نمودارهای راه اندازی نظارت مستقل اقیانوسی

Saildone USVs محققان را قادر می‌سازد تا با استفاده از منابع کمتر نسبت به قایق‌ها و خدمه‌های سنتی، داده‌های بیشتری را جمع‌آوری کنند و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند و خدمه را از خطر دور نگه دارند.

اسیدی شدن اقیانوس کاهش PH آن است و عوامل موثر شامل سوزاندن سوخت های فسیلی و کشاورزی است. این ها می توانند بر مرجان ها، صدف ها، صدف ها، خارپشت های دریایی و پلانکتون های آهکی تأثیر بگذارند که می توانند اکوسیستم های دریایی را تهدید کنند.

یادگیری ماشینی عمدتاً به صورت محلی در ماژول Jetson اجرا می‌شود – اما می‌تواند روی ابر نیز با اتصال ماهواره‌ای اجرا شود – زیرا پهنای باند می‌تواند محدود و پرهزینه باشد تا از مجموعه قوی حسگرهای آن که تصاویری با وضوح بالا تولید می‌کنند، استفاده شود.

Saildrone برای استفاده از ماموریت های جمع آوری داده های بدون خدمه خود در مطالعات زیست محیطی اقیانوس ها و دریاچه ها بر موجی از علاقه سوار است.

Saildrone در مانیتورینگ خودمختار اقیانوسی سروصدا می کند.

خلبانان Saildone با استفاده از داده های آب و هواشناسی و اقیانوس شناسی که از وسیله نقلیه برمی گردند، نقاط بین راه را تعیین می کنند و مسیرها را بهینه می کنند. همه USV ها به صورت شبانه روزی نظارت می شوند و اپراتورها می توانند در صورت نیاز مسیر خود را از راه دور از طریق ابر تغییر دهند.

Towal می‌گوید: «با استفاده از انرژی خورشیدی، اینکه بتوانیم بازده انرژی بار محاسباتی خود را کمتر از یک پلتفرم محاسباتی معمولی که پردازنده‌های گرافیکی را اجرا می‌کند، با پیاده‌سازی NVIDIA Jetson نگه داریم، برای توانمندسازی ما در انجام این نوع مأموریت‌ها مهم است.

Oceanic Surveying Meets Edge AI

استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی و بادی به محاسبات با انرژی کارآمد نیاز دارد تا پردازش داده های زیادی را انجام دهد.

بیشتر بدانید NVIDIA Jetson ماژول ها و جریان عمیق SDK.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/07/19/saildrone-autonomous-oceanic-monitoring-jetson-deepstream/

این شرکت مستقر در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، وسایل نقلیه سطحی بدون خدمه خودکار (USVs) را توسعه می‌دهد که طیف وسیعی از حسگرها را حمل می‌کنند. جریان های داده آن در پردازش می شوند NVIDIA Jetson ماژول هایی برای هوش مصنوعی در لبه هستند و در نمونه های اولیه با بهینه سازی می شوند NVIDIA DeepStream کیت توسعه نرم افزار برای تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند.

Saildrone به دنبال مقرون به صرفه کردن جمع‌آوری اطلاعات اقیانوس است و سیستم‌های جمع‌آوری داده برای علم، شیلات، پیش‌بینی آب و هوا، نقشه‌برداری اقیانوس و امنیت دریایی را ارائه می‌کند.

جامعه علمی در سراسر جهان از هوش مصنوعی NVIDIA برای مطالعات آب و هوایی، از جمله برای مدل‌سازی آب و هوای بیش از حد محلی، هوش مصنوعی برای بهبود جداسازی کربن، تحقیقات انرژی‌های تجدیدپذیر و بسیاری از زمینه‌های دیگر استقبال می‌کند. NVIDIA با اختصاص تخصص خود، در حال توسعه قوی‌ترین ابررایانه هوش مصنوعی جهان برای پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی به نام Earth-2 است که برای ایجاد یک دوقلوی دیجیتالی از زمین استفاده خواهد شد. Omniverse.

پردازش داده های کارآمد انرژی

Saildrone متکی بر NVIDIA JetPack SDK برای دسترسی به یک محیط توسعه کامل برای هوش مصنوعی لبه شتاب سخت افزاری در پلت فرم جتسون. برای کمک به ناوبری، یادگیری ماشین را روی ماژول برای تشخیص کشتی مبتنی بر تصویر اجرا می کند.

بخوانید:   وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا: روابط واشنگتن- پکن در وضعیت خطرناکی قرار دارد

فن‌آوری جمع‌آوری داده‌های دریایی این استارت‌آپ طوفان‌ها را از نزدیک در اقیانوس اطلس شمالی ردیابی کرده است، یک کوه ۳۲۰۰ فوتی زیر آب را در اقیانوس آرام کشف کرده و شروع به کمک به نقشه‌برداری از کل کف اقیانوس‌های جهان کرده است.

DeepStream با ارائه بهبود توان عملیاتی 10 برابری، می‌تواند از لبه به ابر برای توسعه برنامه‌های ویدئویی هوشمند بهینه‌سازی شده که جریان‌های ویدئو، تصویر و صدا را مدیریت می‌کنند، اعمال شود.

بلیت تووال، معاون مهندسی نرم افزار در Saildrone، با اشاره به طوفان قدرتمندی که در سال 2021 برمودا را تهدید کرد.

Saildrone برای پیش پردازش تصویر و استنباط مدل به DeepStream متکی است، که یادگیری ماشین را در لبه، حتی در دریا در حالی که انرژی خورشید و باد تامین می‌کند، ممکن می‌سازد.

Saildrone که در سال 2012 تاسیس شد، 190 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. استارتاپ عضوی از NVIDIA Inception، برنامه ای که به شرکت ها پشتیبانی فناوری و راهنمایی پلت فرم های هوش مصنوعی ارائه می دهد.

نگه داشتن هوش مصنوعی در آب های زمین

دارای سه USV مختلف است و سرویس مرکز کنترل Mission Portal آن برای نظارت بر ماموریت های سفارشی و تجسم داده ها در زمان واقعی استفاده می شود. همچنین، برخی از داده های تاریخی Saildrone به صورت رایگان در دسترس عموم است.

Saildone اخیراً با Seaabed 2030 برای نقشه برداری کامل از اقیانوس های جهان همکاری کرده است. Seaabed 2030 همکاری بین بنیاد نیپون و نمودار عمومی آبثیمتری اقیانوس ها یا GEBCO برای نقشه برداری از کف اقیانوس ها در سراسر جهان تا سال 2030 است.

بخوانید:   تداوم رجزخواهی آمریکا علیه چین

دانشگاه هاوایی در مانوآ از سه فروند 23 فوتی Saildrone Explorer USV برای مطالعه تاثیر اسیدی شدن اقیانوس ها بر تغییرات آب و هوا استفاده کرده است. این ماموریت شش ماهه در اطراف جزایر هاوایی، مائوئی، اوآهو و کائویی برای کمک به ارزیابی سلامت اقیانوس ها در اطراف این ایالت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

USV ها دارای حسگرهای اقیانوس شناسی برای اندازه گیری باد، دما، شوری و کربن محلول هستند. این شرکت همچنین تحقیقات کف اقیانوس ها و دریاچه ها را با حسگرهای عمق سنجی، از جمله نقشه برداری سونار عمیق با یک یا چند پرتو برای رفتن به عمق یا عریض تر، امکان پذیر می کند. و مجموعه حسگرهای ادراکی آن شامل رادار و سنسورهای آکوستیک بصری زیر آب است.

DeepStream به اعماق دریا می رود

ریچارد جنکینز، بنیانگذار و مدیر عامل Saildrone، گفت: “چشم انداز Saildrone یک اقیانوس سالم و یک سیاره پایدار است.” “نقشه کامل کف اقیانوس برای دستیابی به این چشم انداز اساسی است.”

بادبان به NVIDIA DeepStream SDK برای برنامه های کاربردی و خدمات هوش مصنوعی ویژن. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این کیت، خطوط لوله جریانی بدون درز برای تجزیه و تحلیل ویدیو، صدا و تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی بسازند.

USV ها برای آب و هوای سخت و ماموریت های طولانی ساخته شده اند. یکی از USV های آن اخیراً یک سفر 370 روزه را با نظارت بر دی اکسید کربن انجام داده است که از رود آیلند در سراسر اقیانوس اطلس شمالی به سمت کابو ورد، به سمت استوا در سواحل غربی آفریقا و بازگشت به فلوریدا حرکت می کند.