نقد و بررسی: بازی Lil Gator بهترین‌های The Legend of Zelda را به تصویر می‌کشد

با اولین سرخ شدن، بازی لیل گیتور به نظر می رسد یک نسخه بزرگنمایی شده و هموار شده از پیاده روی کوتاه. در حالی که مطمئناً به نظر می‌رسد که بازی به‌شدت تحت‌تأثیر این عزیزان مستقل قرار گرفته است – از شخصیت‌های حیوانی دوست‌داشتنی‌اش گرفته تا محیط پارک بزرگ‌ترش – همچنین به وضوح تحت تأثیر مجموعه دیگری از بازی‌ها قرار گرفته است: The Legend of Zelda.

سهام از بازی لیل گیتور به طور قابل توجهی کوچکتر از آنها هستند باد بیدار; شما خواهرتان را از گانون نجات نمی دهید، بلکه از استرس یک پروژه گروهی نجات می دهید. صرف نظر از این، انگیزه احساسی به همان اندازه مهم است. هر زمان که تلاشی را انجام می دهید، گیتور یک سلفی مسخره برای خواهرش می فرستد تا به آنها نشان دهد چقدر همه چیز جالب است. آنها اغلب دو یا سه پیامک برای خواهرشان در هیجان خود ارسال می کنند، اما پاسخ های نسبتاً خاموشی دریافت می کنند. عشق صمیمانه دروازه‌بان به خواهرشان تقریباً غم‌انگیز است، اما در عین حال تکان‌دهنده است، زیرا به خوبی نشان می‌دهد که وقتی افراد در مراحل مختلف زندگی خود هستند، یک رابطه یک طرفه چگونه می‌تواند باشد.

بازی لیل گیتور حاوی حس ساده لوحی مشابهی است که برای دیدن آن در بازی های مدرن Zelda تنگ شده است. بازی با بازیگوشی کودکانه موج می زند. برخی از کاراکترها برای خروج از کانفتی رنگین کمان می ریزند و متن خط خورده حروف بزرگ یا نقطه گذاری مناسبی ندارد. ممکن است گوشه‌ای روی تپه بپیچید و میمونی را ببینید که تا زیر بغل‌هایش لباس و دستبندهای رنگارنگ پوشیده است، یا یک خط جستجوی کامل را برای روشن کردن آب برای پاشش آب محلی کامل کنید.

بخوانید:   معمار معنی در دیکشنری آبادیس | معماری نواز
شخصیت اصلی گاتور در بازی Lil Gator به نسخه خاکستری خود و خواهرش نگاه می کند.  آنها خاطرات هستند و دروازه‌بان می‌تواند با آن تعامل داشته باشد تا اتفاقی که افتاده را به خاطر بیاورد.

تصویر: MegaWobble/Playtonic Friends via Polygon

فرض کلی بازی ساده است. به عنوان دروازه‌بان کوچک، به دنبال دوستان می‌گردید و درخواست‌های آنها را به عنوان بخشی از بازی ساختگی خود تکمیل می‌کنید. ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که به بازیکنان اجازه می‌دهم خودشان کشف کنند، اما بخش عمده‌ای از اکشن‌های درون بازی شامل بالا رفتن، سر خوردن، و جمع‌آوری تکه‌های مقوا از وسایل بریده‌شده دشمنان برای ساخت آیتم‌ها و لباس‌های جدید است. همانطور که در پارک جزیره جنگلی کاوش می کنید، به آبشارها و اطراف آن می پردازید، راه خود را از میان مجموعه های بازی می بافید و رنگ های پاییزی درختان زرد، نارنجی و قرمز را به خود می گیرید.

تصویری از یک گیتور کوچک در حال ارسال پیام به خواهرشان در بازی Lil Gator.  یک سلفی مسخره روی گوشی وجود دارد.  در متن ها آمده بود: «خانم!  من این چیز گرد عجیب و غریب را عجیب دیدم درست است / اما دوستم خود را یک کیمیاگر نشان داد!

من فقط برای سلفی های هام زندگی می کنم.
تصویر: MegaWobble/Playtonic Friends via Polygon

توسعه دهندگان در MegaWobble بسته بندی شده اند بازی لیل گیتور تا لبه با ارجاعات زلدا. بازی به معنای واقعی کلمه با مکالمه بین دو شخصیت در مورد یک بازی “افسانه قهرمان” شروع می شود و یکی از اولین مواردی که به دست می آورید یک تی شرت گلایدر چرخان با طرحی است که دقیقاً شبیه پاراگلایدر لینک است. The Legend of Zelda: Breath of the Wild. ولی بازی لیل گیتور این فقط یک ترفند شفاف برای جلب توجه طرفداران قدیمی Zelda از طریق مراجع نیست. این همان زلدا است که نمی دانستم به آن نیاز دارم. این عناصر اکتشافی را ترکیب می کند نفس وحشی با حس جذابیت و جدیتی که مرا به یاد آن می اندازد را بیداری بادr، گفتن داستانی فراگیر که برای ما که با بازی های Zelda بزرگ شده ایم و می خواهیم لینک باشیم، سرود شادی است.

بخوانید:   چین خواستار موضعی منصفانه و غیرسیاسی از سوی سازمان جهانی بهداشت شد
در بازی Lil Gator، یک گاتور انسان‌سازی شده با چشم‌های درشت در امتداد خطوط برق مانند یک طناب محکم راه می‌رود در حالی که یک سطل روی سر خود بسته است.  دنیای اطراف رنگارنگ و زیباست.

تصویر: MegaWobble/Playtonic Friends

در حالی که به نظر می رسد گیم پلی تاثیر بیشتری از آن گرفته است نفس وحشی، چیزی که برای من برجسته بود و واقعاً در مورد بازی دوست دارم، این است که چگونه روکش کودکانه دیدگاه قهرمان داستان را با یک هسته احساسی تند و زننده که یادآور باد بیدار.

افسانه ی زلدا: بیدار باد لینک جوانی را دنبال می کند که برای نجات خواهر ربوده شده اش از گانون راهی سفر می شود. این اولین بازی زلدا است که مرا به گریه انداخت. کلیپ لینک خداحافظی با مادربزرگش در مقابل آسمان آبی بزرگ برای همیشه در مغز کودکی من فرو رفت. آن بازی، مانند بسیاری از بازی های زلدا، داستان غم انگیزی در مرکز خود دارد، اما همچنین دارای ظاهری کارتونی و سایه دار و دیالوگ های عجیب و غریب و طراحی جهان است. لینک با هیولاها مبارزه می‌کند، اما با شخصیت‌های عجیب و غریب نیز ملاقات می‌کند، مانند مردی که یک کت لبه‌دار کاملا سفید می‌پوشد و شبانه روز می‌رقصد و گروهی از بچه‌های مدرسه‌ای که لینک را قلدری می‌کنند، اما او را به مخفی‌کاری دعوت می‌کنند.

اما درست مثل در باد بیدار، طبیعت کودکانه بازی با داستان احساسی عمیق تر آن جفت می شود. همانطور که کاوش می کنید بازی لیل گیتوردر جهان، خواهید دید که جزیره با خاطرات ماجراهای گذشته آغشته شده است. شما گهگاه نسخه های خاکستری از خود و خواهرتان را می بینید که به آن گذشته متصل می شوند. اگر با این شبح‌ها تعامل داشته باشید، تمام خاطرات قبلی شخصیت خود و خواهرشان را خواهید دید – از این دو که لحظاتی آرام را بین صخره‌های بی‌نظیر به اشتراک می‌گذارند تا جفتی که با شادی از تپه‌ای دور می‌شوند.

بازی لیل گیتور داستان یک دروازه بان کوچک – من اسمم را هام گذاشتم – و خواهر بزرگترشان را دنبال می کند. وقتی شروع می‌کنید، آن دو را به‌عنوان بچه‌ای می‌بینید که تصمیم می‌گیرند نسخه خود را از یک بازی «افسانه قهرمان» بسازند که می‌توانند بیرون با دو بازیکن بازی کنند. چند سال به سرعت به جلو رفت و خواهر بزرگتر بزرگ شد و به دانشگاه رفت. برای خوشحالی هام، او برای تعطیلات پاییزی به خانه برمی‌گردد، اما او به زودی غمگین می‌شود که وقتی روی یک پروژه گروهی کار می‌کند به کامپیوترش چسبیده است. سپس هام بر عهده خودش می‌گذارد تا بازی‌ای بسازد که آنقدر جالب است که خواهرشان نمی‌خواهد دوباره بازی کند، درست همانطور که آن دو در کودکی انجام می‌دادند.

این یک جواهر دوست‌داشتنی از یک بازی است که نوستالژی من برای Zelda را لمس می‌کند، اما همچنان توانسته است داستانی منحصر به فرد را از طریق رابطه Gator و خواهرشان تعریف کند. این داستانی در مورد تمایل عمیق‌تر دروازه‌بان کوچک برای برقراری ارتباط دوباره با کسی در زمان حال است، و اینکه چگونه بازی‌ها آن را تسهیل می‌کنند. بنابراین اگر قبلاً به دنبال یک پیکاپ جذاب هستید The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بیرون می آید، نادیده نگیرید بازی لیل گیتور.

منبع: https://www.polygon.com/reviews/23682092/legend-zelda-likes-breath-of-wild-wind-waker-lil-gator-game-review