نوآوری رانندگی برای رایانه های شخصی ویندوزی در عصر هوش مصنوعی

مایکروسافت منتشر کرد مایکروسافت زیتون زنجیره ابزار برای بهینه سازی و تبدیل مدل های PyTorch به ONNX، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به طور خودکار از شتاب سخت افزاری GPU مانند هسته های تنسور RTX استفاده کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند مدل‌ها را از طریق Olive و ONNX بهینه‌سازی کنند و مدل‌های تسریع‌شده Tensor Core را روی رایانه شخصی یا ابری مستقر کنند. مایکروسافت به سرمایه گذاری در ساخت PyTorch و ابزارها و چارچوب های مرتبط با WSL ادامه می دهد تا بهترین تجربه توسعه مدل هوش مصنوعی را ارائه دهد.

بهبود عملکرد هوش مصنوعی، بهره وری انرژی

اکنون به PC AI Revolution بپیوندید

انویدیا و مایکروسافت منابع متعددی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند تا مدل های برتر هوش مصنوعی را روی رایانه های شخصی ویندوزی آزمایش کنند. نسخه بهینه سازی شده زیتونی از مدل زبان بزرگ Dolly 2.0 در Hugging Face موجود است. و یک نسخه بهینه شده برای رایانه شخصی NVIDIA NeMo مدل زبان بزرگ برای هوش مصنوعی محاوره ای به زودی در Hugging Face عرضه می شود.

با ورود هوش مصنوعی به تقریباً هر برنامه ویندوز، ارائه کارآمد عملکرد استنتاج بسیار مهم است – به ویژه برای لپ تاپ ها. به زودی، انویدیا استنباط کم مصرف Max-Q جدید را برای بارهای کاری فقط با هوش مصنوعی در پردازنده‌های گرافیکی RTX معرفی خواهد کرد. عملکرد Tensor Core را بهینه می کند و در عین حال مصرف انرژی GPU را تا حد امکان پایین نگه می دارد، عمر باتری را افزایش می دهد و سیستم خنک و بی صدا را حفظ می کند. سپس GPU می تواند به صورت پویا برای حداکثر عملکرد هوش مصنوعی در زمانی که حجم کاری آن را ایجاب می کند، افزایش یابد.

با ارائه پردازنده های گرافیکی NVIDIA RTX تا 48 گیگابایت رم در ایستگاه های کاری دسکتاپ، توسعه دهندگان اکنون می توانند با مدل هایی در ویندوز کار کنند که قبلاً فقط روی سرورها در دسترس بودند. حافظه بزرگ همچنین عملکرد و کیفیت را برای تنظیم دقیق محلی مدل‌های هوش مصنوعی بهبود می‌بخشد و طراحان را قادر می‌سازد تا آنها را به سبک یا محتوای خود سفارشی کنند. و از آنجایی که همان پشته نرم‌افزار هوش مصنوعی NVIDIA بر روی پردازنده‌های گرافیکی مرکز داده NVIDIA اجرا می‌شود، برای توسعه‌دهندگان آسان است که مدل‌های خود را برای اجراهای آموزشی بزرگ به Microsoft Azure Cloud منتقل کنند.

بهینه سازی و استقرار سریع مدل ها

با در دست داشتن مدل‌های آموزش‌دیده، توسعه‌دهندگان باید هوش مصنوعی را برای دستگاه‌های هدف بهینه‌سازی و استقرار دهند.

در مایکروسافت بیلد کنفرانس توسعه دهندگان، انویدیا و مایکروسافت امروز مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها را در رایانه‌های شخصی ویندوز 11 و ایستگاه‌های کاری با پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX به نمایش گذاشتند تا نیازهای کاربران را برآورده کنند. هوش مصنوعی مولد.

هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق همه برنامه‌های Adobe را قدرت می‌دهند و آینده خلاقیت را پیش می‌برند. با کار با NVIDIA، ما به طور مداوم عملکرد مدل هوش مصنوعی را بهینه می کنیم تا بهترین تجربه ممکن را برای کاربران ویندوز خود در پردازنده های گرافیکی RTX ارائه دهیم. – الی گرینفیلد، مدیر ارشد فناوری رسانه های دیجیتال در Adobe

پس از استقرار، مدل‌های هوش مصنوعی مولد عملکرد استنتاج باورنکردنی را می‌طلبند. هسته های تانسور RTX تا 1400 TFLOPS تانسور را برای استنتاج هوش مصنوعی ارائه می دهند. در سال گذشته، NVIDIA برای بهبود عملکرد DirectML تلاش کرده است تا از سخت‌افزار RTX نهایت استفاده را ببرد.

توسعه هوش مصنوعی به طور سنتی در لینوکس انجام می‌شود و توسعه‌دهندگان را ملزم می‌کند تا سیستم‌های خود را دوبار بوت کنند یا از چندین رایانه شخصی برای کار در سیستم‌عامل توسعه هوش مصنوعی خود استفاده کنند و در عین حال به وسعت و عمق اکوسیستم ویندوز دسترسی داشته باشند.

بخوانید:   ورود ناو رونالد ریگان به آب‌های کره‌جنوبی برای اولین بار از سال ۲۰۱۸

در طول چند سال گذشته، مایکروسافت در حال ساخت یک قابلیت قدرتمند برای اجرای لینوکس به طور مستقیم در سیستم عامل ویندوز بوده است، به نام Windows Subsystem for Linux (WSL). NVIDIA از نزدیک با مایکروسافت برای ارائه شتاب GPU و پشتیبانی از کل پشته نرم افزار NVIDIA AI در WSL همکاری کرده است. اکنون توسعه‌دهندگان می‌توانند از رایانه‌های شخصی ویندوز برای تمام نیازهای توسعه هوش مصنوعی محلی خود با پشتیبانی از GPU-accelerated استفاده کنند چارچوب های یادگیری عمیق در WSL

برترین توسعه دهندگان نرم افزار – مانند Adobe، DxO، ON1 و Topaz – قبلاً فناوری NVIDIA AI را با بیش از 400 برنامه ویندوز و بازی بهینه شده برای هسته های RTX Tensor گنجانده اند.

کار با NVIDIA و مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به مدل‌های هوش مصنوعی ما که در ویندوز بر روی پردازنده‌های گرافیکی RTX اجرا می‌شوند، مزایای بزرگی را برای مخاطبان ما فراهم می‌کند. ما در حال حاضر شاهد افزایش عملکرد 1.5 برابری در مجموعه نرم افزار ویرایش عکاسی مبتنی بر هوش مصنوعی هستیم. – دن هارلاچر، معاون محصولات در ON1

«کار گسترده ما با NVIDIA منجر به بهبود در مجموعه برنامه‌های ویرایش عکس و ویدیو شده است. با پردازنده‌های گرافیکی RTX، عملکرد هوش مصنوعی به شدت بهبود یافته است و تجربه را برای کاربران رایانه‌های شخصی ویندوزی افزایش می‌دهد. – سورج راگورامان، رئیس توسعه موتور هوش مصنوعی در آزمایشگاه توپاز

توسعه دهندگان همچنین می توانند یاد بگیرند که چگونه برنامه های خود را به صورت سرتاسر بهینه کنند تا از مزایای شتاب GPU از طریق هوش مصنوعی NVIDIA برای سرعت بخشیدن به سایت توسعه دهنده برنامه ها.

در 24 می، آخرین بهینه‌سازی‌های خود را در درایورهای Release 532.03 منتشر می‌کنیم که با مدل‌های بهینه‌شده Olive ترکیب می‌شوند تا عملکرد هوش مصنوعی را افزایش دهند. با استفاده از یک نسخه بهینه سازی شده زیتون از تولیدکننده متن به تصویر Stable Diffusion با توزیع محبوب Automatic1111، عملکرد بیش از 2 برابر با درایور جدید بهبود می یابد.

بخوانید:   کره شمالی موشک بالستیک پرتاب کرد 
نمودار بهبود عملکرد در Stable Diffusion با درایورهای به روز شده NVIDIA را نشان می دهد.
عملکرد پخش پایدار در GeForce RTX 4090 با استفاده از Automatic1111 و عملکرد Text-to-Image تست شده است.

انویدیا به بهینه‌سازی عملکرد مدل WinML ما در پردازنده‌های گرافیکی RTX کمک می‌کند، که هوش مصنوعی را در DxO DeepPRIME تسریع می‌کند و همچنین نویز زدایی و پاک‌سازی بهتری را سریع‌تر ارائه می‌دهد. – رنو کاپولونگی، معاون ارشد مهندسی در DxO

فن‌آوری‌های مکمل پشت پلتفرم ویندوز مایکروسافت و پشته سخت‌افزار و نرم‌افزار هوش مصنوعی پویا انویدیا به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا به سرعت و به آسانی هوش مصنوعی مولد را در ویندوز 11 توسعه و استقرار دهند.

هوش مصنوعی مولد – در قالب برنامه‌های کاربردی مدل زبان بزرگ (LLM) مانند ChatGPT، تولیدکننده‌های تصویر مانند Stable Diffusion و Adobe Firefly و تکنیک‌های رندر بازی مانند NVIDIA DLSS 3 Frame Generation – به سرعت در حال آغاز دوره جدیدی از محاسبات برای بهره‌وری است. تولید محتوا، بازی و موارد دیگر.

مایکروسافت بیلد تا پنجشنبه، 25 مه اجرا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هماهنگ کنید شکل دادن به آینده کار با هوش مصنوعی.

منبع: https://blogs.nvidia.com/blog/2023/05/23/microsoft-build-nvidia-ai-windows-rtx/

پاوان داولوری، معاون شرکت سیلیکون ویندوز و یکپارچه سازی سیستم در مایکروسافت، گفت: «هوش مصنوعی بزرگترین محرک نوآوری برای مشتریان ویندوز در سال های آینده خواهد بود. با همکاری NVIDIA در بهینه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار، ما توسعه‌دهندگان را به تجربه‌ای دگرگون‌کننده، با کارایی بالا و آسان برای استقرار مجهز می‌کنیم.»

توسعه مدل ها با زیرسیستم ویندوز برای لینوکس

بیش از 400 برنامه و بازی ویندوز در حال حاضر از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کنند که توسط پردازنده‌های اختصاصی روی پردازنده‌های گرافیکی RTX به نام Tensor Cores تسریع شده است. اعلامیه‌های امروزی که شامل ابزارهایی برای توسعه هوش مصنوعی در رایانه‌های شخصی ویندوزی، چارچوب‌هایی برای بهینه‌سازی و استقرار هوش مصنوعی، و بهبود عملکرد و کارایی درایور است، به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا نسل بعدی برنامه‌های ویندوز را با هوش مصنوعی مولد بسازند.