هشدار موشکی تایوان به چین

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری “رادیو آزاد آسیا نوشت که مؤسسه ملی علم و فناوری چونگ شان موفق شده است شماری از موشک‌های کروز سطح به زمین هسیونگ شنگ را از پایگاه نظامی جیوپنگ در شهرستان پینگ تونگ به سمت آب های شرقی تایوان شلیک کند.

این رسانه تایوانی از انجام موفقیت‌آمیز یک آزمایش موشکی در صبح پنج شنبه (۲۷ مرداد) خبر داد.

خبرگزاری ملی تایوان روز جمعه (۲۸ مرداد) نیز اعلام کرد: یک ناوشکن موشک‌انداز چینی به شکل خطرناکی، چند ساعت قبل از شروع رزمایش، در منطقه حضور داشته است.

سفر اخیر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه خشم چین را برانگیخت.

این خبرگزاری، این آزمایش موشکی را از قبل برنامه‌ریزی شده اعلام کرد و نوشت:شرکت دولتی صنایع تسلیحاتی تایوان، درماه ژوئن از انجام آزمایش موشکی در منطقه «پینگ دونگ» در تاریخ ۱۸ و ۱۹ آگوست(۲۷ و ۲۸ مرداد) خبر داده بود.

تایوان در حالی دیروز و امروز یک رزمایش موشکی در جنوب این جزیره برگزار کرده است که یک ناوشکن چینی به شکل خطرناکی در محدوده رزمایش حضور یافت.

پکن که این جزیره را بخشی از قلمرو خود می‌داند، با انجام مانورهای نظامی در نزدیکی آب‌های سرزمینی مورد ادعای تایوان و ژاپن پاسخ آمریکا را داد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84859798/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%86%DB%8C%D9%86

بخوانید:   لوک پلانکت پس از 17 سال وب سایت بازی های ویدیویی Kotaku را ترک کرد