نینتندو یک اخطار DMCA علیه انتشار شبیه ساز دلفین در Steam ارسال کرد

نینتندو اخطار حذف DMCA مربوط به GameCube و Wii Dolphin را برای Valve ارسال کرده است. Dolphin نزدیک به 20 سال است که در حال توسعه است، اما در ماه مارس توسعه دهندگان آن اعلام کردند که قصد دارند شبیه ساز رایگان را به Steam بیاورند و یک صفحه فروشگاه باز کردند.

توسعه دهندگان Dolphin اکنون می گویند که انتشار Steam “به طور نامحدود به تعویق افتاده است”.

اعلامیه حذف، که توسط PC Gamer، می گوید که، “از آنجایی که شبیه ساز Dolphin حقوق مالکیت معنوی نینتندو، از جمله و نه محدود به حقوق آن بر اساس مقررات ضد دور زدن و مبارزه با قاچاق (DMCA) قانون حق نسخه برداری هزاره دیجیتال، 17 USC § 1201 را نقض می کند، ما این اخطار را به شما موظف هستید که پیشنهاد شبیه ساز دلفین را از فروشگاه استیم حذف کنید.”

بر اساس مقررات DMCA، اپراتورهای پلتفرم هایی مانند Steam موظفند پس از دریافت درخواست حذف، محتوا را حذف کنند و به طرف منتسب به نقض آن اطلاع دهند که پس از آن فرصتی برای طرح ادعای متقابل دارند. دلفین ها صفحه استیم حذف شده است و اکنون به صفحه اصلی فروشگاه Steam هدایت می شود.

در یک پست کوتاه آمده است: “با ناامیدی بسیار است که باید اعلام کنیم که انتشار Dolphin on Steam برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است.” در سایت دلفین. “توسط Valve به ما اطلاع داده شد که نینتندو با استناد به DMCA علیه صفحه استیم Dolphin، Dolphin را از Steam حذف کرده است. ما در حال حاضر در حال بررسی گزینه های خود هستیم و پاسخ عمیق تری خواهیم داشت. آینده ی نزدیک.”

بخوانید:   کاهش تولید و صادرات گازپروم

شبیه‌سازی در محدوده‌های خاکستری قانون کپی‌رایت عمل می‌کند و پیش‌بینی نتیجه هر دعوای واقعی علیه Dolphin دشوار است، اما سابقه‌ای ایجاد می‌کند که می‌تواند عواقب گسترده‌ای برای همه تقلیدها داشته باشد.

Dolphin برای دانلود از طریق پیوندهای موجود در سایت خود در دسترس است. سایر نرم افزارهای شبیه سازی مانند RetroArch، در Steam در دسترس باقی بماند. علاقه به دسترسی به نرم‌افزار شبیه‌سازی از طریق Steam در ماه‌های اخیر به دلیل محبوبیت رایانه شخصی Valve، Steam Deck، افزایش یافته است، و سال گذشته Valve با عجله یک تریلر برای دستگاه را پس از نمایش شبیه‌ساز Nintendo Switch در کتابخانه Steam کاربر، جایگزین کرد.

منبع: https://www.rockpapershotgun.com/nintendo-filed-a-dmca-notice-against-dolphin-emulators-release-on-steam