیدها نیز مشابه است: Shatterpoint هیچ کاری به سادگی ترجمه بازدیدهای مسدود نشده به طور مستقیم به آسیب انجام نمی دهد. در عوض، یک نمودار برای هر شخصیت با چندین نقطه شاخه و جلوه های جنگی مختلف در طول مسیر وجود دارد، و هر ضربه به شما امکان می دهد یک “حرکت” در این نمودار انجام دهید. باز هم، این کارها را کند می‌کند، اما موازنه این است که باید به این فکر کنید که چه مسیری را می‌خواهید طی کنید و چه اثراتی، معمولاً از جمله آسیب، می‌خواهید روی هدف اعمال کنید. برخی از شخصیت‌ها بیش از یک نمودار دارند و می‌توانند برای انتخاب‌های بیشتر و حتی بازی کندتر بین آن‌ها تلنگر بزنند، حداقل تا زمانی که همه احتمالات را درونی نکنید.

بخوانید:   بازی مبارزه ای کلاسیک 'Real Bout Fatal Fury 2' ACA NeoGeo از SNK و Hamster اکنون در iOS و Android منتشر شده است - TouchArcade

کاراکترهای شما هر کدام یک کارت دارند که به همراه یک کارت Shatterpoint که وحشی است، به یک عرشه سفارش می رود. در ابتدای نوبت، یک کارت می کشید و آن واحد را فعال می کنید یا می توانید با پرداخت یک “نقطه نیرو” کارت را در رزرو قرار دهید و به شما امکان می دهد بعداً آن را فعال کنید و دیگری را بکشید. از فورس پوینت‌ها نیز در طول چرخش استفاده می‌شود تا به شخصیت‌ها اجازه داده شود از برخی توانایی‌های قدرتمندتر خود استفاده کنند و کمبود آنها وجود دارد. آنها زمانی که عرشه سفارش شما تمام می شود و تغییر می کند، تازه می شوند، اما به کارگیری آنها برای بهترین اثر یک چالش تاکتیکی دشوار و جذاب است.

انگار تخصص و سیستم‌های چارت رزمی برای ایجاد احساس منحصر به فرد بودن هر شخصیت کافی نیست، آنها همچنین دارای پالت خاصی از توانایی‌های خاص خود هستند. جدی مانند آناکین می‌تواند پیچ‌های بلستر را منحرف کند، واحدهای دروید دیگر واحدهای دروید را در نزدیکی تقویت می‌کنند و ماول فوراً حملات انتقام‌جویانه‌ای را دریافت می‌کند و از زخم‌ها می‌پسندد. همراه با ماهیت بسیار پویای حرکت، این پالت جلوه‌ها سطح چشم‌گیری از جزئیات روایی را به Shatterpoint می‌دهد. کاربران را وادار به فشار و کشیدن اشیا و شخصیت‌ها در اطراف میدان نبرد می‌کنند، مانالوریان‌ها با بسته‌های پرش به اطراف پرواز می‌کنند و رادیو دروید به سمت یکدیگر می‌روند. تقریباً می توانید صدای زمزمه شمشیرهای نوری را بشنوید.

کجا بخریم

منبع: https://www.ign.com/articles/star-wars-shatterpoint-board-game-review