نقد و بررسی «داستان پارک باغ وحش» – تجارت میمون، سبک Kairosoft – TouchArcade

مدتی است که یک بازی کایروسافت را بررسی کرده ام. من فکر می کنم، شاید، آخرین بود افسانه های هروپلیس، که هفت سال پیش بود در آن زمان، من احساس می‌کردم که بازی‌های ناشر پرکار سیم‌کارت بسیار شبیه به یکدیگر هستند، و به نظر می‌رسید که در مسیر خائنانه کسب درآمد رایگان در حال انجام است. بنابراین متوقف شدم. اما مطمئناً Kairosoft این کار را نکرد، و به عنوان شانس، بازی‌ها کم و بیش با مدل پولی آزمایش شده و واقعی ادامه دادند. تصمیم گرفتم با آخرین نسخه آن دوباره بررسی کنم، داستان پارک باغ وحش (5.99 دلار) تا ببینید چه چیزی تغییر کرده یا نه.

در واقع کمی بیشتر در این مورد اتفاق می افتد که در ابتدا به چشم می خورد. واضح است که اصلی ترین کاری که می خواهید انجام دهید این است که حیوانات بیشتری را به پارک خود اضافه کنید. تعداد کمی از آنها فقط به میل خود وارد می شوند، اما بیشتر آنها از دو راه دیگر به دست می آیند. ابتدا می توانید آنها را از Animal Hub خریداری کنید. برای این کار باید اقلام یا امتیاز حیوانات را مبادله کنید. راه دیگر یافتن آنها و دوستی با آنها در سفرهاست. شما باید با آنها مذاکره کنید تا با آنها دوست شوید، که شامل پرتاب پول، امتیاز حیوانات یا هزینه های معمول غذا است. به هر حال، روش دوم یکی از راه هایی است که می توانید اوضاع را به هم بریزید. تمام بودجه خود را به دست یک اردک نیندازید، این تنها چیزی است که من می گویم. به طور کلی، هر چه حیوان چشمگیرتر باشد، هزینه نگهداری آن بیشتر خواهد بود.

من در اینجا مستقیم خواهم گفت: به نظر می رسد در دنیای کایروسافت چیز زیادی تغییر نکرده است. و من فکر می کنم اگر خراب نیست، چرا ریسک تلاش برای تعمیر آن را داریم؟ داستان پارک باغ وحش می‌توانست هفت سال پیش بیرون بیاید و در آن زمان در ترکیب آنها بی‌مورد به نظر نمی‌رسید. تصاویر و صداها شبیه به هم هستند، رابط کاربری مشابه هستند، و منحنی دشواری آشنا اینجاست. در ابتدا کمی آهسته، ساده و کمی چالش برانگیز، سپس به نقطه خاصی می رسید و ترازو به سمت پایان می رسد و یک سفر راحت را تا پایان بازی به شما می دهد. شما واقعاً می توانید در این یکی، که فکر می کنم جدید است، همه چیز را به هم بزنید. اما به احتمال زیاد، این کار را نخواهید کرد.

بخوانید:   کره شمالی دومین موشک بالستیک کوتاه برد را شلیک کرد

موارد! شما می توانید آنها را با پول خریداری کنید، می توانید آنها را در سفرها پیدا کنید، و افرادی که از پارک بازدید می کنند هر از گاهی به شما می دهند. علاوه بر استفاده از آنها برای گرفتن حیوانات در Animal Hub، می توانید مستقیماً از آنها برای بهبود آمار آنها روی حیوانات استفاده کنید. هرچه رفتار دوستانه بیشتری داشته باشند، لایک بیشتری در شبکه های اجتماعی می گیرند و مشتریان بیشتری جذب می کنند. افزایش آمار آنها و بهبود محیط آنها با تزئینات همچنین می تواند هر چند وقت یکبار امتیاز حیوانات بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. هر حیوانی دوست‌داشتنی‌ها و دوست‌داشتنی‌های خود را دارد، و تقویت‌هایی که دریافت می‌کنند بر اساس آن متفاوت است. هنگامی که بیش از یک مورد از هر نوع حیوان دریافت کردید، می توانید قلم های آنها را ادغام کنید، و اگر آنها از جنس های مختلف هستند، این شانس وجود دارد که تولید مثل کنند. همانطور که دوستی آنها افزایش می یابد، آنها می توانند به روش های جدید با مشتریان تعامل داشته باشند.

بیایید با پیش فرض شروع کنیم. شما صاحب افتخار یک باغ وحش کاملاً جدید هستید. این خیلی باغ وحش نیست، توجه داشته باشید. شما یک همستر و یک کاپیبارا دارید. یک نیمکت، چند دستگاه خودکار و یک یا دو درخت نیز وجود دارد. به نظر می رسد شاید باید قبل از باز کردن درهای خود کمی آماده می بودید، اما ما اینجا هستیم. همستر. کاپیبارا دستگاه فروش خودکار. نیمکت. بیا بریم. شما فکر نمی کنید کسی به چنین باغ وحشی بیاید، اما مردم می آیند. هدف شما این است که باغ وحش خود را به چیزی شایسته نام تبدیل کنید و در طول مسیر جیب های خود را با پول نقد پر کنید. همانطور که شما می سازید، باغ وحش شما ستاره هایی را برای رتبه بندی کسب می کند. هدف شما رسیدن به پنج (و فراتر از آن) است، شغلی که شما را ملزم می‌کند تا مجموعه‌ای از ماموریت‌ها را بررسی کنید. حیوانات بیشتری اضافه کنید. آن کمپین ها را راه اندازی کنید. آن لایک های شبکه های اجتماعی را به دست آورید. گرفتن. پرداخت شده.

بخوانید:   Zelda: Tears Of The Kingdom - راهنمای معمای معبد Ohsozan-u

من مطمئن نیستم که یک بد را انتخاب کردم یا نه، اما داستان پارک باغ وحش مثل بعضی از بازی های قدیمی Kairosoft برای من کلیک نمی کند. پر کردن پارک رضایت بخش نبود. باغ وحش من مانند یک باغ وحش مناسب به نظر نمی رسید، و من احساس می کردم که بسیار جریمه کننده است که حیوانات باحال پارک را پر کنند. به نظر می‌رسید که راه موفقیت فقط شامل گیر کردن هر چه بیشتر اقلام در گلوی ارزان‌ترین حیواناتی است که می‌توانم پیدا کنم. بازی به همان اندازه که من امیدوار بودم گسترش پیدا نکرد. جذابیت Kairosoft از ناخوشایند بودن چیزها جلوگیری می کند، اما این احتمالاً به همین نزدیکی بود خسته کننده همانطور که برای این نوع قالب می شود.

گذشته از همه اینها، شما همچنین می توانید کمپین هایی را برای جذب بازدیدکننده اجرا کنید، امکانات گاه به گاه را اضافه کنید و سعی کنید رتبه باغ وحش خود را ارتقا دهید. شما این کار را با انجام ماموریت های خاص انجام می دهید، و آنها کم و بیش چیزهایی هستند که به طور طبیعی در حین بازی اتفاق خواهند افتاد. در پایان هر سال، خلاصه‌ای از یک پادشاه شامپانزه‌های عجیب و غریب دریافت می‌کنید و او امتیازات دیگری را به شما می‌دهد که می‌توانید با او برای جوایز مختلف مبادله کنید. در مقایسه با بازی های قبلی، داستان پارک باغ وحش احساس می کند چیزهای ساده را بی جهت پیچیده می کند. اینجا عمق زیادی وجود ندارد و سرعت می تواند واقعا کند باشد. تمام این ارزها و مکانیک‌های اضافی انجام می‌دهند این است که آن وظایف اساسی را پیچیده‌تر می‌کنند.

بخوانید:   شرکای NVIDIA به صنایع کمک می کند تا هوش مصنوعی را برای متحول کردن کسب و کار مهار کنند

هیچ آزمایشی نباید پس از یک آزمایش به پایان برسد. من احتمالا قبل از سرگردانی دوباره به چند نسخه بعدی از Kairosoft نگاه خواهم کرد، اما حداقل می توانم با اطمینان بگویم که داستان پارک باغ وحش باعث نشد دوباره فکر کنم چرا بازبینی بازی های این ناشر را متوقف کردم. مشکلی نیست. اگر اولین بازی Kairosoft شما بود، احتمالاً خوشحال می‌شوید. اما من احساس می‌کنم که این مفهوم می‌توانست یک بازی به مراتب بهتر از آنچه در اینجا به دست آورده‌ایم ایجاد کند.

منبع: https://toucharcade.com/2023/05/12/zoo-park-story-mobile-review-kairosoft-simulation-game/